Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Brama garażowa – przegląd modeli i cen

Brama garażowa – przegląd modeli i cen

Selekcjonując bramy garażowe niezbędne jest branie pod uwagę zarówno jakości wykonania bramy, zastosowanych materiałów a także cen. Warto szukać w jak największym stopniu optymalnych rozwiązań dostępnych na rynku. Pozwala to na wybranie bram garażowych, które będą zarówno funkcjonalne a także za które nie trzeba będzie nadmiernie przepłacać.

Do popularnych obecnie na rynku bram można zaliczyć bramy segmentowe. Tego rodzaju bramy składają się z paneli. Są one połączone w bramach zawiasami. Jednocześnie są one wypełnione szczelnie pianką, która pozwala na ochronę przez hałasem i zimnem. Jednym z powodów popularności takich bram jest możliwość bardzo wygodnego obsługiwania takiego rodzaju bram.

Dodatkowo szeroki wybór zarówno wzorów a także kolorów pozwala na dokonanie wyboru bram, które będą idealnie dopasowane zarówno do ogrodzeń a także stylistyki posesji.

Bramy segmentowe to również doskonałe właściwości zarówno akustyczne, jak też cieplne. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że bramy segmentowe szczególnie sprawdzają się w określonych warunkach.

Dotyczy to przede wszystkim garaży o niewielkich rozmiarach, garaży podwójnych a także takich, które nie wychodzą na ulicę w sposób bezpośredni. Dodatkowo bramy segmentowe sprawdzają się przy krótkich podjazdach do garaży. Jeśli stawić się na garaże ogrzewane wówczas postawienie na bramy segmentowe jest właściwym rozwiązaniem.

Bramy skrzydłowe

Decydując się na bramy do garaży postawić można również na bramy oparte na skrzydłach. Do podstawowych zalet takich bram rozwieranych można zaliczyć korzystne ceny. Wynika to między innymi z bardzo prostej konstrukcji takich bram.

Dodatkowo montaż takich bram jest prosty i wygodny a niezbędna do regularnego realizowania konserwacja również nie nastręcza poważnych trudności. Bramy oparte na skrzydłach wykonywane są z różnych rodzajów materiałów. Po pierwsze jest to drewno, gdzie stosowane są między innymi dębowe, sosnowe czy świerkowe odmiany drewna. Innym rodzajem materiałów stosowanych do wykonania skrzydłowych bram jest blacha trapezowa.

Bramy skrzydłowe składają się ze skrzydeł, które mocowane są na zawiasach a także z ościeżnicy. Gdy jest to konieczne można również decydować się na skrzydłowe bramy, które są ocieplane. Bramy rozwierane mają jednak swoje wady, do których można zaliczyć przede wszystkim niską funkcjonalność, co przekłada się na niezbyt wygodną obsługę.

Dodatkowo tego rodzaju bramy są również dostępne jedynie w wersjach ręcznych, czyli nie można korzystać z automatycznego napędu do takich bram. Gdy chce się montować takie bramy trzeba również brać pod uwagę, że niezbędne jest posiadanie sporej ilości miejsca na podjeździe. Wynika to ze sposobu otwierania się bram skrzydłowych na boki.

Jest to problem szczególnie w okresie zimowym, gdy spadną duże ilości śniegu. Natomiast prosta konstrukcja bram skrzydłowych przekłada się na możliwość zakupienia ich w bardzo korzystnych warunkach cenowych, które wahają się od kilkuset złotych do lekko ponad tysiąca. Szukając tańszych bram garażowych postawienie na bramy ze skrzydłami jest dobrym rozwiązaniem.

Ten wpis znajduje się w kategorii