Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Ile kosztuje remont łazienki? Liczymy!

Ile kosztuje remont łazienki? Liczymy!

Remont łazienki to spore przedsięwzięcie, ale wiosna to najlepszy czas, aby je rozpocząć. Zobacz, ile kosztują płytki, wanna czy kabina prysznicowa, jakie są ceny ekip remontowych oraz jaki budżet powinieneś przygotować na ten cel

Łazienka to najbardziej wymagające pomieszczenie do remontu. Prace są skomplikowane, trwają relatywnie długo, a do tego wiążą się z wieloma niedogodnościami. Kiedy trwa remont łazienki w mieszkaniu, lepiej się z niego wyprowadzić. Często zdarza się też, że pojawiają się dodatkowe wydatki, których nie uwzględniliśmy w budżecie. A z niezamontowaną kabiną prysznicową czy z rurką, przez którą cieknie woda, nie da się zakończyć remontu. Dlatego pożyczka na remont cieszy się sporą popularnością.

Remont łazienki – od czego zacząć?

Jeśli denerwuje Cię już odpadająca fuga przy kafelkach, cieknący kran, zardzewiała bateria czy płytki rodem z PRL-u, czas zastanowić się nad tym, jak odnowić łazienkę.

Remont łazienki w bloku czy w domu jednorodzinnym to spore przedsięwzięcie, więc trzeba je odpowiednio zaplanować.

Spisz zakres prac, które trzeba wykonać

W dalszej części tekstu znajdziesz prace, które najczęściej wykonuje się przy remoncie łazienki, więc możesz się tym zainspirować. Z pewnością jednak wiesz, co w Twoim mieszkaniu nadaje się do wymiany.

Poszukaj inspiracji 

Kopalnią inspiracji jest Instagram, Pinterest, magazyny czy blogi wnętrzarskie. Zdjęcia, które najbardziej Ci się podobają, zapisuj w jednym folderze, aby na koniec wypracować sobie spójną koncepcję. W razie problemów możesz skonsultować się z architektem wnętrz.

Poszukaj firmy budowlanej

Wiele z nich szczególnie wiosną ma odległe terminy, więc warto skontaktować się z kilkoma i poprosić o wycenę prac oraz dostępne daty. Po porównaniu ofert możesz wybrać docelowego wykonawcę.

Zrób research dotyczący materiałów, mebli i dodatków

Warto odwiedzić sklepy budowlane i z wyposażeniem wnętrz, aby wybrać konkretne produkty.

Zaplanuj czas remontu łazienki

Gdy już wiesz, kiedy firma remontowa wejdzie do Twojego mieszkania, czas zaplanować swoje życie na ten czas. W razie potrzeby weź kilka dni urlopu, zapewnij opiekę nad dziećmi i awaryjne mieszkanie (u rodziny czy znajomych), gdzie będziecie mogli zostać przez kilka dni. Jeśli nie masz takiej możliwości, to zawsze możesz wynająć inny lokal na czas remontu.

Zorientuj się, gdzie wywieźć śmieci gabarytowe oraz zamów worek na gruz z odbiorem

Podczas remontu łazienki jest sporo takich odpadów, więc warto się wcześniej o to zatroszczyć. Później po konsultacji z architektem lub ekipą budowlaną możesz wybrać się do sklepów budowlanych po kafelki, sprzęty czy dodatki.

Remont łazienki krok po kroku

Jak wyremontować łazienkę krok po kroku? Trzeba zacząć od wstępnych prac remontowych, czyli:

 • skucie płytek ściennych i podłogowych,
 • wykonanie wylewki poziomującej, jeżeli podłoże jest nierówne (często jest to konieczne przy remoncie łazienki w bloku z wielkiej płyty),
 • wymiana rur (jeśli potrzeba),
 • równanie ścian, czyli naprawa pęknięć w ścianach i sufitach,
 • zagruntowanie ścian i przygotowanie ich do malowania.

Następnie trzeba przystąpić do prac wykończeniowych, które polegają na:

 • ułożeniu kafelków na ścianach i podłodze,
 • malowaniu ścian i sufitów,
 • położeniu tapety (jeśli taka jest w projekcie łazienki).

Później przychodzi czas na biały montaż, którego skład wchodzą:

 • instalacja umywalki,
 • montaż wanny,
 • montaż kabiny prysznicowej,
 • montaż toalety i zbiornika zewnętrznego,
 • instalacja bidetu.

Na koniec jeszcze trzeba zamontować grzejnik, oświetlenie oraz meble (np. szafkę nad WC czy pod umywalką). Po zakończeniu brudnych prac czeka Cię najprzyjemniejsze, czyli rozłożenie dekoracji i tekstyliów (np. ręczników, dywaników, pojemnika na mydło w płynie i szczoteczki, roślin doniczkowych, świec czy obrazów w ramkach), które wpłyną na efekt końcowy.

