Ile kosztuje remont kuchni w 2023 roku? Liczymy!

Ile kosztuje remont kuchni w 2023 roku? Liczymy!

Nowy rok to idealny czas, aby zaplanować remont kuchni. Pierwszym krokiem, który trzeba podjąć, aby zacząć remont, jest zaplanowanie budżetu. Ceny materiałów budowlanych i robocizny wciąż idą w górę, więc warto zabrać się za to przedsięwzięcie jak najszybciej. Dlatego sprawdź, ile kosztuje remont kuchni i jak go przeprowadzić krok po kroku!

Odpadające płytki, cieknący kran czy meble rodem z PRL-u – kto z nas nie zna problemów, które dopadają nas w przestarzałej kuchni. Relatywnie łatwo można jednak im zaradzić, przeprowadzając remont. Malowanie ścian, nowe meble, czy miłe dla oka dodatki sprawią, że kuchnia znów będzie cieszyć, kiedy pijesz poranną kawę, pieczesz z dziećmi ciasteczka czy przygotowujesz romantyczną kolację.

Remont kuchni w bloku – od czego zacząć?

Remont kuchni to jednak spore przedsięwzięcie. Warto więc zacząć od zastanowienia się, co tak naprawdę chcesz zmienić. Czy tylko odmalować pomieszczenie i wymienić dodatki, czy jednak planujesz zaawansowane prace związane z kuciem kafelek i położeniem nowych oraz malowaniem ścian? Czy planujesz kupno nowej lodówki i kuchenki, czy też na razie takie wydatki nie mieszczą się w Twoim budżecie? To, czy będzie to generalny remont, czy tylko odświeżenie wnętrza również będzie miało wpływ na zakres i koszt wszystkich prac.

Najlepiej spisać sobie wszystkie konieczne prace na kartce albo w arkuszu kalkulacyjnym na komputerze oraz poszukać niezbędnych materiałów budowlanych i sprzętów, które trzeba kupić. W kolejnym etapie postaraj się znaleźć kilka ekip, które mogą wykonać prace remontowe. Poproś o przygotowanie wyceny i dostępność terminów. O tym, jak wybrać dobrą ekipę remontową pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów.

Przeczytaj też: Jak obliczyć koszty remontu?  wiosenna-pozyczka

Jeśli wybierzesz już konkretną, to na tej podstawie możesz przygotować kosztorys remontu kuchni. Jeżeli zsumujesz ze sobą koszt robocizny, materiałów oraz sprzętów, to pamiętaj, aby dołożyć jeszcze do budżetu około 15% zapasu na nieprzewidziane wydatki. Sprawdź, czy dysponujesz taką kwotą pieniędzy, a jeżeli nie, to zastanów się, czy nie warto wziąć pożyczki online właśnie na ten cel.

Ile kosztuje remont kuchni?

Koszt remontu kuchni zależy od kilku czynników:

 • wielkość pomieszczenia – remont małej kuchni będzie tańszy, chociażby ze względu na ilość zużytych materiałów,
 • lokalizacja mieszkania – to wpływa w głównej mierze na koszt ekipy budowlanej – im większe miasto, tym drożej,
 • stopień zaawansowania prac – jeżeli mamy do czynienia z gruntowym remontem kuchni w bloku z dawnych lat, to koszt na pewno będzie wyższy niż prace w relatywnie nowym domu,
 • standard wykończenia – na im bardziej luksusowe wyposażenie się zdecydujesz (materiały, sprzęty, dodatki), tym łączne wydatki będą wyższe.

Masz w planach gruntowny remont kuchni? Koszt przykładowych sprzętów i materiałów (ze średniej półki cenowej) będzie następujący:

 • lodówka – ok. 1 500 zł,
 • zmywarka – ok. 1 600 zł,
 • płyta indukcyjna – ok. 1 800 zł,
 • piekarnik do zabudowy – ok. 1 200 zł,
 • zlewozmywak wraz z baterią – ok. 600 zł,
 • okap – ok. 400 zł,
 • meble kuchenne – ok. 9 000 zł,
 • mały stolik – ok. 200 zł,
 • krzesła – ok. 300 zł,
 • kafelki podłogowe – ok. 400 zł,
 • kafelki ścienne – ok. 700 zł,
 • farby – ok. 300 zł.

Pamiętaj, by do tych wydatków doliczyć jeszcze koszt robocizny.

