Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Kredyt gotówkowy – kiedy warto go rozważyć?

Kredyt gotówkowy – kiedy warto go rozważyć?

Każdy z nas chciałby, aby jego jedynymi życiowymi wyzwaniami był wybór czy wakacje spędzić na Bali, czy może na Florydzie, zainwestować w najnowszego Mercedesa czy klasycznego Bentleya? Życie większości z nas niestety „oszczędza” nam tego typu „dylematów”. W zamian serwuje nam takie niespodzianki jak nagłe wydatki

Właśnie temu poświęcony będzie dzisiejszy materiał. Czy zastanawialiście się – co zrobić, kiedy życie nas zaskakuje, a my nie dysponujemy środkami, by stawić im czoła? Kredyt on-line, kiedy jest dobrym pomysłem? Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po sytuacjach, w których warto rozważyć pożyczkę!

>>> UWAGA! PRZECZYTAJ KONIECZNIE: pożyczkę należy rozważać wyłącznie wtedy, kiedy bierzemy ją ze sprawdzonego źródła. Tam, gdzie koszty kredytu będą Wam znane od samego początku!  Przykładem takiego kredytodawcy jest właśnie pochodząca ze Skandynawii firma Aasa. Wejdźcie na stronę www.aasapolska.pl i wypełnijcie pierwsze proste okno formularza! Zobaczycie, że już od pierwszych kroków będziecie poinformowani o wszystkich kosztach związanych z pożyczką on-line. A bez Waszej akceptacji warunków nie ma mowy o kredycie!

Kiedy więc warto rozważyć pożyczkę, jeżeli mamy już sprawdzone jej źródło? 

  jesienna-pozyczka

Po pierwsze – wtedy, kiedy chcemy pożyczyć od bliskich. Stare powiedzenie mówi, „chcesz stracić przyjaciela, pożycz mu pieniądze”. W dzisiejszych czasach bardziej niż kiedyś jesteśmy dyskretni w sprawach finansowych. Rzadko nawet nasi najbliżsi wiedzą, ile zarabiamy. Taka sytuacja nie sprzyja pożyczaniu pieniędzy od rodziny czy przyjaciół.

 

Dlaczego zaciąganie kredytu u rodziny lub u przyjaciół to nie jest najlepszy pomysł? Czego unikniesz, szukając źródła finansowania poza gronem bliskich?

  • Unikniesz plotek. Twoja sytuacja finansowa, a nawet chwilowa tylko niedyspozycja może stać się przedmiotem rozmów. Tego przecież NIKT nie chce.
  • Unikniesz problemów. Nigdy nie możecie być pewni, że pożyczone pieniądze oddacie w terminie. Zastanówcie się, czy chcecie kłaść na szali zaufanie przyjaciół, które zdobywaliście latami.
  • Unikniesz niekomfortowej sytuacji. Niby wszyscy jesteśmy asertywni, ale jednak czasami zdarzają się sytuacje, w których odmowa może kogoś urazić. I wtedy jest… klops. Oszczędźmy tego typu sytuacji naszym bliskim i nie prośmy ich o pieniądze. Takie rozmowy są zawsze nieco kłopotliwe.

Specjaliście z Aasa Polska S.A. radzą, aby w sprawach finansowych kierować się do specjalistów od finansów, a w sprawach towarzyskich do… specjalistów od przyjaźni. I kiedy tylko możemy, albo nie łączmy tych stref życiowych. 

Po drugie wtedy, kiedy zdarza się nam nieprawdopodobna okazja, czyli inwestycja. Wakacje, o których marzyliśmy od lat za połowę ceny (a do tego drinki z palemką na śniadanie gratis)? Stypendium sportowe dla naszej latorośli? Są sytuacje, które mogą się nie powtórzyć i właśnie dlatego warto w nie zainwestować. Dokładnie! Zainwestować! Inwestycja. To słowo klucz! Kiedy niespodziewany wydatek jest inwestycją we wspomnienia do końca życia albo przyszłość młodszego pokolenia naszego rodu – właśnie wtedy warto rozważyć szybką i bezpieczną (bo na jasnych zasadach) pożyczkę.

UWAGA: Jak odróżnić kaprys od inwestycji? Finansiści Aasa Polska S.A. radzą wyobrazić sobie swoje życie za 5 lat i z tej perspektywy pomyśleć o środkach z kredytu przeznaczonych na dany cel. Jeżeli wzbudza on ciągle pozytywne emocje, wtedy warto wziąć na niego kredyt. Po trzecie wtedy, kiedy pilnie musimy pozbyć się zobowiązań. jesienna-pozyczka

Czasami zdarza się tak, że nagle zaskakują nas nieprzewidziane koszty. Co wtedy zrobić? Oczywiście można mieć nadzieję, że sprawy jakoś się ułożą i wzorem filmowej bohaterki „Przeminęło z wiatrem” odkładać myśl o problemach na jutro. My jednak radzimy zmierzyć się z finansowymi wyzwaniami i wzięcie przysłowiowego byka za rogi!

Najprostszym i jednocześnie najszybszy sposobem będzie wzięcie kredytu on-line, który pozwoli nam niemal od razu pozbyć się finansowego balastu. Dlaczego czas w tym przypadku jest tak ważny? Z najprostszego i jednego z najstarszych powodów świata. Odsetki! Kiedy nagle pojawia się zobowiązanie finansowe, którego się nie spodziewaliśmy i którego brak realizacji może narazić nas na dodatkowe koszty – nie czekajmy!

>>> PAMIĘTAJMY! Kredyty ze sprawdzonego źródła, które dają kredytobiorcy pełny obraz wszystkich kosztów związanych ze wzięciem pożyczki, czyli takie właśnie jak Aasa Polska S.A. pomogą nam nie tylko w porę uregulować wszystkie zaległości, ale też nie narażą nas na koszty dodatkowe. 

Finanse to dziedzina naszego życia, która przede wszystkim wymaga jasności i przewidywalności. Warto mieć koło ratunkowe dla naszego domowego budżetu i sięgać po nie w sytuacjach, które tego wymagają.

Dzięki temu, że postawimy na wiarygodnego kredytodawcę, możemy więcej niż tylko nasz spokój. Zyskamy o wiele więcej. Trwałe i serdeczne relacje z bliskimi oparte na tylko i aż na wspólnym czasie, dowcipie, zaufaniu. Zyskamy też okazję do realizowania inwestycji i marzeń oraz przede wszystkim zaufanego partnera naszego domowego budżetu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.