Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak oszczędzać na kupnie OC na auto?

Jak oszczędzać na kupnie OC na auto?

Masz samochód? W takim przypadku na pewno wiesz, że musisz regularnie opłacać ubezpieczenie OC. W ostatnim czasie stawki polis poszły w górę, dlatego wiele osób poszukuje sposobów na zmniejszenie tych kosztów. Jak możemy to zrobić?

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej służy do zabezpieczenia naszych finansów wtedy, gdy wywołamy jakiś wypadek albo kolizję. Dzięki OC nie musimy płacić za szkody z własnej kieszeni, ale płaci za nas ubezpieczyciel, u którego wykupiliśmy polisę. Każdy kierowca musi posiadać obowiązkowo ubezpieczenie OC na swój pojazd – jeśli nie będziemy go posiadali, narazimy się na sporą karę. Warto więc wiedzieć, kiedy kończy się nasz okres OC, aby w porę kupić kolejną polisę.

Co wpływa na cenę OC?

Polisy ubezpieczeniowe OC różnią się kosztami w zależności od tego, jaki mamy samochód i jakim jesteśmy kierowcą. Auta o większej pojemności silnika, starsze, czyli bardziej awaryjne będą droższe w ubezpieczeniu. Także jako kierowca możemy mieć różne zwyżki i zniżki. Zniżki możemy otrzymać między innymi za bezwypadkową jazdę i dłuższe posiadanie prawa jazdy. Więcej zapłacą z kolei młodsi kierowcy, a także ci, którzy wywali wypadek czy kolizję.

Zatem najlepiej zapoznać się z różnymi ofertami, aby znaleźć takie ubezpieczenie OC, które będzie dla nas najtańsze. Czym powinniśmy się kierować?

1. Wybierz polisę w pakiecie

Jeśli wykupisz nie tylko OC, ale również AC czy inne ubezpieczenia u danego towarzystwa, na przykład polisę na mieszkanie, możesz liczyć na zmniejszenie kosztów – nawet o 20%! Takie pakietowe oferty ma coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego warto zapoznać się z różnymi propozycjami.

2. Kup polisę ze współwłaścicielem

Kolejnym sposobem na zmniejszenie wysokości OC jest wykupienie polisy z współwłaścicielem – to opłacalne w przypadku młodszych kierowców, którzy nie mają jeszcze zniżek. Zatem auto zarejestrowane na rodzica i na dziecko będzie tańsze w ubezpieczeniu.

3. Polisy na nowe auto kupuj u dealera

Jeśli masz nowy samochód, warto zapoznać się z ofertami polis u dealera – często pakiety dealerskie są w stanie dać atrakcyjne zniżki. Najczęściej w całym okresie trwania gwarancji na auto możemy uzyskać najlepszą ofertę w salonie dealerskim.

4. Korzystaj z pomocy agenta ubezpieczeniowego

W przypadku polis ubezpieczeniowych często nie warto być stałym klientem – tylko niektóre towarzystwa premiują takie osoby. Zwykle bardziej opłaca się przejść do konkurencji. Aby znaleźć najlepszą ofertę, warto sprawdzić różne propozycje u agentów ubezpieczeniowych.

Wtedy specjalista będzie mógł zaproponować nam różne polisy i my będziemy mogli wybrać tę najtańszą. Warto pamiętać o tym, że porównywarki internetowe często proponują wyższe ceny niż te, które możemy uzyskać u agenta ubezpieczeniowego!

5. Poluj na promocje

Wielu ubezpieczycieli ma też dla swoich klientów różne promocyjne oferty, dzięki którym jesteśmy w stanie zapłacić mniej za ubezpieczenie. Informacje na ich temat możemy czerpać nie tylko z reklam, ale również z internetu oraz od agentów ubezpieczeniowych.

Ten wpis znajduje się w kategorii