Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka dla studenta. Gdzie można dostać pieniądze?

Pożyczka dla studenta. Gdzie można dostać pieniądze?

Także studenci mają swoje specjalne potrzeby finansowe i zaciągają pożyczki i kredyty. Gdy można dostać pieniądze bez problemu, gdy jest się żakiem?

Chociaż większość młodych osób nie potrzebuje pożyczek, to jednak część z nich może mieć taką potrzebę. Oprócz możliwości otrzymania kredytu studenckiego, do dyspozycji są też różne oferty bankowe i pozabankowe. Jeśli żak potrzebuje pieniędzy, na przykład na wakacyjny wyjazd dokoła świata, zakupienie samochodu czy też na inne cele, ma przed sobą dużo interesujących ofert.

Oczywiście, zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania, powinniśmy dobrze przemyśleć, czy rzeczywiście pieniądze będą nam potrzebne. Być może można dorobić w weekendy albo otrzymać pożyczkę od rodziny? Albo można sprzedać jakieś posiadanie mienie, aby także otrzymać dodatkową sumę?

W banku i pozabankowo

Po pożyczkę żak może udać się do banku albo może skorzystać z pomocy firm pożyczkowych działających pozabankowo. Ta pierwsza oferta chętnie wybierana jest przez właścicieli kont bankowych – dobre oferty można zwykle znaleźć w swoim banku, a tym samym można od razu złożyć wniosek – także on-line.

Pożyczkę internetową możemy także otrzymać w pozabankowych firmach pożyczkowych – wiele z nich pozwala na otrzymanie chwilówek i pożyczek ratalnych bez wychodzenia z domu czy z akademika. Wtedy także wszystkie formalności będziemy mogli załatwić przez internet. Gdy zależy nam na otrzymaniu gotówki, możemy też poszukać pożyczki z opcją wypłaty przez czek Giro realizowany w placówkach Poczty Polskiej. jesienna-pozyczka

To właśnie pożyczki pozabankowe chętnie wybierane są przez młodszych klientów – są dostępne on-line, dlatego można wziąć je bardzo łatwo, a także nie wymagają dostarczania szeregu dodatkowych dokumentów.

Uwaga! Nie wszędzie 18 lat wystarczy

Musimy pamiętać jednak o tym, że sam fakt, że student jest osobą dorosłą, nie będzie często wystarczający do tego, aby otrzymać pożyczkę.

Warto wskazać, że wiele firm pożyczkowych ma określone widełki wiekowe, czyli oferują swoje pożyczki tylko dla klientów w określonym wieku, na przykład od 21. roku życia, a nie od 18. roku życia. Z kolei większość banków pozwala już na otrzymanie pożyczki od 18. roku życia. W firmach pozabankowych ograniczenie to wynika przede wszystkim z faktu, że młode osoby postrzegane są jako bardziej ryzykowni klienci.

Czy student musi mieć zatrudnienie, aby dostać pożyczkę?

Kolejna kwestia to dochody studenta – czy musi mieć on jakieś zatrudnienie, aby otrzymać pieniądze z banku albo z firmy pożyczkowej? Tutaj pożyczkodawcy stosują różną politykę – niektórzy wymagają dochodów osiąganych na podstawie umowy o pracę czy umów cywilnoprawnych, inni z kolei nie mają takich wymogów.

Musimy jednak wskazać, że bez historii kredytowej trudno będzie żakowi uzyskać pożyczkę na wyższą sumę. Historia kredytowa w BIK jest budowana właśnie na podstawie pożyczek i kredytów, więc na początek warto zdecydować się na mniejszą pożyczkę, na przykład na kilkaset złotych. To spowoduje zwiększenie szansy na uzyskanie wyższej pożyczki w przyszłości.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.