Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

10 pomysłów na tańszy remont

10 pomysłów na tańszy remont

Za remont domu wcale nie musimy płacić bardzo dużo. Nawet niewielkim kosztem możemy osiągnąć bardzo dobre efekty i sprawić, że przestrzeń będzie wyglądać jeszcze ładniej i będzie bardziej funkcjonalna. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami na tańszy remont!

  1. Zacznij od listy

Jeśli nie wiesz dokładnie, co zakupić i zrobić, nie zaczynaj bez przygotowania listy. Dzięki niej uda ci się uporządkować wszystkie sprawy związane z remontem i także łatwiej określić jego koszty.

  1. Porównuj i negocjuj ceny

Większość osób w trakcie remontów kupuje materiały samodzielnie. Warto zapoznać się z ofertami w różnych sklepach, aby porównać je ze sobą i znaleźć najkorzystniejsze propozycje. Warto też pamiętać o możliwości negocjacji ze sprzedającym!

  1. Wykonaj prace we własnym zakresie

Wiele prac remontowych można wykonać samodzielnie, na przykład malowanie ścian, klejenie tapet, kładzenie paneli podłogowych, a nawet płytek. Musimy tylko sprawdzić porady, jak wykonać te czynności prawidłowo. Możemy oszczędzić na remoncie nawet połowę kosztów! Oczywiście, specjalistyczne prace, na przykład związane z instalacjami elektrycznymi, należy powierzyć fachowcom.

  1. Odnów meble zamiast kupowania nowych

Zakupienie nowych mebli może być sporym kosztem na liście – gdy jednak nadal są w dobrym stanie, można zdecydować się na ich pomalowanie lub wykonać inne prace, aby nadać im oryginalny wygląd. Wymiana gałek, wykonanie przetarć, oklejenie, obicie nową tapicerką to tylko parę propozycji.

  1. Szukaj zamienników

Udało ci się znaleźć stylowe płytki hiszpańskie, ale kosztują fortunę i trzeba długo oczekiwać na to, aż będą sprowadzone? W takim przypadku spróbuj poszukać tańszego i łatwiej dostępnego zamiennika. Pamiętaj o tym, że lepiej postawić na ponadczasowe wzory i kolory, które nie znudzą się po kilku miesiącach.

  1. Zrezygnuj z niepotrzebnych prac

Wykończona kamieniem ściana wygląda ładnie, ale jest bardzo droga i będzie wymagała specjalnej pielęgnacji. Zamontowanie podwieszanego sufitu także może nie być niezbędne. Szereg prac remontowych, szczególnie na etapie wykończenia, to spore koszty – warto je zminimalizować.

  1. Pomaluj płytki w łazience

Wymiana płytek w łazience może być bardzo droga – mamy jednak alternatywę, czyli pomalowanie ich specjalną farbą. Dzięki niej możemy szybko i łatwo odmienić brzydką łazienkę. Farba wprawdzie nie będzie tak wytrzymała jak nowe płytki, ale sprawi, że wnętrze będzie wyglądało pięknie bez ponoszenia wysokich kosztów. Intensywnie używane miejsca, na przykład na podłodze, można także zabezpieczyć dywanikami.

  1. Wynajmuj potrzebny sprzęt

Nie musisz kupować drogich elektronarzędzi – możesz je wynająć albo skorzystać z nich bez dopłat albo za niewielką opłatą w sklepach. Dzięki temu koszty twojego remontu także zmaleją.

  1. Wykładzina na starą podłogę

Jeśli nie ma funduszy albo możliwości na wymianę podłogi na nową, rozwiązaniem może być umieszczenie na niej wykładziny PCV albo dywanowe. Dzięki temu nawet w niecałą godzinę można odmienić wnętrze bez przepłacania.

  1. Styropianowe sztukaterie

Bardzo dobry efekt można uzyskać też dzięki dekoracyjnym sztukateriom ze styropianu – są tanie, lekkie, można przykleić je klejem i pomalować. Szybko odmienią wygląd wnętrza i nadadzą mu większej elegancji.

Ten wpis znajduje się w kategorii