Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak zmienić drogą pożyczkę na tańsza?

Jak zmienić drogą pożyczkę na tańsza?

Gdy zaciąga się pożyczkę w dłuższym okresie czasu może się okazać, że na rynku pojawiają się znacznie bardziej korzystne warunki, na których oferowane są pożyczki. Taka sytuacja występuje, gdy oprocentowanie pożyczek znacznie spada w wyniku między innymi dużych obniżek stóp procentowych.

Wówczas warto jest rozważyć czy czynność refinansowania pożyczki pozwala na uzyskanie korzystniejszych warunków spłaty pożyczki.

Refinansowanie produktów finansowych na rynku kredytów czy pożyczek staje się coraz bardziej popularne. Na rynku kredytów jest to łatwo dostępne rozwiązanie, gdzie oferowane są liczne kredyty refinansowe oferowane przez poszczególne banki. Jednak można również spotkać się z coraz większą liczbą firm finansowych, które oferują refinansowanie pożyczki. Refinansowanie pożyczki często staje się opłacalne szczególnie przy długoterminowych pożyczkach. Przy takich pożyczkach warunki na rynku finansowym mogą diametralnie się zmienić w trakcie trwania całej umowy.

Średni koszt pożyczki na rynku

Posiadając pożyczkę długoterminową warto jest co jakiś czas sprawdzać jakie są koszty ofert dostępnych na rynku pożyczkowym. Pozwala to na uzyskanie wiedzy jaki jest średni koszty ofert pożyczek na rynku finansowym. Można wówczas dowiedzieć się czy posiadana pożyczka nie jest nadmiernie kosztowna w zakresie kosztów jej spłaty.

Gdy średnie oprocentowanie pożyczek na rynku jest dużo mniejsze w stosunku do posiadanej pożyczki okazać się może, że skorzystanie z refinansowania może być bardzo korzystne finansowo. Jednocześnie refinansowanie bywa szczególnie korzystne przy posiadaniu różnych produktów finansowych. Dotyczyć to może pożyczek zaciągniętych na wiele lat a także pożyczek krótkoterminowych.

Korzystne produkty refinansowe

Gdy chce się refinansować posiadaną pożyczkę czy kilka pożyczek bardzo ważne jest sprawdzenie różnych produktów refinansowych. Obecnie można skorzystać z kalkulatorów finansowych, które pozwalają na wygodne wyliczenie korzyści ze skorzystania z refinansowania na określonych warunkach.

Pozwala to wstępnie ocenić czy refinansowanie pożyczki rzeczywiście może przynieść korzyści finansowe. Sprawdzenie różnych produktów refinansowych pozwala na wybranie takiego, który zapewnia najbardziej korzystne warunki pożyczki refinansowej. Oferty pożyczek można obecnie wygodnie sprawdzić za pośrednictwem internetowych stron.

Dotyczy to zarówno stron firm oferujących pożyczki a także za pośrednictwem serwisów internetowych poświęconych finansom, gdzie można również porównać oferty różnych pożyczek.

Koszty zaciągania nowej pożyczki

Refinansowanie pożyczek polega na spłaceniu posiadanej pożyczki lub pożyczek oraz zaciągnięciu pożyczki na nowych warunkach. Niezbędne jest liczenie się przy zaciąganiu nowej pożyczki refinansującej z kosztami zaciągnięcia nowej pożyczki.

Takie koszty będą wliczane w koszt spłaty nowego produktu finansowego w formie pożyczki. Im mniejsze są takie dodatkowe koszty zaciągania pożyczki tym można liczyć na znacznie mniejszą wysokość kwoty do spłacania.

Ten wpis znajduje się w kategorii