Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka dla singla – jaka będzie najlepsza?

Pożyczka dla singla – jaka będzie najlepsza?

Uzyskanie pożyczki przez singla może być w pewnych przypadkach trudniejsze. Z drugiej strony przy pożyczkach dla singli nie trzeba martwić się o uzyskanie zgody małżonka. Jednak pozyskanie pożyczki przez singla jest trudniejsze przede wszystkim z punktu widzenia zdolności kredytowej. Firmy finansowe przede wszystkim biorą pod uwagę dochody pożyczkobiorców.

Małżeństwa, w których pracują obie osoby posiadają najczęściej znacznie większe dochody w stosunku do singli. Pozwala to zatem na uzyskanie znacznie wyższych sum pożyczek. Przy udzielaniu pożyczki im wyższe są dochody tym znacznie wyższa może być zdolność kredytowa.

Jednocześnie wyższa zdolność kredytowa przekłada się również na możliwość pozyskania znacznie większych środków finansowych. Osoby, które są singlami mogą mieć nieco trudniej przy staraniu się o pożyczki hipoteczne.

Ubezpieczenie pożyczki

Wiele firm pożyczkowych w celu zabezpieczenia się na ewentualność braku spłaty wymagają ubezpieczenia pożyczki. Ubezpieczenie pożyczek oczywiście zwiększa koszty pozyskania pożyczki.

Należy to brać pod uwagę gdy chce się pozyskać pożyczkę szczególnie na dłuższy okres czasu. Jednocześnie ubezpieczenie pożyczek jest znacznie częściej wymagane w przypadku decydowania się na pożyczki przez singli.

Wynika to z faktu, że przy stracie pracy ze strony osoby, która jest singlem bank nie ma możliwości ściągania zobowiązania finansowego z dochodów innej osoby, gdy kredyt nie jest zabezpieczony na nieruchomości czy poprzez żyrantów. Gdy pożyczka udzielana jest małżonkom bank może ściągać zobowiązanie finansowe z dochodów drugiej osoby.

Pożyczka hipoteczna dla singli

Najtrudniej dla singli jest pozyskać pożyczki długoterminowe a szczególnie hipoteczne. Niezbędne jest przy takich pożyczkach znalezienie takich firm, które są gotowe udzielić pożyczki na zakup domu czy mieszkania.

Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że będąc singlem posiada się znacznie mniejsze dochody a także jest się większym ryzykiem jako pożyczkobiorca dla firmy finansowej. Z tego powodu trzeba odpowiednio szacować własne możliwości finansowe w kontekście starania się o pożyczki dotyczące wysokości pożyczanych środków finansowych.

Koszty pożyczki

Najważniejsze dla singli jest znalezienie takich firm finansowych, które są w stanie udzielić określonego rodzaju pożyczki. Gdy wyselekcjonuje się takie produkty finansowe w formie pożyczek, z których można skorzystać niezbędne jest szukanie takich, które pozwalają na zapewnienie najbardziej korzystnych warunków finansowych.

Dotyczy to oczywiście jak najniższych kosztów pożyczkowych. Przy krótkoterminowych pożyczkach bardzo ważna jest decydowanie się na takie pożyczki, przy których nie trzeba opłacać ubezpieczenia. Ubezpieczenie nie jest korzystne przy krótkich terminach spłacania pożyczek, gdyż najczęściej przy pożyczkach na kilka miesięcy ryzyko straty pracy jest bardzo niskie.

Istotne jest również by szukać pożyczek, które można pozyskać w jak najprostszy sposób co dotyczy minimalnych formalności. Single znacznie częściej będą proszone w firmach finansowych o przedstawienie zabezpieczeń czy żyrantów.

Ten wpis znajduje się w kategorii