Bullet journal – co to jest, jak korzystać?

Bullet journal – co to jest, jak korzystać?

W sklepach znajdziemy mnóstwo kalendarzy i planerów. Jednak nie zawsze takie publikacje spełniają wszystkie nasze wymagania. Jeśli również masz problem ze znalezieniem tego idealnego, pomyśl o przygotowaniu swojego bullet journal. Co to jest?

Lubisz zapisywać ważne daty, ale w twoim kalendarzu można znaleźć też często inne informacje? Jeśli zawsze brakuje ci w nim miejsca, bullet journal to interesująca propozycja. Także sprawdzi się wtedy, gdy masz artystyczną duszę i lubisz ozdabiać swoje kalendarze różnymi malunkami. Możesz stworzyć go też wtedy, gdy lubisz piękne przedmioty wyrażające ciebie. Zacznijmy jednak od tego, czym tak naprawdę jest bullet journal.

Czym jest bullet journal?

Termin bullet journal odnosi się do systemu prowadzenia zapisków, którego autorką jest Ryder Caroll. Twórca wskazuje, że jego celem było posiadanie notesu, który będzie funkcjonalny i ma ułatwiać życie. Bullet journal to jednak nie tylko kalendarz, ale również notes do zapisywania różnych planów, tworzenia list czy innych zestawień.

Nie ma jednego, konkretnego modelu bullet journal, dlatego możemy zapisywać w nim to, co chcemy. To spowodowało, że znalazł on również tak wiele fanek i fanów na całym świecie. Jeśli nie chcesz mieć w różnych miejscach list, zapisków i ważnych terminów, bullet journal to kapitalna propozycja również dla ciebie.

Jak przygotować bullet journal?

Jako że bullet journal dopasowujemy do siebie indywidualnie, kupujemy po prostu notatnik, który będzie w środku pusty, a następnie zapełniamy go swoimi zapiskami. W tym celu najlepiej sprawdzają się notatniki w kratkę albo w kropki, ponieważ dzięki nim możemy łatwiej tworzyć listy, boksy, rozplanować całą stronę notatnika. Będziemy potrzebowali również cienkopisów, zakreślaczy, kredek w zależności od tego, czym zamierzamy uzupełnić notatnik. Przyda się też ołówek do naszkicowania wyglądu stron.

pozyczka-online-na-lato

Dla początkującej osoby, która nigdy nie miała do czynienia z taką formą prowadzenia organizera, jego stworzenie może być trudne, ale też może dawać mnóstwo satysfakcji.

W internecie możemy znaleźć dużo różnych filmów oraz fotografii bullet journals, dlatego możemy wzorować się na nich i znaleźć wśród nich inspirację, jak powinien wyglądać również nasz notatnik.

Co może znaleźć się w bullet journal?

• planer na każdy miesiąc

• rozrysowanie kolejnych dni dla precyzyjnego planowania

• listy różnego rodzaju, na przykład lista tego, co chcemy kupić w danym miesiącu, lista zażywanych leków, lista treningów, lista planowanych do realizacji projektów, lista miejsc planowanych do odwiedzenia, lista menu na najbliższy tydzień czy przepisów, które chcemy wypróbować

• śledzenie różnych codziennych czynności – do tego celu dobrze przydają się krateczki albo kropeczki, które zakreślamy, jeśli coś zrobimy, na przykład możemy zaznaczać, czy wykonaliśmy trening, czy zażyliśmy leki, czy podlaliśmy kwiaty

pozyczka-online-na-lato

• ważne terminy, na przykład urodziny, terminy w pracy, terminy spłaty pożyczki czy kredytu

• inspirujące słowa, motywacje, ważne dla nas cytaty

• różne rysunki, na przykład na początek każdego miesiąca, związane z naszymi pasjami – dużo ciekawych inspiracji znajdziemy w sieci

• i wszystko inne, co chcemy, aby znalazło się w naszym notatniku

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 71,12 %. Rata miesięczna od 271,18 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 5 019,41 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 530,66 zł, prowizja 4 488,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 519,41 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 64,86%. Rata miesięczna od 148,68 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 4 856,33 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 567,08 zł, prowizja 4 289,25 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 156,33 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 238,40 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.