Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka na jesienne wakacje po sezonie

Pożyczka na jesienne wakacje po sezonie

Zaczniemy od bardzo dobrej wiadomości. Podróżujemy oraz korzystamy z urlopów coraz częściej, oraz coraz chętniej! Jest to doskonała wiadomość nie tylko z finansowego punktu widzenia, bo przecież turystyka to ważna gałąź każdej gospodarki. To też, a przede wszystkim świetna informacja dla każdego z nas.

Dlaczego?  Bo kilka tygodni urlopu od pracy, obowiązków, pilnych spraw na wczoraj i jeszcze pilniejszych od ręki, są zbawienne dla naszego ciała, umysłu i psychiki.

Czy znacie kogoś, kto na dźwięk słowa „URLOP” powie: „nie, to nie dla mnie, ja nie lubię urlopów, wolę pracować”? No właśnie! Nieważne czy pod palmami, czy pod gruszą, w ręce z wędką lub kolorowym drinkiem – wakacje są dobrem demokratycznym i uwielbianym pod każdą szerokością geograficzną. Od Zakopanego po Hel, od Medyki do Zgorzelca każdy na dźwięk słowa WAKACJE reaguje tak samo – wyłącznie entuzjastycznie! Właśnie dlatego postanowiliśmy wyruszyć na zbadanie tematu urlopowego od strony finansowej.

Gotowi? No to w drogę po wakacyjnych finansach!

Pieniądze i podróże. Czyli jak podróżować, żeby nie odbiła nam palma? Czy wakacje i wolność od codziennych obowiązków, to też wolność od zdroworozsądkowego podejścia do pieniędzy? Odpowiedź wcale nie jest taka jednoznaczna! Z jednej strony lubimy podczas wakacji pofolgować sobie także w kwestii finansowej. Mało tego! Kupowanie tak zwanych „głupot” wydaje nam się wręcz wakacyjnym obowiązkiem (kto nigdy nie kupił sobie pamiątki, która przez następne miesiące zajmowała się głównie zbieraniem kurzu?), z drugiej strony jednak umiejętność kontrolowania wydatków podczas wakacji może uchronić nas przed powrotem z plecakami pełnymi niepotrzebnych rzeczy i pustymi kieszeniami.

Przeczytajcie koniecznie krótki przewodnik po wakacyjnym budżecie przygotowanym przez ekspertów z Aasa Polska S.A. i dopilnujcie, aby wyjeżdżając z walizkami… nie pójść też z torbami! jesienna-pozyczka

Zanim GDZIE, ustal KIEDY!

Z udanym urlopem, także pod względem finansowym jest jak… z weselem. Najpierw trzeba wybrać datę! Oczywiście osoby wolne, pary bez dzieci oraz wszyscy, którzy nie pracują w branży związanej z edukacją, mają w tej materii większe możliwości, ponieważ nie ograniczają ich czasowe ramy roku szkolnego. 

Urlop po sezonie? Idealny sezon dla finansów i… odpoczynku!

Każdy, kto myślał, że sezon urlopowy zakończył się definitywnie, powinien jesienią odwiedzić Kretę, Rodos, Cypr, gdzie ciągle jest ciepło, a temperatury wynoszą nawet 25-28 st. C. Z egzotycznych (i droższych) kierunków warto rozważyć np. Mauritius, gdzie właśnie naszą jesienią, rozpoczyna się wiosna, a temperatury i wilgotność są wręcz idealne dla wypoczynku.

Dlaczego warto rozważyć wakacje jesienią, a nawet wczesną zimą. Oto dlaczego!

POWÓD 1 – jest witamina szczęścia – oszczędź sobie smutków!

Jesienią dni stają się coraz krótsze, ciemniejsze, a ponieważ nam zaczyna brakować słońca, stajemy się nieco… mniej weseli. Nie ma w tym niczego dziwnego – nie od dzisiaj wiadomo, że słońce, to witamina D, a witamina D to witamina szczęścia! Antropologowie mówią, że człowiek „to istota na baterie słoneczne” i właśnie wtedy, kiedy te baterie potrzebują podładowania, warto wybrać się do miejsc, gdzie witamina D leje się z nieba..  

POWÓD 2 – jest cisza i spokój – zainwestuj w prawdziwy relaks jesienna-pozyczka

Dzieci są wspaniałe. Kropka. Jednak są też istotami, które lubią głośną zabawę, co nie zawsze sprzyja relaksowi osób dorosłych. Czy wypada zwracać uwagę dzieciom, aby bawiły się ciszej? Nasza odpowiedź brzmi – dopóki nikt nie krzyczy nam nad głową, postarajmy się o wyrozumiałość. Z prostego powodu – w dzisiejszych czasach wszechobecnych tabletów, komputerów to właśnie beztroska, głośna zabawa jest oznaką szczęśliwego dzieciństwa. Warto wspierać je, po prostu mu nie przeszkadzając. Jednak co z naszą zabawą i naszym wypoczynkiem!? Właśnie, dlatego okres jesienny jest do tego idealny! Dzieci są już w szkole, tłumy na plażach topnieją. Często możemy delektować się szumem morza nie widząc żywej duszy w promieniu naszego wzroku.

Korzyść finansowa: nawet jeżeli w tej chwili nie dysponujemy gotówką, warto teraz zainwestować w wakacje, korzystając na przykład z pożyczki on-line. Jasne zasady przyznania kredytu oraz jego oprocentowania pozwolą nam, oddać pieniądze w chwili, kiedy wyjazd nie będzie już tak atrakcyjną opcją. Przykład? Sprawdźcie ofertę Aasa Polska S.A. – to nie tylko oferta kredytu wakacyjnego, ale też inwestycja w spokojny wypoczynek! 

POWÓD 3 – jest ciepło i przyjemnie – potraktuj przyjemność poważnie

Czy Wy też zauważyliście, że każdego roku lato w Polsce staje się coraz bardziej upalne? Co wakacje słyszymy o rekordowych temperaturach, a 35 st. C w cieniu nikogo już nie dziwi. Wrzesień jest więc czasem, kiedy zaczynamy z jednej strony odczuwać brak światła, co nie jest przyjemne, ale z drugiej – wreszcie czujemy, jak wolni od fali upałów, zaczynamy funkcjonować normalnie! Właśnie dlatego wakacje po sezonie, czy to w Polsce, czy w krajach cieplejszych są doskonałą inwestycją we wspaniały i stuprocentowy relaks.

Korzyść finansowa: korzystanie z uroków turystycznych po sezonie jest… korzystne! Restauracje, pamiątki, atrakcje, prezenty – wszystko to, co w pełni sezonu może kosztować górę pieniędzy, teraz potrafi być tańsze nawet o połowę!

Wakacje po sezonie? Nadciąga na nie sezon!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.