Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Zapomnij o nieudanych zakupach na wyprzedażach!

Zapomnij o nieudanych zakupach na wyprzedażach!

Co roku wyprzedaże wzbudzają szał nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn. Kupujemy wtedy dużo i często nieprzemyślanie, ponieważ ceny są niższe. Jeśli również lubisz wyprzedaże i zdarzał ci się nieudane zakupy, sprawdź nasz poradnik!

Wyprzedaże w sklepach odzieżowych, ale nie tylko organizowane są najczęściej dwa razy w ciągu roku. Zimowa wyprzedaż rozpoczyna się zwykle po świętach Bożego Narodzenia albo po Nowym Roku, z kolei letnia podczas wakacji. Oprócz tego sklepy organizują też inne promocje i wyprzedaże, na przykład z okazji Black Friday.

Podczas wyprzedaży możemy zakupić różnego rodzaju rzeczy taniej zwykle od 10% do nawet 50% w zależności do tego, z jakim sklepem i asortymentem mamy do czynienia. Tak niskie ceny mogą wywoływać chęć kupowania – w końcu coś jest przecenione, dlatego żal tego nie kupić. To jednak pułapka, na którą często łapie się wielu konsumentów.

Przygotuj się na wyprzedaż

Jeśli chcesz wziąć udział w wyprzedażach, nigdy nie idź na nie bez wcześniejszego przygotowania. O czym konkretnie powinniśmy pamiętać? Skupmy się tutaj na garderobie, ponieważ to właśnie ubrania są wtedy najczęściej kupowane.

Na początku zrób porządki w szafie. Podziel rzeczy na te, które chcesz zostawić, a także na te, które z jakiegoś powodu chcesz wyrzucić, sprzedać czy oddać. Gdy są rzeczy, z którymi nie wiesz, co zrobić, umieść je w worku albo pudle i schowaj. Jeśli nie zajrzysz do nich w ciągu następnego roku, możesz także się ich pozbyć. jesienna-pozyczka

Na podstawie wybranych rzeczy, które mają zostać w twojej szafie, określ, czego będziesz potrzebować dodatkowo. Najlepiej kupować ubrania ponadczasowe, które zawsze wyglądają dobrze i sprawdzą się na różne okazje. Warto też postawić na wyższej jakości materiały, ponieważ wtedy ubrania posłużą nam na dłużej.

Gdy już wiesz, czego chcesz poszukiwać podczas wyprzedaży, zrób sobie listę. Taka lista pomoże ci podczas zakupów i nie będziesz kupować tak wielu rzeczy, które są niepotrzebne. Możesz ewentualnie pozwolić sobie na jedne niewielki i nieplanowany zakup, gdy coś spoza listy wpadnie i w oko.

Kupuj także w internecie

Pamiętaj o tym, że wyprzedaże mają miejsce nie tylko w galeriach handlowych, ale również w sklepach internetowych. Jeśli chcesz wykonać zakupy w sklepie, który ma też swoją stronę on-line i tam możemy składać zamówienia, zacznij od przeglądania oferty właśnie w sieci. To szybkie, wygodne i przyjemne.

W internecie możemy dokładniej zapoznać się z różnymi ofertami różnych marek i łatwiej porównać je ze sobą ze swojego fotela w domu. To pomoże nam też w wybraniu rzeczy, które będą mogły spełnić nasze oczekiwania. Zamówienie możemy złożyć wtedy przez internet, ale możemy również udać się do sklepu stacjonarnie, aby tam przymierzyć wybrane rzeczy i podjąć decyzję o zakupie.

Zatem jeśli chcesz, aby ta wyprzedaż zakończyła się zakupieniem tylko najbardziej potrzebnych rzeczy, z których rzeczywiście będziesz korzystać, pamiętaj o naszych poradach. Dzięki nim uda ci się zrobić udane zakupy, z których będziesz zadowolona!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.