Kredyt gotówkowy – kiedy warto go rozważyć?

Kredyt gotówkowy – kiedy warto go rozważyć?

Każdy z nas chciałby, aby jego jedynymi życiowymi wyzwaniami był wybór czy wakacje spędzić na Bali, czy może na Florydzie, zainwestować w najnowszego Mercedesa czy klasycznego Bentleya? Życie większości z nas niestety „oszczędza” nam tego typu „dylematów”. W zamian serwuje nam takie niespodzianki jak nagłe wydatki

Właśnie temu poświęcony będzie dzisiejszy materiał. Czy zastanawialiście się – co zrobić, kiedy życie nas zaskakuje, a my nie dysponujemy środkami, by stawić im czoła? Kredyt on-line, kiedy jest dobrym pomysłem? Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po sytuacjach, w których warto rozważyć pożyczkę!

>>> UWAGA! PRZECZYTAJ KONIECZNIE: pożyczkę należy rozważać wyłącznie wtedy, kiedy bierzemy ją ze sprawdzonego źródła. Tam, gdzie koszty kredytu będą Wam znane od samego początku!  Przykładem takiego kredytodawcy jest właśnie pochodząca ze Skandynawii firma Aasa. Wejdźcie na stronę www.aasapolska.pl i wypełnijcie pierwsze proste okno formularza! Zobaczycie, że już od pierwszych kroków będziecie poinformowani o wszystkich kosztach związanych z pożyczką on-line. A bez Waszej akceptacji warunków nie ma mowy o kredycie!

Kiedy więc warto rozważyć pożyczkę, jeżeli mamy już sprawdzone jej źródło? 

 

Po pierwsze – wtedy, kiedy chcemy pożyczyć od bliskich. Stare powiedzenie mówi, „chcesz stracić przyjaciela, pożycz mu pieniądze”. W dzisiejszych czasach bardziej niż kiedyś jesteśmy dyskretni w sprawach finansowych. Rzadko nawet nasi najbliżsi wiedzą, ile zarabiamy. Taka sytuacja nie sprzyja pożyczaniu pieniędzy od rodziny czy przyjaciół.

 

Dlaczego zaciąganie kredytu u rodziny lub u przyjaciół to nie jest najlepszy pomysł? Czego unikniesz, szukając źródła finansowania poza gronem bliskich?

  • Unikniesz plotek. Twoja sytuacja finansowa, a nawet chwilowa tylko niedyspozycja może stać się przedmiotem rozmów. Tego przecież NIKT nie chce.
  • Unikniesz problemów. Nigdy nie możecie być pewni, że pożyczone pieniądze oddacie w terminie. Zastanówcie się, czy chcecie kłaść na szali zaufanie przyjaciół, które zdobywaliście latami.
  • Unikniesz niekomfortowej sytuacji. Niby wszyscy jesteśmy asertywni, ale jednak czasami zdarzają się sytuacje, w których odmowa może kogoś urazić. I wtedy jest… klops. Oszczędźmy tego typu sytuacji naszym bliskim i nie prośmy ich o pieniądze. Takie rozmowy są zawsze nieco kłopotliwe.

Specjaliście z Aasa Polska S.A. radzą, aby w sprawach finansowych kierować się do specjalistów od finansów, a w sprawach towarzyskich do… specjalistów od przyjaźni. I kiedy tylko możemy, albo nie łączmy tych stref życiowych. 

Po drugie wtedy, kiedy zdarza się nam nieprawdopodobna okazja, czyli inwestycja. Wakacje, o których marzyliśmy od lat za połowę ceny (a do tego drinki z palemką na śniadanie gratis)? Stypendium sportowe dla naszej latorośli? Są sytuacje, które mogą się nie powtórzyć i właśnie dlatego warto w nie zainwestować. Dokładnie! Zainwestować! Inwestycja. To słowo klucz! Kiedy niespodziewany wydatek jest inwestycją we wspomnienia do końca życia albo przyszłość młodszego pokolenia naszego rodu – właśnie wtedy warto rozważyć szybką i bezpieczną (bo na jasnych zasadach) pożyczkę.

UWAGA: Jak odróżnić kaprys od inwestycji? Finansiści Aasa Polska S.A. radzą wyobrazić sobie swoje życie za 5 lat i z tej perspektywy pomyśleć o środkach z kredytu przeznaczonych na dany cel. Jeżeli wzbudza on ciągle pozytywne emocje, wtedy warto wziąć na niego kredyt. Po trzecie wtedy, kiedy pilnie musimy pozbyć się zobowiązań.

Czasami zdarza się tak, że nagle zaskakują nas nieprzewidziane koszty. Co wtedy zrobić? Oczywiście można mieć nadzieję, że sprawy jakoś się ułożą i wzorem filmowej bohaterki „Przeminęło z wiatrem” odkładać myśl o problemach na jutro. My jednak radzimy zmierzyć się z finansowymi wyzwaniami i wzięcie przysłowiowego byka za rogi!

Najprostszym i jednocześnie najszybszy sposobem będzie wzięcie kredytu on-line, który pozwoli nam niemal od razu pozbyć się finansowego balastu. Dlaczego czas w tym przypadku jest tak ważny? Z najprostszego i jednego z najstarszych powodów świata. Odsetki! Kiedy nagle pojawia się zobowiązanie finansowe, którego się nie spodziewaliśmy i którego brak realizacji może narazić nas na dodatkowe koszty – nie czekajmy!

>>> PAMIĘTAJMY! Kredyty ze sprawdzonego źródła, które dają kredytobiorcy pełny obraz wszystkich kosztów związanych ze wzięciem pożyczki, czyli takie właśnie jak Aasa Polska S.A. pomogą nam nie tylko w porę uregulować wszystkie zaległości, ale też nie narażą nas na koszty dodatkowe. 

Finanse to dziedzina naszego życia, która przede wszystkim wymaga jasności i przewidywalności. Warto mieć koło ratunkowe dla naszego domowego budżetu i sięgać po nie w sytuacjach, które tego wymagają.

Dzięki temu, że postawimy na wiarygodnego kredytodawcę, możemy więcej niż tylko nasz spokój. Zyskamy o wiele więcej. Trwałe i serdeczne relacje z bliskimi oparte na tylko i aż na wspólnym czasie, dowcipie, zaufaniu. Zyskamy też okazję do realizowania inwestycji i marzeń oraz przede wszystkim zaufanego partnera naszego domowego budżetu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18.50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1789,04 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 791,54 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4289,04 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r.                                                                           

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 233,21 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 3435,02 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1519,82 zł, prowizja 1915,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8235,02 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 1400 zł.                                          

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7100 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 344,95 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5081,09 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2248,19 zł, prowizja 2832,90 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12181,09 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2000 zł.        

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 519,85 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7657,45 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3388,15 zł, prowizja 4269,30 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18357,45 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.