Wcześniejsza spłata pożyczki w firmie pożyczkowej
3 min czytaniaOkazało się, że masz dodatkowe pieniądze i wystarczą one do spłaty posiadanej pożyczki? To bardzo dobra decyzja, ponieważ wtedy możemy łatwo pozbyć się zobowiązania finansowego. Jak działa wcześniejsza spłata pożyczki gotówkowej w firmach pożyczkowych?
Spis treści
Zaciągnąłeś pożyczkę na pół roku, ale okazało się, że możesz oddać ją szybciej? W takim przypadku w większości firm pożyczkowych to żaden problem. Pieniądze możesz oddać wcześniej, niż zostało to wskazane w umowie – bez żadnych dodatkowych opłat. Dotyczy to zarówno chwilówek, jak i pożyczek ratalnych, które oferowane są także przez firmy pozabankowe.
Istnieją różne sposoby wcześniejszej spłaty zadłużenia, które zależne są od warunków danej firmy. W związku z tym warto sprawdzić, na jakich zasadach odbywa się spłata. Dokładne informacje na ten temat możemy znaleźć w umowie oraz na stronach internetowych firm pożyczkowych w zakładkach FAQ, czyli z najczęściej zadawanymi pytaniami.
Czy możemy otrzymać zwrot kosztów?
Warto przy tym wskazać, że suma, którą spłacamy wcześniej, często jest mniejsza, gdyż dochodzi do odliczenia opłat za niewykorzystany okres pożyczki. Nie jest to jedna regułą, ponieważ nie wszystkie firmy pożyczkowe zwracają koszty. Jest to tak naprawdę dobra wola pożyczkodawcy. Informacje na ten temat będziemy mogli znaleźć w umowie lub regulaminie pożyczki.
Jeśli ponieśliśmy koszty wcześniej, wtedy nadpłatę możemy otrzymać z powrotem proporcjonalnie do liczby dni pożyczki. Gdy jednak dopiero płacimy opłaty, które wliczane są w raty, wówczas firma pożyczkowa dokonuje obniżenia kwoty do płaty. Wobec tego pożyczkę możemy spłacić na dwa sposoby.
Metody wcześniejszej spłaty pożyczki:
• wcześniejsze skontaktowanie się z biurem obsługi klienta, aby otrzymać informację o tym, jaką sumę musimy spłacić na dany dzień
• spłacenie całości pożyczki wcześniej i otrzymanie zwrotu kosztów za niewykorzystany okres pożyczki
Spłatę zadłużenia wykonujemy na konto bankowe wskazane przez firmę pożyczkową, podobnie jak wtedy, gdy spłacamy zadłużenie w ratach czy w całości.
O czym pamiętać przy spłacie pożyczki?
Warto przy tym pamiętać, że wcześniejszą spłatę najlepiej wykonać w dzień roboczy. Dlaczego? Ponieważ wtedy, gdy przelew będzie międzybankowy, jego księgowanie odbędzie się dopiero na następny dzień. Gdy przelew wykonamy w piątek, sobotę albo w niedzielę, będzie on zaksięgowany dopiero w poniedziałek.
Nie zapominajmy też o tym, aby zachować dowody wcześniejszej spłaty pożyczki, na przykład potwierdzenie przelewu. Będzie on świadectwem, że nasze zadłużenie zostało uregulowane.
W Aasa Polska także możesz spłacić pożyczkę szybciej
W naszej firmie Aasa Polska także umożliwiamy klientom dokonanie wcześniejszej spłaty pożyczki. W tym celu konieczne jest skontaktowanie się z naszym biurem obsługi przez telefon. Wtedy klient może otrzymać dokładne informacje dotyczące tego, jaką sumę powinien oddać i potem może wykonać przelew na konto do spłaty.
Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z naszą pełną ofertą zaprezentowaną na stronie internetowej!
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej