Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka na remont domu, mieszkania

Pożyczka na remont domu, mieszkania

Wyremontowanie domu to zawsze spory wydatek, zwłaszcza wtedy, gdy mówimy o remoncie generalnym. Gdy również czeka cię remont, ale nie masz wystarczających oszczędności, rozwiązaniem jest pożyczka. Gdzie warto się o nią zwrócić?

Remont może oznaczać zarówno kilkaset złotych wydanych na nowe farby na ściany, ale również kilkadziesiąt tysięcy, gdy będziemy chcieli przeprowadzić bardziej dogłębne prace, na przykład wraz z wymianą instalacji. Wobec tego zanim zabierzemy się za jakiekolwiek zakupy, powinniśmy przeliczyć, ile w przybliżeniu będziemy potrzebowali pieniędzy.

Koszt remontu – jak nie przepłacić?

Koszty związane z remontem są różnorodne. Zależą nie tylko od jego zakresu, ale też od wybranych materiałów, wykonawcy prac. Najtaniej wyjdzie wtedy, gdy zajmiemy się wszystkim samodzielnie. Gdy chodzi o malowanie ścian czy układanie paneli, nie potrzebujemy specjalnych umiejętności, a porady, jak wykonać te właśnie prace, znajdziemy w internecie.

Z kolei wtedy, gdy będziemy chcieli skorzystać z usług ekip remontowych, będziemy musieli już zapłacić więcej. Robocizna często przewyższa koszt zakupu materiałów, więc warto zapoznać się z różnymi ofertami, aby mieć pewność, że wybraliśmy fachowców, ale bez przepłacania.

Oszczędzać możemy też na materiałach. Gdy mamy zaufaną ekipę, możemy poprosić o zakupienie materiałów, a wtedy zapłacimy niższy VAT wraz z ich montażem. Gdy jednak z usług danej ekipy będziemy korzystali pierwszy raz, lepiej kupić materiały samodzielnie. Wtedy kontrolujemy ich ilość, a nierzadko zdarza się, że niezbyt uczciwe firmy kupują więcej materiałów na koszt klienta. Niewykorzystaną część stosują w innych remontach. jesienna-pozyczka

Jak sfinansować remont?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, gdy nie chcemy już czekać dłużej z remontem, najlepiej zdecydować się na pożyczkę. Pieniądze możemy pożyczyć od rodziny czy znajomych, ale większość Polaków preferuje pożyczki bankowe oraz pozabankowe.

To, gdzie warto wziąć pożyczkę, zależy już głównie od kosztów remontu. W firmach pożyczkowych działających pozabankowo pożyczymy zwykle sumy do 10 000 złotych w ramach pożyczek ratalnych i do 3 000 złotych dla chwilówek, które oddajemy w 30 dni. Gdy nie chcemy mieć trudności ze spłatą zadłużenia, lepszym wyborem będzie pożyczka ratalna, ponieważ wtedy płacimy niskie, dogodne dla budżetu domowego raty.

Z kolei w bankach pożyczki możemy wziąć nawet na jeszcze wyższe sumy, ale musimy pamiętać o tym, że banki dokładnie badają zdolność kredytową swoich klientów, wobec tego wtedy, gdy nie jesteśmy w zbyt dobrej sytuacji finansowej, możemy nie dostać pożyczki we wnioskowanej sumie.

Warto wziąć nieco większą pożyczkę

Gdy wahamy się, jaką sumę pożyczki zaciągnąć, warto wziąć tą nieco wyższą. Z góry trudno przewidzieć koszty remontu, ponieważ w jego trakcie mogą pojawić się dodatkowe wydatki. Wobec tego lepiej mieć ekstra pieniądze pod ręką, aby móc skorzystać z nich w takich właśnie sytuacjach.

Zwykle wystarczy tylko o 5-10% wyższa suma niż zakładaliśmy, czyli przykładowo wtedy, gdy chcemy pożyczyć 5 000 złotych, weźmy 5 500 złotych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.