Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka pozabankowa łatwiejsza w otrzymaniu od bankowej?

Pożyczka pozabankowa łatwiejsza w otrzymaniu od bankowej?

 

Po pożyczkę gotówkową możemy udać się do banku, ale możemy też wybrać pozabankowe pożyczki oferowane przez wyspecjalizowane w tej branży firmy. W związku z ich rosnącą popularnością możemy też coraz częściej spotkać się z ofertami pożyczek łatwiej dostępnych niż te w bankach. Jak jest w rzeczywistości?

 

Chociaż nadal większość Polaków woli wziąć pożyczkę w banku, to jednak właściciele firm pożyczkowych działających pozabankowo nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony klientów. Aktualnie, oprócz firm pożyczkowych działających stacjonarnie, do wyboru mamy również szereg pożyczek dostępnych przez internet – wystarczy tylko podłączenie do sieci i podstawowe dokumenty oraz konto bankowej i telefon, aby otrzymać pieniądze na swoje konto jeszcze tego samego dnia.

 

Tak reklamują się firmy pożyczkowe, ale jak sytuacja wygląda naprawdę? Czy pożyczkę pozabankową możemy rzeczywiście otrzymać wygodniej i łatwiej niż w banku?

 

Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać pożyczkę pozabankową?

Wiele osób kojarzy pożyczki pozabankowe z bardzo łatwo dostępnymi, niemniej jednak musimy wskazać, że także i w tym przypadku trzeba spełnić określone wymagania. Pożyczki te są oferowane na różnych warunkach w zależności od firmy pożyczkowej oraz od wysokości pożyczki i jej typu.

 

Pożyczka pozabankowa może mieć formę chwilówki, czyli spłacamy ją w ciągu miesiąca, albo też może być to pożyczka ratalna – wówczas czas spłaty może wynosić nawet kilka rat, więc spłacamy zadłużenie w wygodnych ratach.

 

Zarówno w przypadku chwilówek, jak i pożyczek ratalnych, trzeba spełnić takie podstawowe warunki jak:

  • posiadanie polskiego obywatelstwa
  • stały adres zamieszkania w Polsce
  • ważny dowód osobisty

 

To główne warunki, a w przypadku pożyczek on-line również najczęściej potrzebne jest konto bankowe oraz numer telefonu, chociaż obecnie niektóre firmy wprowadzają możliwość otrzymania pożyczki przez czek Giro, czyli pieniądze przekazywane są gotówką na poczcie, a nie na konto bankowe.

 

Warto też wspomnieć o zdolności i wiarygodności kredytowej klienta firm pożyczkowych. Generalnie coraz więcej z nich sprawdza klientów w bazach BIK i BIG, ale niektóre nie uzależniają wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej od informacji w takich rejestrach. Także w większości przypadków nie musimy dostarczać dokumentów potwierdzających wpływy – wypełniamy tylko odpowiednie oświadczenie we wniosku o pożyczkę, w którym wpisujemy swoje wpływy i wydatki.

 

Pożyczka w kwadrans – tak czy nie?

W reklamach często możemy spotkać się z informacją, że pożyczkę możemy dostać nawet w kwadrans. Rzeczywiście, jest to możliwe, ale musimy spełnić wtedy kilka wymogów.

 

Przede wszystkim dużo zależy od procesu weryfikacji nowego klienta – jeśli wybierzemy weryfikację przelewem i będzie można wykonać go jako przelew wewnątrzbankowy, wtedy będzie on od razu zaksięgowany. Niektóre firmy pożyczkowe wprowadzają też szybką weryfikację specjalnymi systemami.

 

Oprócz tego pożyczkę dostaniemy tak szybko tylko wtedy, gdy wniosek będzie złożony w godzinach pracy firmy pożyczkowej.

Ten wpis znajduje się w kategorii