Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak zdrowo i tanio nakarmić psa lub kota?

Jak zdrowo i tanio nakarmić psa lub kota?

Karmy dla psów czy kotów kupowane regularnie mogą wymagać sporych wydatków. Karmienie zwierząt dobrej jakości karmą pozwala na zapewnienie znacznie lepszego stanu zdrowia w dłuższym okresie czasu. Jednak przy zakupach karmy podobnie jak przy innych produktach dobrze jest odpowiednio ocenić jakość produktu w stosunku do ceny. Pozwala to na zakup optymalnej jakości karm przy ograniczeniu kosztów pozyskania karmy.

Gdy kupuje się karmę warto jest uzyskać wiedzę o składnikach pokarmowych w karmach i przyswajalności tych składników. Pozwala to na wyselekcjonowanie karm mających optymalną zawartość składników pokarmowych choćby dla poszczególnych ras psów. Zapewnienie psu, kotu jak też innym zwierzętom domowym odpowiedniej jakości karmy pozwala na zapewnienie właściwego rozwoju zwierzęcia.

Jednocześnie dobrej jakości karma ogranicza ryzyko wystąpienia różnych chorób a także otyłości, która jest coraz większym problemem u zwierząt domowych. Warto wybierać karmy pod kątem zawartości określonych składników. Pozwala to na korzystanie z różnych rodzajów karm, które zarówno oferują optymalną jakość, zapewniają zbilansowaną dietę a także dostępne są na korzystniejszych warunkach cenowych.

Rodzaje karm

Istotne jest dopasowanie karm do indywidualnych potrzeb zwierząt. Dopasowanie karmy wymaga zwrócenia uwagi na rasę, wiek czy wagę zwierzęcia. Jednocześnie podobnie jak u ludzi tak samo u zwierząt niezbędne jest zapewnienie zbilansowanej diety.

Na rynku karm dla psów znaleźć spotkać się można z trzema podstawowymi rodzajami karm, jak: jesienna-pozyczka

  • karmy suche, które przygotowane są w formie granulatów

  • pół wilgotne, które są przygotowane w formie granulatu lecz posiadają większą zawartość wody

  • konserwy, które są produktami mięsnymi

Wybór sklepu z karmami

Wybranie sprawdzonego sklepu z usług, którego można korzystać w długim okresie czasu przy zakupach karm jest doskonałym rozwiązaniem. Obecnie można decydować się na zakupy za pośrednictwem zarówno sklepów stacjonarnych jak też internetowych.

Przy zakupach w stacjonarnych sklepach znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na specjalistyczne sklepy z karmami dla zwierząt. W tego typu sklepach można liczyć zarówno na karmy renomowanych producentów a także szeroki asortyment różnych rodzajów karm. Pozwala to na uzyskanie łatwiejszego dostępu do odpowiedniej jakości karm, które mogą być pozyskane w korzystnych cenach.

Zakupy internetowe

Coraz bardziej popularne również wśród właścicieli zwierząt domowych jest korzystanie z zakupów internetowych. Takie zakupy są wygodniejsze. W dłuższym okresie czasu można w wielu sklepach internetowych można uzyskać możliwość korzystania z rabatów. Pozwalają one na ograniczenie kosztów zakupów również karm dla zwierząt. jesienna-pozyczka

Na rabaty można liczyć także przy większych zakupach realizowanych jednorazowo. Jednocześnie przy zakupach internetowych generalnie można liczyć na mniejsze, przeciętne ceny zakupów karm. Korzystać można również zakupów w pojawiających się na rynku dyskontach gdzie można korzystać z karm mających krótsze terminy przydatności, ale dostępne są w dużo niższych cenach.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.