Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Ile kosztuje operacja zmniejszenia nosa?

Ile kosztuje operacja zmniejszenia nosa?

Nie każdy z nas jest całkowicie zadowolony ze kształtu nosa. Czasami natura w tym względzie pozostawia wiele do życzenia. Jeśli również uważasz, że twój nos jest zbyt duży czy nieforemny, możesz poddać się specjalnej operacji plastycznej. Ile będziemy musieli zapłacić wtedy, gdy chcemy zmniejszyć nos?

Wiele osób po prostu nie akceptuje kształtu i wielkości swojego nosa. Może być zbyt płaski, garbaty, duży czy krzywy. W takich sytuacjach można udać się do gabinetu chirurga plastycznego specjalizującego się w korekcie nosa. Dzisiaj takie zabiegi przeprowadzane są bardzo często zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Nosy operowane są w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej. Zabiegi wykonywane są przez chirurgów plastyków, a także laryngologów. Warto przy tym wskazać, że operacja nosa może mieć nie tylko efekt estetyczny, ale również może ona służyć do wyprostowania skrzywionej komory nosa, dlatego możliwe jest również uzyskanie rezultatu medycznego – pacjent będzie mógł łatwiej oddychać.

Operacja plastyczna zmniejszenia nosa

Wśród operacji korekcyjnych nosa chirurdzy najczęściej wykonują zabiegi polegające na jego zmniejszeniu. Zbyt duży i nieforemny nos może po prostu nie pasować do twarzy i powodować kompleksy. Dzięki interwencji chirurgicznej możliwe będzie jego pomniejszenie, aby efektem był mały, zgrabny nosek.

Takie operacje plastyczne wykonuje się zawsze po wcześniejszym zbadaniu pacjenta. Konieczne jest wykonanie początkowych badań, które przygotowują do operacji. Sama operacja może być prowadzona zarówno na chrząstce, jak i na kości i chrząstce. Wszystko zależne jest od tego, jakie są oczekiwania pacjenta. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2 godzin. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu zwykle po 2-3 dniach. Konieczne jest regularne zmienianie opatrunków. Pojawia się też obrzęk i zasinienie, które zmniejszają się w ciągu kolejnych tygodni. Ostateczny kształt nosa możemy zobaczyć zwykle po kilku miesiącach po operacji. Pacjent musi przez ten czas regularnie odwiedzać lekarza.

Ile zapłacimy za operację plastyczną nosa?

Koszt operacji plastycznej nosa zależny jest przede wszystkim od stopnia skomplikowania zabiegu oraz od tego, w jakim gabinecie zostanie on wykonany. Zwykle zapłacimy za niego od około 10 000 do nawet 18 000 złotych. Warto więc sprawdzić różne oferty i porównać ceny. Pamiętajmy jednak, że najlepiej udać się do sprawdzonego specjalisty, który ma dobre opinie. Będzie można wykonać u niego zabieg bez obaw o jego efekt.

Jeśli nie dysponujesz odpowiednią sumą na operację plastyczną nosa, ale nie chcesz też zwlekać z jej wykonaniem, rozwiązaniem może być pożyczka ratalna. Można zaciągnąć ją dzisiaj w bankach oraz w firmach pożyczkowych działających pozabankowo. Dzięki temu, że kwota do spłaty zostanie rozłożona na raty, możemy łatwo i wygodnie spłacić zobowiązanie w comiesięcznych ratach. Im dłuższy okres kredytowania, tym raty będą niższe.

Gdy szukasz dobrej pożyczki na operację, sprawdź naszą ofertę w Aasa. Swój wniosek możesz złożyć u nas nawet teraz!

Ten wpis znajduje się w kategorii