Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka bez zdolności kredytowej?

Pożyczka bez zdolności kredytowej?

Zdolność kredytowa jest bardzo ważna w kontekście pożyczania pieniędzy od banków i pozabankowych firm pożyczkowych. Czym dokładnie jest zdolność kredytowa i czy możemy otrzymać pożyczkę bez jej posiadania?

Zdolność kredytowa to, ogólnie rzecz biorąc, możliwość spłacenia długi w określonej wysokości oraz w określonym czasie. Zdolność ta obliczana jest na podstawie szeregu różnych parametrów, między innymi dochodów, wydatków, liczby osób w prowadzonym gospodarstwie domowym, rodzaju pożyczki lub kredytu, wiarygodności kredytowej, która sprawdzana jest w bazie BIK i innych bazach.

Zatem każda osoba może mieć określoną zdolność kredytową, która jest obliczana na podstawie różnych parametrów. Warto przy tym wskazać, że banki i firmy pożyczkowe podchodzą do nich często w inny sposób, niektóre bardziej, inne mniej restrykcyjnie, dlatego zdarza się, że w niektórym banku lub firmie pożyczkowej możemy otrzymać pożyczkę gotówkową, natomiast w innej nie jest to możliwe.

Kiedy NIE mamy zdolności kredytowej?

Zdolność kredytowa może być wysoka lub niska – często w tym drugim przypadku mówi się, że nie mamy zdolności kredytowej wystarczającej do tego, aby pożyczyć pieniądze. Jakich przypadków dotyczy to w szczególności?

Głównym czynnikiem warunkującym posiadanie wysokiej zdolności kredytowej jest osiąganie odpowiednich dochodów – im są one wyższe, tym zdolność ta jest także większa. Musimy jednak pamiętać, że właściwym dochodom musi towarzyszyć też niski poziom wydatków. Gdy dużo zarabiamy, ale też dużo wydajemy, na przykład mamy drogie w utrzymaniu mieszkanie, płacimy inne raty kredytów i pożyczek, alimenty, wtedy nasza zdolność jest niska.

Warto też wskazać na sytuację, gdy pracuje się „na czarno”. Wtedy nie mamy żadnych dokumentów, które byłyby potwierdzeniem osiąganych dochodów. Wówczas także uzyskanie pożyczki staje pod znakiem zapytania, ponieważ pożyczkodawca może zażyczyć sobie dokumentów potwierdzających dochody.

Nie zawsze jednak tak jest – niektóre firmy po prostu wymagają deklaracji osiąganych dochodów. musimy jednak pamiętać, że we wniosku często musimy wskazać na pracodawcę, z którym pożyczkodawca mógłby ewentualnie skontaktować się, aby uzyskać informację, czy u niego pracujemy.

O dobrą zdolność kredytową także trudno, gdy nie mamy właściwej wiarygodności kredytowej. Brak spłaty zadłużeń w przeszłości może spowodować, że teraz spotkamy się z odmową przyznania pożyczki albo kredytu.

Czy można otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Zatem uzyskanie pożyczki bez zdolności kredytowej może być problemem. Musimy jednak pamiętać o tym, że nasza droga do pożyczenia pieniędzy nie jest wcale zamknięta. Warto sprawdzać przede wszystkim oferty pozabankowych firm pożyczkowych, które podchodzą w mniej restrykcyjny sposób do swoich pożyczkobiorców.

Wypełnienie wniosku i wysłanie go on-line niczego nie kosztuje, dlatego jeśli nie wiemy, czy uzyskamy pożyczkę z niską zdolnością kredytową, zawsze warto spróbować. Odpowiedź na nasz wniosek najczęściej możemy otrzymać jeszcze tego samego dnia.

Ten wpis znajduje się w kategorii