Zaplanuj urlop z pożyczką online!

Sprawdź!

Choinka na święta – sztuczna czy żywa?

Choinka na święta – sztuczna czy żywa?

Gdy święta zbliżają się wielkimi krokami, czas poszukać choinki. Niektórzy z nas wybierają tylko choinki żywe, inni z kolei decydują się na te sztuczne. Co będzie lepszym rozwiązaniem?

Zarówno sztuczne, jak i żywe choinki na Boże Narodzenie mają swoje zalety i wady. Warto je poznać, jeśli chcemy podjąć dobrą decyzję i cieszyć się z ładnie udekorowanego drzewka przez całe święta.

Sztuczna choinka na Boże Narodzenie

Sztuczna choinka jest wyborem wielu osób, ponieważ raz zakupiona starcza nam na długi czas – niekiedy nawet do 10 lat w zależności od jakości jej wykonania. Zatem duże znaczenie ma tutaj argument kosztów – za choinkę sztuczną płacimy tylko jeden raz, a potem możemy używać jej przez lata.

Niewątpliwą zaletą choinek sztucznych jest też ich trwałość. Nie ma problemów z opadaniem igieł i regularnym sprzątaniem pod choinką. Zatem jeśli chcesz, aby drzewko prezentowało się w twoim salonie albo w innym pomieszczeniu na dłużej, to dobra propozycja.

W sklepach możemy znaleźć sztuczne choinki w wielu różnych wariantach – mogą być to choinki tradycyjne, przypominające świerk, ale i sosnę. Obecnie modne są również choinki sztuczne na pniu. W sprzedaży dostępne są też choinki białe, zielone, które zostały przyprószone śniegiem, choinki z szyszkami. Różnią się też wielkością, zatem możemy łatwo dopasować je do miejsca ustawienia. pożyczka na lato

Są też jednak minusy posiadania choinki sztucznej. Przede wszystkim choinka ta nie jest ekologiczna. Wprawdzie co roku chronimy jedno drzewko żywe przed wycięciem, ale choinki sztuczne powstają z tworzyw sztucznych, które są też szkodliwe dla środowiska naturalnego. Oprócz tego choinka sztuczna może nam się znudzić po jakimś czasie, więc nie będzie to tak duża oszczędność, jak nam się wydaje.

Żywa choinka na Boże Narodzenie

Druga propozycja to żywa choinka, którą możemy przechowywać w domu zwykle przez kilka tygodni – po tym czasie zaczyna tracić swoje igły i nie wygląda już tak ładnie. Choinki żywe są ładniejsze od sztucznych – wyglądają naturalnie i dodatkowo pięknie pachną igliwiem. Wobec tego takie drzewko nada świętom wyjątkowy klimat.

Choinka żywa jest też tańsza od sztucznej, niemniej jednak wydatek musimy ponawiać co roku. Możemy jednak zawsze wybrać nieco inne drzewko, które będzie mogło zagościć w naszym domu.

Żywe choinki są też bardziej przyjazne dla środowiska – chociaż drzewko jest wycinane, to jednak szybko się rozkłada, więc nie zostawia po sobie śmieci. To duża zaleta, biorąc pod uwagę fakt, że drzewka z tworzyw zwykle nie są możliwe do całkowitego przetworzenia.

Podsumowując, każda choinka ma swoje zalety – zarówno ta sztuczna, jak i ta żywa. Jeśli nie wiemy, co wybrać i nie mamy jeszcze żadnego drzewka, na początku warto wypróbować choinkę żywą, jeśli jeszcze nigdy nie mieliśmy jej w domu. Być może właśnie żywe drzewko bardziej przypadnie nam do gustu i będzie mogło zagościć w domu także następnego roku? Jeśli jednak nie spełni naszych oczekiwań, będziemy mogli wybrać dla siebie drzewko sztuczne, które będzie wygodniejsze w utrzymaniu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 400,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 86,10%. Rata miesięczna od 290,12 zł. Roczna stopa oprocentowania 19% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5 825,66 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1436,66 zł, prowizja 4389,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 225,66 zł.  Stan na dzień 09.06.2022 r.                        

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 800,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 73,35%. Rata miesięczna od 294,90 zł. Roczna stopa oprocentowania 19,0 % (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5599,22 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1567,22 zł, prowizja 4032 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 399,00 zł. Stan na dzień 09.06.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 100,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.                          

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.