Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

5 prostych sposobów na tańsze OC

5 prostych sposobów na tańsze OC

Masz samochód? W takim przypadku na pewno wiesz, że musisz regularnie opłacać ubezpieczenie OC. W ostatnim czasie stawki polis poszły w górę, dlatego wiele osób poszukuje sposobów na zmniejszenie tych kosztów. Jak możemy to zrobić?

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej służy do zabezpieczenia naszych finansów wtedy, gdy wywołamy jakiś wypadek albo kolizję. Dzięki OC nie musimy płacić za szkody z własnej kieszeni, ale płaci za nas ubezpieczyciel, u którego wykupiliśmy polisę. Każdy kierowca musi posiadać obowiązkowo ubezpieczenie OC na swój pojazd – jeśli nie będziemy go posiadali, narazimy się na sporą karę. Warto więc wiedzieć, kiedy kończy się nasz okres OC, aby w porę kupić kolejną polisę.

Co wpływa na cenę OC?

Polisy ubezpieczeniowe OC różnią się kosztami w zależności od tego, jaki mamy samochód i jakim jesteśmy kierowcą. Auta o większej pojemności silnika, starsze, czyli bardziej awaryjne będą droższe w ubezpieczeniu. Także jako kierowca możemy mieć różne zwyżki i zniżki. Zniżki możemy otrzymać między innymi za bezwypadkową jazdę i dłuższe posiadanie prawa jazdy. Więcej zapłacą z kolei młodsi kierowcy, a także ci, którzy wywali wypadek czy kolizję.

Zatem najlepiej zapoznać się z różnymi ofertami, aby znaleźć takie ubezpieczenie OC, które będzie dla nas najtańsze. Czym powinniśmy się kierować?

1. Wybierz polisę w pakiecie

Jeśli wykupisz nie tylko OC, ale również AC czy inne ubezpieczenia u danego towarzystwa, na przykład polisę na mieszkanie, możesz liczyć na zmniejszenie kosztów – nawet o 20%! Takie pakietowe oferty ma coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego warto zapoznać się z różnymi propozycjami. jesienna-pozyczka

2. Kup polisę ze współwłaścicielem

Kolejnym sposobem na zmniejszenie wysokości OC jest wykupienie polisy z współwłaścicielem – to opłacalne w przypadku młodszych kierowców, którzy nie mają jeszcze zniżek. Zatem auto zarejestrowane na rodzica i na dziecko będzie tańsze w ubezpieczeniu.

3. Polisy na nowe auto kupuj u dealera

Jeśli masz nowy samochód, warto zapoznać się z ofertami polis u dealera – często pakiety dealerskie są w stanie dać atrakcyjne zniżki. Najczęściej w całym okresie trwania gwarancji na auto możemy uzyskać najlepszą ofertę w salonie dealerskim.

4. Korzystaj z pomocy agenta ubezpieczeniowego

W przypadku polis ubezpieczeniowych często nie warto być stałym klientem – tylko niektóre towarzystwa premiują takie osoby. Zwykle bardziej opłaca się przejść do konkurencji. Aby znaleźć najlepszą ofertę, warto sprawdzić różne propozycje u agentów ubezpieczeniowych.

Wtedy specjalista będzie mógł zaproponować nam różne polisy i my będziemy mogli wybrać tę najtańszą. Warto pamiętać o tym, że porównywarki internetowe często proponują wyższe ceny niż te, które możemy uzyskać u agenta ubezpieczeniowego!

5. Poluj na promocje

Wielu ubezpieczycieli ma też dla swoich klientów różne promocyjne oferty, dzięki którym jesteśmy w stanie zapłacić mniej za ubezpieczenie. Informacje na ich temat możemy czerpać nie tylko z reklam, ale również z internetu oraz od agentów ubezpieczeniowych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.