Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak zmniejszyć liczbę posiadanych kredytów i pożyczek?

Jak zmniejszyć liczbę posiadanych kredytów i pożyczek?

Im więcej posiada się kredytów czy pożyczek tym znacznie trudniej jest je spłacać. Gdy spłaca się jednocześnie kilka rat kredytowych i pożyczkowych trzeba pamiętać o poszczególnych terminach spłaty. Jednocześnie spłacanie wielu rat kredytowych czy pożyczkowych bardziej utrudnia planowanie finansów domowych, niż gdy spłaca się jedynie pojedynczą ratę kredytu czy pożyczki.

 

Gdy chce się zmniejszyć liczbę posiadanych kredytów czy pożyczek jednych z rozwiązań jest spłacenie przed czasem pewnych zobowiązań. Drobne zobowiązania w firmie między innymi kredytów w karcie kredytowej czy debetów na rachunkach bankowych można najczęściej spłacić bez większych problemów. Spłacić można również krótkoterminowe lub średnioterminowe zobowiązania finansowe przed czasem. Warto jest rozważyć taką spłatę, gdyż pozwala to na ograniczenie konieczności płacenia odsetek od kapitału od pewnych produktów finansowych. Pozwala to na ograniczenie kosztów obsługi kredytów i pożyczek.

 

Konsolidacja zobowiązań finansowych

Jeśli chce się zmniejszyć ilość płaconych rat kredytów czy pożyczek dobrym rozwiązaniem jest postawienie na produkty konsolidacyjne. Pozwalają one na zapewnienie skorzystanie z nowego produktu najczęściej kredytowego, który oferuje możliwość płacenia jednej raty. Dodatkowo przy konsolidacji można również wiele zyskać. Oprócz możliwości ustalenia dopasowanego terminu płacenia jednej raty zobowiązania finansowego po konsolidacji można także ograniczyć wysokość pojedynczej raty. Możliwość ograniczenia raty kredytowej po konsolidacji wynika z jednej strony z wydłużenia czasu spłacania zobowiązania finansowego. Wówczas można najwięcej ograniczyć wysokość pojedynczej raty kredytowej. Jest to rozwiązanie szczególnie wskazane dla osób mających problemy ze spłacaniem regularnym dotychczas posiadanych produktów finansowych. Korzystniejsze warunki spłacania nowego kredytu po konsolidacji wynikać mogą również z lepszych warunków na rynku kredytowym czy też z niższych kosztów nowego kredytu oferowanym przez firmy finansowe.

 

Analiza korzyści z konsolidacji

Zanim podejmie się decyzję o korzystaniu z konsolidacji kredytów i pożyczek bardzo ważna jest analiza finansowa dostępnych na rynku produktów. Ma to bardzo duże znaczenie z punktu widzenia wybrania takiego produktu, który rzeczywiście będzie w stanie przynieść oczekiwane korzyści. Jednocześnie można decydować się na takie produkty konsolidacyjne, które oferowane są dodatkowo w ramach promocji bankowych. Wówczas obniżenie oprocentowania w nowym kredycie konsolidacyjnym może być wyższe. Jeśli chce się znaleźć najbardziej korzystne produkty konsolidacyjne warto wstępnie zapoznać się z ofertami różnymi banków. Ma to znaczenie gdy zamierza się wybrać ofertę, która przyniesie największe korzyści. Decydować można się również na usługi doradców finansowych, którzy znacznie lepiej znają rynek produktów konsolidacyjnych. Pozwala to na zapewnienie klientom wyselekcjonowanych oraz indywidualnie dopasowanych produktów, które gwarantują zmniejszenie raty zobowiązań finansowych.

Ten wpis znajduje się w kategorii