Finanse singla - jak zarządzać swoim budżetem?

Finanse singla - jak zarządzać swoim budżetem?

Każdy z nas, kiedy słyszy słowo SINGIEL od razu myśli o osobie niezależnej finansowo, mieszkającej w dużym mieście i korzystającej z życia. Czy tak na pewno jest? Czy każdy z nich jest niefrasobliwy finansowo? I przede wszystkim jak zarządzać domowym budżetem, kiedy jest się jego zarówno beneficjentem, głównym księgowym, jak i jedynym źródłem?

Wbrew pozorom mniej osób w domu wcale nie oznacza mniejszych wyzwań w sferze finansowej. A nawet moglibyśmy zaryzykować stwierdzenie, że niebezpiecznych raf, na które może wpłynąć taki budżet jest po prostu więcej.

Przyjrzyjmy się temu, na co z finansowego punktu widzenia, powinien uważać singiel.

Zakupowy koncert życzeń

Singiel, bardziej niż osoby mające na utrzymaniu na przykład dzieci, skłonny jest do dogadzania sobie. To oczywiste! Jest przecież jedyną osobą, na którą wydaje swoje pieniądze, a ponieważ nie musi się z nikim dzielić, to też kompromis finansowy jest dla niego pojęciem nieco… egzotycznym. Właśnie dlatego działy marketingu bardzo wielu firm przygotowują specjalne oferty skierowane przede wszystkim dla grupy odbiorców, którymi są osoby wolne. Produkty kosmetyczne, spożywcze, wyposażenia wnętrz, a także usługi takie jak turystyka są komunikowane językiem pragnień, spełnienia marzeń, a oferta zachęca, by ulegać pokusie i zrobić coś dla siebie.

Dlatego często zdarza się, że lista zakupów osoby wolnej zamienia się w… listę, a nawet cały koncert, życzeń. Warto mieć tego świadomość i przede wszystkim warto MIEĆ LISTĘ! wiosenna-pozyczka

Jestem królem życia!* (* w dniu wypłaty)

Brak osób, z którymi singiel musi dzielić się swoimi zarobkami, powoduje też, że w dniu wypłaty w nim może obudzić się rasowy król życia! W dniu przelewu u części singli wzrasta skłonność do kupowania rzeczy niepotrzebnych, niepraktycznych, a nawet mocno osobliwych. Nie bez powodu na ulicach widoczni są młodzi modnie ubrani ludzie z lnianymi torbami, na których widnieje napis: „żebym tylko kupił to, po co przyszedłem”. Świadomość, że singiel finansowo odpowiada tylko za siebie powoduje, że automatycznie na więcej sobie pozwala.

Dobrym sposobem na niefrasobliwość finansową w dniu wypłaty, jest… przygotowanie się do niej! Najlepiej jest zapisać sobie rzeczy, które chce się nabyć. I w dniu wypłaty zrobić sobie prezent. Prezent, zamiast góry niepotrzebnych rzeczy! 

Kaprysy = konieczności? Witajcie w finansowym świecie singla!

Bajka o królu i żebraku jest bliska wielu osobom, które na Facebooku wpisują status "wolna/wolny". W dniu wypłaty singiel jest królem sushi i owoców morza, tydzień przed wypłatą amatorem zupek chińskich. Życie jego bywa przewrotne, pełne niespodzianek i dobrze, że takie jest! Jakkolwiek warto wprowadzić kontrolę swoich finansów, bo imprezy i wypady weekendowe, które są wpisane w życie singla – wcale jej nie służą.

Najważniejsze to spisać rzeczy, które są priorytetowe. Rachunki, opłaty to nie wszystko. Eksperci z Aasa Polska radzą osobom żyjącym solo wpisanie na listę priorytetów przelewanie na osobne konto 5% swoich zarobków. Wiadomo nie od dzisiaj, że najtrudniej jest wydać te pieniądze, których się nie widzi.

Szaleństwo finansowe? Zaplanuj je!

W sprawach pieniędzy planowanie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem. Planowanie wydatków i pewna dyscyplina finansowa wprowadzą do budżetu singla spokój, który z pewnością… zaprocentuje. Świetnym pomysłem, który jest polecany przez doradców finansowych to… planowanie szaleństw. Każdy, kto ma nawet tylko umiarkowany kontakt z myśleniem logicznym powie, że słowa te się wykluczają i będzie miał rację. Jednak finansowa rzeczywistość singla nie kieruje się dosłowną logiką, ale przede wszystkim celem. Tym celem jest zagwarantowanie sobie spokoju finansowego oraz wypracowanie dobrych nawyków w gospodarowaniu domowymi środkami.

Jak można zaplanować szaleństwa? Ważne jest, aby wyznaczyć określoną kwotę, którą przeznaczy się na robienie sobie prezentów. Dyscyplina niech dotyczy kwoty, to co zostanie za nią kupione, niech zostanie tajemnicą. Każdy przecież, a w szczególności singiel, musi mieć swoje finansowe #guiltypleasure wiosenna-pozyczka

FINANSOWY PLAN AWARYJNY!!!

Single zarabiają całkiem nieźle. Ponad połowa wszystkich singli w Polsce jest zadowolona ze swoich zarobków i stać ich na wygodne życie. A to przecież prowokuje do szaleństw, które w przypadku finansów powinny być pod czułą kontrolą. Kiedy jednak pojawia się sytuacja wymagająca działań doraźnych, warto zawsze sięgać do jednego, sprawdzonego źródła! Pożyczki online, gdzie ma się swoje konto, które są szybkie i mają jasne zasady przydzielania kredytu to plan awaryjny, który każdy musi mieć! Przykładem właśnie takiej oferty jest Aasa Polska!

FINANSE SINGLA. Co zrobić, żeby zarobić?

Oszczędzanie i bycie singlem nie zawsze idzie w parze. Kupowanie dań na wynos lub stołowanie się na mieście, do tego większa dowolność w sprawach wyjazdów, zdecydowanie bogatsze życie towarzyskie – wszystko to sprawia, że singiel może stracić finanse z przysłowiowego radaru. Właśnie dlatego zrobiliśmy dla nich krótką listę – poradnik.

Rada 1 – 5% każdego wpływu przelewaj na osobny rachunek. Kropka.

Rada 2 – ustal finansowe priorytety i zawsze najpierw płać to, co musisz.

Rada 3 – planuj szaleństwa, wyznacz limit na prezenty dla siebie!

Singlu – korzystaj z życia i ze swoich finansów! Baw się, ale rób to w jedyny właściwy sposób. Z umiarem i głową. Wierzymy w Ciebie! 

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.