Zanim kupisz mieszkanie sprawdź te rzeczy!

Zanim kupisz mieszkanie sprawdź te rzeczy!

Klamka zapadła. Kupujecie mieszkanie! Gratulacje! Jeśli jednak to Wasze pierwsze mieszkanie, to musicie wiedzieć, że zanim ta przysłowiowa klamka stanie się klamką do Waszego wymarzonego M, czekają Was wyzwania, przy których scenariusz „M jak Miłość” wypada blado.

Czy trzeba się tym zrażać? Absolutnie nie! Nie, ponieważ radość z własnego mieszkania, własnego miejsca na świecie jest nie do opisania. Jednak, jeśli coś trzeba, to trzeba mieć koniecznie coś innego. Trzeba mieć głowę na karku i pieniądze na oku. A jak to zrobić? Na początek wystarczy, że przeczytajcie naszą krótką ściągę dla kupujących mieszkanie!

RADA 1 – Tu będzie nasz kawałek podłogi. Pierwszym podstawowym krokiem jest wybór mieszkania. I tutaj musicie sprawdzić wszystko:

1 – Sprawdźcie dewelopera!

  • Sprawdźcie, czy deweloper już zrealizował inne inwestycje mieszkaniowe i jeżeli tak, to ile.
  • Sprawdźcie, od kiedy deweloper istnieje na rynku.
  • I w końcu koniecznie, sprawdźcie, czy deweloper koszty realizacji budynku lub osiedla pokrywa z własnych zasobów, czy też inwestycja jest kredytowana.

2 – Sprawdźcie lokalizację! wiosenna-pozyczka

Nie od dziś wiadomo, że w każdym mieście są dzielnice modne. W Warszawie od lat panuje moda na Powiśle, a w Krakowie na przemysłowe Zabłocie. W chwili zapanowania mody na daną okolicę, ceny zakupu mieszkania w niej automatycznie szybuje. Tu, gdzie jest modnie, warto być staromodnie czujnym! Dlaczego? Ponieważ mody przemijają i mieszkanie, które w chwili kupna znajduje się w najbardziej pożądanej lokalizacji za kilka lat, może stracić na swojej wartości.

Wybierając lokalizację, koniecznie trzeba upewnić się… jakie są plany zagospodarowania okolicy. Koniecznie sprawdźcie, czy deweloper, który dzisiaj sprzedaje nam mieszkanie z widokiem na park, za kilka lat nie postawi pod naszym oknem betonowego klocka. 

RADA 2 – Wkład własny, czyli zapraszamy na zajęcia z finansowej gimnastyki.

Kiedy już wszystko sprawdzone. Deweloper i jego historia wzbudzają tylko nasze zaufanie, a lokalizacja jest wyśmienita, warto przejść do następnego etapu. To oczywiście kredyt mieszkaniowy. Każdy, kto już kupił mieszkanie na dźwięk wyrażenia „kredyt mieszkaniowy”, odpowie z automatu: "wkład własny!”. Dlaczego? Okazuje się, że różne banki oczekują różnego wkładu własnego, jednak zawsze jest on wymagany. Wynosi on od 10% do 20% wartości kredytu. Zakładając, że kupujemy mieszkanie za 250 000 zł, to musimy przygotować się na natychmiastowy wydatek minimum 25 tysięcy złotych! Przyznajcie, że jest to kwota, która robi wrażenie! Koniecznie przygotujcie się na taki wydatek! Pamiętajcie, w życiu pewne są tylko trzy rzeczy: śmierć, podatki i wkład własny przy kupowaniu mieszkania!

RADA 3 – Niech nie wykończą Was wykończenia!

Mieszkanie, deweloper, lokalizacja są dobrze wybrane, kredyt przyznany na najbliższych 30 lat, czy to już czas, aby zacząć myśleć o parapetówce i przyzwyczajać się do słuchania „sucharów”, że to trzydzieści lat zleci jak z bicza strzelił.  Odpowiadamy z pełnym przekonaniem – TAK! Każda myśl o spędzaniu czasu z przyjaciółmi i celebrowaniu ważnych decyzji z bliskimi to zawsze dobry pomysł. Jednak… niestety jeszcze długa droga to tego, zanim zaczniecie układać imprezowe menu. Nawet przecież nie możemy zacząć mrozić szampana, bo… gdzie.  Mieszkanie kupione w stanie deweloperskim często porównywane jest do pola bitwy. To tutaj zaraz zaczną ścierać się koncepcje domowników (nawet single biją się myślami sami ze sobą). Jeżeli w naszej rodzinie znajduje się wujek złota rączka albo szwagier, który „robi w budowlance”, to mamy podstawy poczuć się jak wybraniec losu. wiosenna-pozyczka

Niestety rzeczywistość zazwyczaj wygląda tak, że mieszkanie kupujemy dalej od rodzinnego domu, a szwagier zamiast do remontu pali się do parapetówki. Właśnie wtedy w Internecie, podczas spotkań z przyjaciółmi szukamy rekomendacji.

Szukając ekipy remontowej warto, a nawet trzeba się do współpracy z nią bardzo rzetelnie przygotować. Szczególnie pod względem finansowym! Ile razy w życiu będziemy przygotowywali nasze wymarzone mieszkanie do zamieszkania w nim? No właśnie! Nieczęsto, właśnie dlatego wiemy, że pieniądze na nie należy wydawać racjonalnie, ale skrajna oszczędność w tym przypadku się nie opłaci.

Niespodziewane wydatki podczas wykańczania mieszkania? To się niestety zdarza często. Mieszkanie, które jest przygotowywane do stanu, w którym będzie ono mogło być przez nas zamieszkane, będzie wymagało wielu inwestycji. Inwestycji takich jak kable, włączniki, listwy – czyli wszystko to, czego się nie widzi i o czym nie ma się pojęcia.

Gdzie szukać wsparcia w nagłych przypadkach? W Internecie! Właśnie wtedy warto rozważyć wzięcie pożyczki on-line ze sprawdzonego źródła. Dokładnie takiego jak Aasa Polska S.A., które gwarantuje pełną przejrzystość finansową i gwarantuje jasne warunki. Warto być przygotowanym na każdą ewentualność, zachować oczywiście trzeźwość umysłu i rozwagę, jednak pamiętać, że własne mieszkanie to inwestycja na lata!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.