Ile kosztuje wesele w 2023 roku? Jak je sfinansować?

wesele_koszt

Organizacja wesela w 2023 roku to niestety niemały wydatek. Ceny rosną z roku na rok, ale niektóre stawki naprawdę przyprawiają o zawrót głowy. Z drugiej strony jednak jest to jedyny dzień w życiu i chcemy go zapamiętać jak najlepiej, więc na niektóre rzeczy warto wydać więcej, aby mieć pewność, że będą odpowiednio wysokiej jakości. Dlatego sprawdzamy, ile kosztują różne weselne usługi i na jaki łączny wydatek trzeba się w tym roku przygotować.

Ile kosztuje wesele w 2023 roku?

Ogólny koszt organizacji wesela zależy od wielu czynników, głównie od liczby zaproszonych gości i lokalizacji (w dużych miastach często jest drożej), ale także od standardu usług, które wybierze młoda para. Przykładowo, praca jednego kamerzysty z niewielkim portfolio będzie dużo tańsza niż doświadczonej grupy, która nagrywa kilkoma kamerami i dronem.

Przeczytaj też: Ile dać na wesele?

Dlatego w dalszej części tekstu zobacz, co składa się na ogólny koszt wesela, a na końcu, na jaką kwotę sumarycznie trzeba się przygotować.

Ile kosztuje sukienka na wesele?

Suknia ślubna to jedna z najważniejszych pozycji do kupienia dla panien młodych. Suknie na wesele potrafią kosztować od 3 000 zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za niepowtarzalne sukienki na wesele od topowych projektantów trzeba zapłacić przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. wiosenna-pozyczka

Jednak w salonach sukien ślubnych, w których dostępne są gotowe modele, a następnie dostosowywane do wymiarów panien młodych, można zapłacić mniej. Sukienka na wesele kosztuje zazwyczaj od 3 000 zł do 10 000 zł, a jej ostateczna cena jest uzależniona od kroju, ilości i jakości zużytego materiału, stopnia skomplikowania fasonu czy rodzaju zastosowanych aplikacji.

Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, to możesz postawić na garnitur damski na wesele. Szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku mniejszych ślubów, zawieranych w urzędzie stanu cywilnego. Białe garsonki na wesele w zestawie ze spodniami można bez problemu kupić w sieciówkach, za ok. 300 – 500 zł. Natomiast szyty na miarę będzie kosztował ponad 1 000 zł.

Ważnym elementem stroju ślubnego jest również obuwie. Buty na wesele mogą być zabudowane, odkryte, na płaskim lub wyższym obcasie. Warto zainwestować w klasyczny model ze skóry, który potem założysz na wiele innych okazji. Zdecydowanie bardziej uniwersalnie jest postawić na kolor cielisty, a nie na biały. Za beżowe, skórzane czółenka na niskim słupku, szpilki czy sandałki zapłacisz około 300 zł.

Przyszłe panny młode często spierają się, czy potrzebne są im torebki na wesele. Na czas ślubu najpotrzebniejsze rzeczy (np. chusteczki i dowód osobisty) można dać do przechowania świadkowej, ale podczas wesela już warto mieć własną, małą, elegancką torebkę, do której schowasz niezbędne drobiazgi (np. telefon, bibułki matujące, chusteczki, pomadkę, lusterko). Nie warto za nią przepłacać i bez problemu można ją znaleźć za ok. 100 zł w popularnych sieciówkach.

Ile kosztuje fryzura na wesele?

Sukienki na wesele to nie jedyne wydatki panien młodych, związane z ich wyglądem w tym najważniejszym dniu. Mało która przyszła mężatka decyduje się sama zadbać o swoją fryzurę na wesele. Zdecydowana większość udaje się w ślubny poranek do fryzjera.

Ceny fryzur na wesele zależą od lokalizacji i renomy salonu, rodzaju włosów, a także stopnia skomplikowania uczesania. Przykładowo, tańsze będzie zrobienie fal na podatnych na kręcenie włosach niż wykonanie upięcia na długich i ciężkich włosach wraz z dopinaniem ozdób. wiosenna-pozyczka

W większości salonów za fryzurę ślubną trzeba zapłacić od 150 do 400 zł.

