Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Ile kosztuje remont kuchni? Liczymy!

Ile kosztuje remont kuchni? Liczymy!

Jesień to idealny czas, aby zaplanować remont kuchni. Pierwszym krokiem, który trzeba podjąć, aby zacząć remont, jest zaplanowanie budżetu. Ceny materiałów budowlanych i robocizny idą w górę. Dlatego sprawdź, ile kosztuje remont kuchni i jak go przeprowadzić krok po kroku!

Odpadające płytki, cieknący kran czy meble rodem z PRL-u – kto z nas nie zna problemów, które dopadają nas w przestarzałej kuchni. Relatywnie łatwo można jednak im zaradzić, przeprowadzając remont. Malowanie ścian, nowe meble, czy miłe dla oka dodatki sprawią, że kuchnia znów będzie cieszyć, kiedy pijesz poranną kawę, pieczesz z dziećmi ciasteczka czy przygotowujesz romantyczną kolację.

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć?

Remont kuchni to jednak spore przedsięwzięcie. Warto więc zacząć od zastanowienia się, co tak naprawdę chcesz zmienić. Czy tylko odmalować pomieszczenie i wymienić dodatki, czy jednak planujesz zaawansowane prace związane z kuciem kafelek i położeniem nowych oraz malowaniem ścian? Czy planujesz kupno nowej lodówki i kuchenki, czy też na razie takie wydatki nie mieszczą się w Twoim budżecie? To, czy będzie to generalny remont, czy tylko odświeżenie wnętrza również będzie miało wpływ na zakres i koszt wszystkich prac.

Najlepiej spisać sobie wszystkie konieczne prace na kartce albo w arkuszu kalkulacyjnym na komputerze oraz poszukać niezbędnych materiałów budowlanych i sprzętów, które trzeba kupić. W kolejnym etapie postaraj się znaleźć kilka ekip, które mogą wykonać prace remontowe. Poproś o przygotowanie wyceny i dostępność terminów. O tym, jak wybrać dobrą ekipę remontową pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów.

Jeśli wybierzesz już konkretną, to na tej podstawie możesz przygotować kosztorys remontu kuchni. Jeżeli zsumujesz ze sobą koszt robocizny, materiałów oraz sprzętów, to pamiętaj, aby dołożyć jeszcze do budżetu około 15% zapasu na nieprzewidziane wydatki. Sprawdź, czy dysponujesz taką kwotą pieniędzy, a jeżeli nie, to zastanów się, czy nie warto wziąć pożyczki online właśnie na ten cel.

Ile kosztuje remont kuchni?

Koszt remontu kuchni zależy od kilku czynników:

  • wielkość pomieszczenia – remont małej kuchni będzie tańszy, chociażby ze względu na ilość zużytych materiałów,
  • lokalizacja mieszkania – to wpływa w głównej mierze na koszt ekipy budowlanej – im większe miasto, tym drożej,
  • stopień zaawansowania prac – jeżeli mamy do czynienia z gruntowym remontem kuchni w bloku z dawnych lat, to koszt na pewno będzie wyższy niż prace w relatywnie nowym domu,
  • standard wykończenia – na im bardziej luksusowe wyposażenie się zdecydujesz (materiały, sprzęty, dodatki), tym łączne wydatki będą wyższe.

Masz w planach gruntowny remont kuchni? Koszt przykładowych sprzętów i materiałów (ze średniej półki cenowej) będzie następujący:

Ile kosztuje remont kuchni?

Pamiętaj, by do tych wydatków doliczyć jeszcze koszt robocizny.

Remont kuchni krok po kroku

Jak wygląda remont kuchni krok po kroku? To oczywiście zależy od dostępności ekipy remontowej oraz stopnia skomplikowania prac. Czas trwania remontu również się różni – może trwać od tygodnia do nawet miesiąca. Co w ramach remontu kuchni robi firma budowlana i ile to kosztuje w 9-metrowej kuchni?

  • Prace przygotowawcze, które obejmują: skucie starych płytek, uzupełnienie pęknięć w ścianach i podłodze, położenie gładzi i wylewki na podłodze kosztują około 1 500 zł.
  • Prace instalacyjne, które przy gruntownym remoncie kuchni polegają na: wymianie lub naprawie instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i grzewczej, co średnio kosztuje 1 000 zł.
  • Prace wykończeniowe, którymi najczęściej są: ułożenie płytek na ścianach i podłodze oraz pomalowanie ścian i sufitu. Za tę część prac firmy remontowe liczą sobie około 2 500 zł.

Jak widzisz, materiały i sprzęt to nie jedyny element gruntownego remontu kuchni, cenę łączną znacznie podbijają koszty robocizny, które dla średniej wielkości pomieszczenia wyniosą około 5 000 zł.

Jak odnowić kuchnię tanim kosztem? 5 pomysłów i inspiracji

Kilkanaście tysięcy złotych albo więcej to spora kwota. Jednak jeśli zależy Ci tylko na odświeżeniu serca domu, to mamy dla Ciebie kilka inspiracji, jak przeprowadzić remont kuchni tanim kosztem.

Przede wszystkim, zamiast wymieniać kafelki możesz je pomalować. Farba, którą można pokryć płytki ceramiczne kosztuje około 150 zł za 2 litry. Do tego trzeba jeszcze dokupić rozpuszczalnik do odtłuszczania powierzchni i akcesoria do malowania. Wystarczy poświęcić jeden weekend, a płytki możesz mieć w zupełnie innym kolorze.

Teoretycznie możesz pomalować także kafelki podłogowe. Jednak taka powierzchnia jest dużo bardziej narażona na ścieranie, więc jeśli chcesz odnowić kuchnię tanim kosztem, to zdecydowanie lepiej jest położyć na stare kafelki wykładzinę PCV (np. imitującą beton, lastryko czy parkiet). Również można zrobić to samemu, a metr kwadratowy wykładziny kosztuje około 30 zł.

Nie podobają Ci się już stare meble kuchenne? Jeżeli są w dobrym stanie, to znaczy nie są spróchniałe, domykają się i nie zaatakowała ich wilgoć, to spokojnie możesz je również pomalować. Farba renowacyjna do mebli kuchennych kosztuje około 100 zł za litr, ale jest naprawdę wydajna.

A może meble są jeszcze w naprawdę dobrym stanie, ale chcesz je tylko delikatnie odświeżyć? Spektakularny efekt tanim kosztem da pomalowanie albo wymiana uchwytów do szafek i szuflad. Wystarczy je tylko delikatnie odkręcić, pomalować farbą w sprayu do metalu albo kupić nowe rączki. Jeżeli masz standardowe białe szafki z popularnymi srebrnymi uchwytami, to modnego charakteru doda im zmiana koloru na czarny.

Niezbędnym elementem taniego remontu kuchni jest oczywiście wymiana dodatków. Czasami nie trzeba inwestować w nowe sprzęty, a nawet malowanie. Można za to kupić: nowe poduszki na krzesła, dekoracyjne pojemniki na sypkie produkty i postawić je na blacie, świeże zioła, które będą ozdobą parapetu albo zamontować reling nad blatem i zawiesić na nim ozdobne akcesoria kuchenne, albo kolekcję kubków.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.