Remont kuchni krok po kroku

Jak wygląda remont kuchni krok po kroku? To oczywiście zależy od dostępności ekipy remontowej oraz stopnia skomplikowania prac. Czas trwania remontu również się różni – może trwać od tygodnia do nawet miesiąca. Co w ramach remontu kuchni robi firma budowlana i ile to kosztuje w 9-metrowej kuchni?

 • Prace przygotowawcze, które obejmują: skucie starych płytek, uzupełnienie pęknięć w ścianach i podłodze, położenie gładzi i wylewki na podłodze kosztują około 2 000 zł.
 • Prace instalacyjne, które przy gruntownym remoncie kuchni polegają na: wymianie lub naprawie instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i grzewczej, co średnio kosztuje 1 500 zł.
 • Prace wykończeniowe, którymi najczęściej są: ułożenie płytek na ścianach i podłodze oraz pomalowanie ścian i sufitu. Za tę część prac firmy remontowe liczą sobie około 4 000 zł.

Jak widzisz, materiały i sprzęt to nie jedyny element gruntownego remontu kuchni, cenę łączną znacznie podbijają koszty robocizny, które dla średniej wielkości pomieszczenia wyniosą około 7 500 zł. wiosenna-pozyczka

Jak odnowić kuchnię tanim kosztem? 5 pomysłów i inspiracji

Kilkanaście tysięcy złotych albo więcej to spora kwota. Jednak jeśli zależy Ci tylko na odświeżeniu serca domu, to mamy dla Ciebie kilka inspiracji, jak przeprowadzić remont kuchni tanim kosztem.

Przede wszystkim, zamiast wymieniać kafelki możesz je pomalować. Farba, którą można pokryć płytki ceramiczne kosztuje około 100 zł za 0,75 l. Do tego trzeba jeszcze dokupić rozpuszczalnik do odtłuszczania powierzchni i akcesoria do malowania. Wystarczy poświęcić jeden weekend, a płytki możesz mieć w zupełnie innym kolorze.

Teoretycznie możesz pomalować także kafelki podłogowe. Jednak taka powierzchnia jest dużo bardziej narażona na ścieranie, więc jeśli chcesz odnowić kuchnię tanim kosztem, to zdecydowanie lepiej jest położyć na stare kafelki wykładzinę PCV (np. imitującą beton, lastryko czy parkiet). Również można zrobić to samemu, a metr kwadratowy wykładziny kosztuje od 30 do 90 zł.

Nie podobają Ci się już stare meble kuchenne? Jeżeli są w dobrym stanie, to znaczy nie są spróchniałe, domykają się i nie zaatakowała ich wilgoć, to spokojnie możesz je również pomalować. Farba renowacyjna do mebli kuchennych kosztuje około 100 zł za 0,75 l, ale jest naprawdę wydajna.

A może meble są jeszcze w naprawdę dobrym stanie, ale chcesz je tylko delikatnie odświeżyć? Spektakularny efekt tanim kosztem da pomalowanie albo wymiana uchwytów do szafek i szuflad. Wystarczy je tylko delikatnie odkręcić, pomalować farbą w sprayu do metalu albo kupić nowe rączki. Jeżeli masz standardowe białe szafki z popularnymi srebrnymi uchwytami, to modnego charakteru doda im zmiana koloru na przykład na czarny.

Niezbędnym elementem taniego remontu kuchni jest oczywiście wymiana dodatków. Czasami nie trzeba inwestować w nowe sprzęty, a nawet malowanie. Można za to kupić: nowe poduszki na krzesła, dekoracyjne pojemniki na sypkie produkty i postawić je na blacie, świeże zioła, które będą ozdobą parapetu albo zamontować reling nad blatem i zawiesić na nim ozdobne akcesoria kuchenne, albo kolekcję kubków.

Niezależnie od tego, czy planujesz drobne odświeżenie kuchni, czy może gruntowną przebudowę, warto rozważyć pożyczkę na remont. Materiały wysokiej jakości i praca profesjonalnej ekipy kosztuje. Jednak pamiętaj, że taki remont przeprowadza się na lata. Dlatego warto wydać więcej i przez kolejnych co najmniej kilkanaście lat cieszyć się pomieszczeniem umilającym gotowanie i nie przejmować się cieknącym kranem, niedomykającą się szafką czy odpryśniętą farbą.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.