Ile kosztuje makijaż i paznokcie na wesele?

Nie mniej ważny od fryzury jest starannie wykonany i upiększający makijaż. Ceny makijaży na wesele zależą głównie od doświadczenia i stylu wybranej wizażystki. Trzeba również pamiętać, że profesjonalistki wymagają, aby wcześniej udać się na makijaż próbny, podczas którego można wcześniej sprawdzić, co pasuje danej urodzie i jak kosmetyki zachowują się na skórze.

Makijaż na wesele najczęściej kosztuje od 200 do 400 zł.

Nie można również zapomnieć o profesjonalnym manicure. Podczas wkładania obrączek fotograf i kamerzysta robią dokładne zbliżenia na dłonie pary młodej, dlatego warto szczególnie o to zadbać.

Paznokcie na wesele są najczęściej pomalowane na jasny kolor, czasami ozdobione wzorkiem albo cyrkoniami. Popularny jest również french i baby boomer, które nadają dłoniom elegancki, schludny wygląd. Cena ślubnego manicure to mniej więcej 100 – 200 zł.

Ile kosztuje garnitur dla pana młodego?

W przeciwieństwie do sukienki na wesele, garnitur można założyć wiele razy na inne śluby, chrzty, komunie, imprezy czy okazje biznesowe. Dlatego warto wybrać model szyty na miarę. Zestaw marynarka i spodnie, kupiony w sieciówce z modą męską i dostosowany do indywidualnych wymiarów kosztuje ok. 1 000 zł. Do tego trzeba jeszcze dokupić zestaw dwóch koszul, pasek, buty, kamizelkę, krawat lub muchę i skarpety za łącznie 500 – 700 zł.

Ile kosztuje menu na wesele?

Jednym z ważnych wydatków jest oczywiście jedzenie, którego cena zależy od wybranego wariantu menu. Wesele to zazwyczaj kilkunastogodzinna impreza, w ramach której podaje się:

 • przystawkę,
 • zupę,
 • drugie danie (najczęściej do wyboru na półmiskach kilka rodzajów mięs i surówek),
 • deser,
 • zimne przekąski,
 • kilka ciepłych kolacji (najczęściej dwie lub trzy).

Sale weselne mają do wyboru trzy warianty menu – podstawowe, rozszerzone i premium, które różnią się ilością podawanych dań. Cena za tak zwany „talerzyk” to w tym roku od 300 do 500 zł.

Ile kosztuje wynajęcie sali na wesele?

W przypadku hoteli, pensjonatów czy typowych obiektów weselnych, nie płaci się osobno za wynajęcie sali. Wesele jednak można jednak również zorganizować samemu (np. w świetlicy czy remizie) i znacznie ograniczyć koszty.

Przeczytaj też: Sprawdzone pomysły na tani ślub i wesele

Wynajęcie takiego obiektu to koszt rzędu 1 000 – 2 000 zł. Pamiętaj jednak, że trzeba również doliczyć wydatki na jedzenie, obsługę kelnerską i samemu zająć się dekoracją i posprzątaniem sali.

Ile kosztuje wesele od osoby?

Koszt wesela od osoby to najczęściej opłata za talerzyk, która zawiera wynajęcie sali, jedzenie, napoje niegazowane, obsługę kelnerską i usługę sprzątania po imprezie. W tym roku trzeba zapłacić za to od 300 do 500 zł za wesele jednodniowe, a poprawiny są dodatkowo płatne około 100 zł od osoby.

Ile kosztuje wesele na 50 osób?

Koszty stałe wesela, takie jak ubiór pary młodej, fotograf, kamerzysta, tort, didżej lub zespół i usługi florystyczne nie zależą od liczby osób. Dlatego można założyć stałą kwotę, która wynosi 20 000 – 30 000 zł.

Do tego trzeba doliczyć cenę za talerzyk, która już bezpośrednio zależy od tego, ile osób zaprosisz. Dla 50 osób będzie to wydatek rzędu 15 000 – 25 000 zł, więc łącznie za takie wesele trzeba zapłacić 35 000 – 55 000 zł.

Ile kosztuje wesele na 100 osób?