Od czego zależy koszt remontu łazienki?

Masz w planach remont łazienki? Koszt jest uzależniony od kilku czynników:

 • metrażu mieszkania,
 • stopnia skomplikowania prac (w jakim stanie pierwotnym jest łazienka, w jaki wzór chcesz ułożyć kafelki, ile urządzeń jest do zamontowania itp.),
 • lokalizacji mieszkania (drożej jest w większych miastach, taniej w mniejszych),
 • jakości wybranych sprzętów i materiałów (np. designerska wanna wolnostojąca będzie kilka razy droższa niż bazowy model),
 • doświadczenia firmy remontowej (im dłużej działa na rynku, tym wyższe mogą być ceny),
 • ogólnego standardu wykończenia.

Chcesz obniżyć poszczególnych prac? Poznaj nasze sposoby na tani remont.

Generalny remont łazienki i drobne prace wykończeniowe – koszty

Załóżmy sobie dwie opcje remontu łazienki i sprawdźmy, ile wyniesie ich koszt.

W pierwszym przypadku będzie to 4-metrowa łazienka w bloku, w której trzeba skuć kafelki, położyć nowe, wyrównać ściany i sufit, pomalować je, wymontować umywalkę, WC i kabinę prysznicową i zamontować nowe sprzęty. Zastosowano bazowe elementy ze średniej półki cenowej.

Najpierw zsumujmy koszty materiałów. Ile kosztują kafelki? Białe, prostokątne płytki położone na ścianach i podłodze kosztują 650 zł. Do tego trzeba doliczyć koszty farby kolorowej i gruntującej, co daje łącznie 100 zł. A ile kosztuje kabina prysznicowa? Model z brodzikiem i baterią to koszt rzędu 900 zł, cena niewielkiego WC to 400 zł, a małej umywalki to 300 zł. Łącznie więc wydamy 2 350 zł.

A co z robocizną? Prace wykończeniowe wyniosą około 2 000 zł, natomiast biały montaż ok. 500 zł.

Sumując średnie wydatki na remont niewielkiej łazienki w przeciętnym standardzie wykończenia, wyjdzie nam, że musimy przygotować 4 850 zł. Doliczając takie dodatki, jak lustro, ręczniki czy dywaniki, trzeba przygotować ponad 5 000 zł na ten cel.

Drugi przypadek to 10-metrowa łazienka do wykończenia w domu jednorodzinnym. Mają być zamontowane w niej dwie umywalki, bidet, WC i wanna wolnostojąca. Kafle mają nieregularne kształty.

Ile kosztuje wanna? Model wolnostojący to wydatek rzędu 2 500 zł. Do tego trzeba doliczyć WC za około 700 zł, dwie umywalki nablatowe za łącznie 1 000 zł oraz bidet za 600 zł. Na dekoracyjne kafle przy 10-metrowej łazience trzeba wydać około 1 500 zł. Biały montaż wszystkich urządzeń to koszt rzędu 1 000 zł, a cena położenia kafli i malowania to 3 500 zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć wszelkiego rodzaju materiały budowlane (np. fugi czy silikon), a to kosztuje około 250 zł oraz wyrafinowane dodatki, takie jak lustro w złotej ramie (400 zł), bawełniane ręczniki (200 zł), dekoracyjne pojemniki na mydło i szczoteczki do zębów (150 zł).

Na remont takiej łazienki trzeba więc mieć około 12 000 zł.

Gdy budżet na remont się nie dopina

Warto pamiętać, że remont łazienki robi się na lata. Nawet jeśli nie jesteś w stanie wygospodarować potrzebnej kwoty z bieżących dochodów, możesz wesprzeć się kredytem na remont. Pożyczka na dowód pozwoli Ci dokończyć niezbędne prace i nie rezygnować z wysokiej jakości materiałów czy sprzętów, które starczą na długi czas.

Pożyczki są udzielane w bankach i firmach pożyczkowych. W bankach trudniej dostać pożyczkę przy średniej zdolności kredytowej natomiast firmy łagodniej podchodzą do oceny tego parametru i można liczyć na finansowanie, nawet bez umowy o pracę czy z drobnymi opóźnieniami w spłacie zobowiązań.

Pamiętaj, szkoda życia na codziennie korzystanie z łazienki, która za każdym razem Cię irytuje. Zamiast koszmarnych kafelków i cieknącego kranu możesz zaaranżować sobie wygodny pokój kąpielowy, który pozwoli Ci się zrelaksować po ciężkim dniu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.