Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak sfinansować spontaniczne pomysły zakupowe?

Jak sfinansować spontaniczne pomysły zakupowe?

 

Chyba każdy z nas miał kiedyś bardzo dużą ochotę na spontaniczny zakup, na przykład nowego telefonu komórkowego, jakiejś szałowej sukienki czy też wakacji w tropikach. Dzisiaj okazje czekają na nas na każdym kroku – co jednak zrobić wtedy, gdy nie dysponujemy odpowiednią sumą na sfinansowanie zakupu?

 

Są osoby, które często kupują wiele rzeczy bez dłuższego zastanawiania się nad tym, czy jest to przyszłościowa decyzja. Są też i takie, które przed dokonaniem zakupu zawsze długo myślą, czy rzeczywiście warto. Jeśli należysz do tej pierwszej grupy, z pewnością wiesz, że bez odpowiednich środków na koncie zrealizowanie wszystkich zachcianek zakupowych nie będzie możliwe.

 

Gdy nie mamy wystarczających oszczędności na zakupienie czegoś, co bardzo nam się podoba, możemy zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej. Dzięki niej możemy sfinansować niemalże każdy zakup – nie tylko rzeczowy, ale również usługi, na przykład wycieczki, remonty, imprezy. Gdzie dostaniemy pieniądze od ręki?

 

Szybka pożyczka potrzebna od zaraz

Aby pożyczka mogła dorównać kroku spontanicznym decyzjom zakupowym, powinna być równie szybka i wygodna w uzyskaniu. Tutaj z pomocą przychodzą nam banki i firmy pożyczkowe działające pozabankowo, które oferują pożyczki on-line – teraz możemy zaciągnąć je nawet przez smartfona.

 

Najlepiej, aby pieniądze były dostępne od zaraz, zwłaszcza wtedy, gdy okazja nie może czekać. Pożyczki bankowe i pozabankowe możemy dostać już w parę minut, ale musimy spełnić wcześniej określone wymogi.

 

W przypadku pożyczek bankowych to konto bankowe otwarte od dłuższego czasu, a także pozytywna zdolność kredytowa – jest ona obliczana na podstawie naszych wpływów i wydatków na rachunek.

 

Z kolei w przypadku firm pożyczkowych konieczne będzie wybranie takiej, która zapewnia możliwość uzyskania szybkiej pożyczki on-line z błyskawiczną weryfikacją. Jeśli już przejdziemy weryfikację jeden raz, nie musimy jej powtarzać, zatem kolejne pożyczki możemy dostawać jeszcze szybciej.

 

Uwaga! Możliwość otrzymania pożyczki zależna jest również od godzin pracy firmy pożyczkowej. Jeśli złożymy wniosek poza jej godzinami pracy, wtedy będzie on rozpatrzony dopiero najbliższego dnia, gdy firma będzie działała.

 

Zanim zaciągniesz pożyczkę, przelicz swój budżet

Jednak zanim zdecydujemy się na pożyczkę na zachciankę zakupową, powinniśmy zawsze dobrze zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście warto ją zaciągać. Pożyczka kosztuje, więc oddamy więcej niż pożyczyliśmy. Ponadto wtedy, gdy mamy problemy finansowe lub niestabilne dochody może być ona powodem jeszcze większych kłopotów. Możemy w takim przypadku spać nawet w spiralę zadłużenia!

 

Zatem konieczne będzie dokładne przeliczenie budżetu, aby określić, czy pożyczka w obecnej sytuacji będzie dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, pozostawienie sobie przynajmniej jednego dnia na ochłonięcie przed podjęciem decyzji może też spowodować, że dojdziemy do wniosku, że tak naprawdę dana rzecz czy usługa nie są nam wcale potrzebne i lepiej obejdziemy się bez nich.

Ten wpis znajduje się w kategorii