Łączna cena za talerzyk dla 100 osób wyniesie 30 000 – 50 000 zł, do czego trzeba jeszcze doliczyć koszty stałe w kwocie 30 000 – 35 000 zł (wyższy koszt wynika np. z konieczności zastosowania bardziej okazałych dekoracji na większą salę albo kupna wyższego tortu). Dlatego w 2023 roku wesele na 100 osób będzie kosztowało 60 000 – 85 000 zł.

Ile kosztuje wesele na 150 osób?

Koszty stałe wesela na 150 osób wyniosą mniej więcej 35 000 – 40 000 zł, natomiast suma, którą trzeba przeznaczyć na talerzyk to 45 000 – 75 000 zł. Trzeba się więc przygotować na wydatek rzędu 80 000 – 115 000 zł.

Ile kosztuje wesele na 200 osób?

Zaproszenie 200 osób wiąże się z organizacją naprawdę dużego wesela, gdzie koszty stałe wyniosą 40 000– 50 000 zł. Natomiast opłata weselna za talerzyk za taką liczbę gości to łączny wydatek w kwocie 60 000 – 100 000 zł. Sumując obie pozycje, wyjdzie nam, że koszt wesela na 200 osób to 100 000 – 150 000 zł.

Ile kosztuje fotograf na wesele?

Fotografowie na weselu zazwyczaj pracują od momentu przygotowań pary młodej aż do oczepin o północy. Cena usługi jest uzależniona głównie od doświadczenia fotografa. Gdy zdecydujesz się na osobę początkującą, to trzeba wydać na ten cel około 1 500 zł, natomiast specjaliści kosztują już 5 000 – 6 000 zł.

Ile kosztuje zespół na wesele?

Zespół na wesele jest zazwyczaj droższy niż didżej, bo podczas imprezy pracuje więcej osób. Koszt takiej usługi to między 5 000 zł a 10 000 zł.

Ile kosztuje didżej na wesele?

Wynajęcie didżeja na wesele, szczególnie takiego, który nie ma jeszcze dużego doświadczenia i pracuje samodzielnie, kosztuje około 3 000 zł. Natomiast usługa specjalisty, który nie tylko odtwarza muzykę, ale i prowadzi zabawę, kosztuje od 6 000 zł.

Ile kosztuje tort na wesele?

Cena tortu ślubnego jest uzależniona od liczby osób, najczęściej płaci się 20 – 30 zł za porcję. Dlatego za tort na wesele np. na 50 osób, to koszt ok. 1 000 – 1 500 zł. Z kolei taki na 100 osób to wydatek już dwa razy większy.

Ile kosztuje kamerzysta na wesele?

Podobnie jak w przypadku fotografów, cena usługi kamerzysty na weselu będzie zależała od doświadczenia i estetyki ujęć. Zazwyczaj pakiety u fotografów są podobne. Wysokiej klasy ekipy video przygotowują kilkuminutową zajawkę oraz film z najważniejszymi momentami ślubu i wesela, który trwa 30 – 60 min.

Za podstawowy materiał, bez zaawansowanych efektów montażu trzeba zapłacić od 2 000 zł, natomiast doświadczona ekipa policzy około 6 000 – 8 000 zł.

Ile kosztuje barman na wesele?

Wynajęcie barmana na wesele to świetny pomysł jako dodatkowa atrakcja dla gości. W każdym momencie trwania imprezy będą mogli podejść do baru i zamówić profesjonalnie przygotowany drink.

Usługa barmana kosztuje około 2 000 – 3 000 zł, a do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt alkoholu (wódka na wesele, ale też wino, whisky, rum, aperol i inne), uzależniony od liczby gości i jakości wykorzystywanych trunków. Zazwyczaj jest to kolejne 1 000 – 2 000 zł.

Ile kosztuje catering na wesele?

Aby zminimalizować koszty wesela, można osobno wynająć salę albo zorganizować przyjęcie we własnym domu lub ogrodzie, a do tego zamówić catering. Dzięki temu nie trzeba myśleć o zakupach, gotowaniu, kompletowaniu naczyń, zmywaniu i sprzątaniu.

Cena cateringu jest uzależniona od liczby gości i średnio trzeba zapłacić 200 – 300 zł za osobę.

Ile kosztuje florystka na wesele?

Ważną usługą, z której nie warto rezygnować, bo w dużej mierze wpływa na oprawę całej uroczystości, jest dekoracja sali. Najlepiej oddać to w ręce doświadczonej florystki, która nie tylko udekoruje miejsce wesela, ale również ślubu, a także przygotuje ozdobę na auto, bukiet panny młodej, korsarz dla świadkowej i kwiaty do butonierek pana młodego i świadka.

Cena kompleksowej obsługi florystycznej to 5 000 – 10 000 zł.

Pożyczka na wesele?

Jak widać po aktualnych cenach, organizacja wesela w 2023 roku to naprawdę spory wydatek. Nie każdy ma możliwość, aby wygospodarować tak wysoką kwotę z własnych oszczędności albo liczyć na pomoc rodziców. Jeżeli wychodzisz z założenia, że ślub to jedyny dzień w życiu i chcesz, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i wykonywane przez wysokiej klasy usługodawców, to trzeba za to więcej zapłacić.

W takiej sytuacji warto rozważyć wzięcie pożyczki na wesele. To jednorazowy zastrzyk gotówki, który można potem spłacać w wygodnych, miesięcznych ratach. Wszystko załatwisz przez internet, bez wychodzenia z domu, więc cały proces nie zajmie Ci dużo czasu, którego na pewno nie masz w nadmiarze podczas weselnych przygotowań.

Jak zaoszczędzić na ślubie i weselu? 11 porad

Podsumowane przez nas kwoty są według Ciebie stanowczo zbyt wysokie? Dowiedz się, jak można zaoszczędzić na organizacji ślubu i wesela:

 • pojedźcie do ślubu własnym autem albo pożyczonym od rodziny – zaoszczędzicie na wynajmie pojazdu,
 • ograniczcie liczbę osób tylko do bliskich i zrezygnujcie z zapraszania dalszej rodziny,
 • nie opłacajcie noclegów dla gości w miejscu wesela – zostawcie możliwość rezerwacji noclegu, ale poinformujcie o cenie, którą każdy sam będzie musiał uregulować,
 • zamiast wynajmowania typowej sali weselnej, postawcie np. na świetlicę i osobno wynajęcie cateringu,
 • sami udekorujcie miejsce wesela,
 • postawcie na suknię ślubną i garnitur z outletu,
 • wybierzcie ofertę nowych firm na rynku, które dopiero budują portfolio (fotografowie, kamerzyści, zespoły, didżeje),
 • dekoracje kupcie z drugiej ręki – np. na portalach sprzedażowych albo na grupach tematycznych w mediach społecznościowych,
 • wybierzcie mniej popularny termin – np. w miesiącach jesienno-zimowych albo w dzień roboczy,
 • ograniczcie zbędne wydatki, których brak nikt nie zauważy, np. małe prezenty w podziękowaniu dla gości,
 • sprzedajcie po weselu to, co już niepotrzebne (pudełko na obrączki, suknię ślubną, dekoracje itp.).

O tym, jak zminimalizować koszty ślubu i wesela pisaliśmy również tutaj.

Ile kosztuje wesele? Podsumowanie wydatków

Kameralne wesele w najbardziej budżetowej wersji – ze strojami i dekoracjami z drugiej ręki, z muzyką puszczaną z komputera, bez dodatkowych atrakcji dla gości i organizowane np. w ogrodzie można zorganizować nawet za 10 000 – 15 000 zł. Taki koszt bez problemu sfinansujesz pożyczką online.

Jednak, jeśli chcesz postawić na niezbędne, ale profesjonalnie wykonane usługi (kamerzysta, fotograf, florystka, fryzjer, makijażystka) i zaprosić np. 50 osób na obiad, tort i kolację do restauracji, to trzeba wydać na ten cel 20 000 – 30 000 zł.

Tradycyjne wesele z całonocną zabawą, prowadzoną przez didżeja lub zespół oraz wszystkimi wyżej wymienionymi usługami na 100 osób, będzie kosztowało 60 000 – 85 000 zł.

Gdy z kolei chcesz zaprosić 200 osób, a do tego zainwestować jeszcze w droższą suknię, luksusowy samochód z szoferem, barmana, animatorkę dla dzieci czy słodki stół, to minimalnie trzeba przygotować 150 000 zł.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.