Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Czy warto oszczędzać na oponach?

Czy warto oszczędzać na oponach?

Konieczność wymiany opon samochodowych spotyka każdego kierowcę na dodatek dość regularnie. Przy zakupach opon samochodowych można spotkać się z bardzo wysokimi wydatkami. Wielu kierowców szuka z tego powodu oszczędności.

Opony to ten element samochodu, który zużywa się najszybciej, a także bardzo często. Nowy komplet opon może być niezbędny do zakupienia co najmniej co kilka lat. Jednocześnie nowe opony, szczególnie odpowiedniej jakości to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Warto jest planować takie wydatki, ale nie zawsze da się przewidzieć czas zużycia opon. Wydatek wówczas jest poważnym obciążeniem domowego budżetu.

Dodatkowo trzeba brać pod uwagę, że konieczność wymiany opon samochodowych wynika również z przepisów kodeksu ruchu drogowego. Obowiązek nałożony jest na kierowców, którzy muszą wymieniać nadmiernie zużyte opony, czyli gdy głębokość bieżnika opony wynosi 1.6 milimetra. Jednak jak wskazują specjaliści, gdy głębokość bieżnika opony spada poniżej wartości trzech milimetrów warto już brać pod uwagę wymianę opon.

Porównanie ofert

Decydując się na zakup opon samochodowych warto jest sprawdzić różne oferty dostępne na rynku. Można wówczas zobaczyć, jak kształtują się ceny opon zagranicznych producentów jak też krajowych firm. Nie zawsze konieczne jest decydowanie się na opony najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku. Opony takich, renomowanych producentów będą zawsze znacznie bardziej kosztowne. Należy brać pod uwagę, że nowe opony nawet mniej znanej marki zawsze będą gwarantować znacznie większe bezpieczeństwo, niż bardzo zużyte opony renomowanego producenta.

Opony używane

Znacznie mniejsze ceny przy zakupach opon można uzyskać przy zdecydowaniu się na opony używane. Przy zakupach używanych opon trzeba jednak być bardzo ostrożnym. Niestety na rynku używanym opon można trafić na produkty bardzo niskiej jakości. Wynika to z faktu, że opony przechowywane przez długi czas w nieodpowiedni sposób również zużywają się. jesienna-pozyczka

Jeśli chce się postawić na używane opony warto jest wybierać sprawdzonych na rynku sprzedawców. Wybierać należy sprzedawców mających pozytywne opinie ze strony klientów co ogranicza ryzyko zakupu bardzo niskiej jakości opon. Jednak dobrej jakości opony używane pozwalają na oszczędność nawet kilku tysięcy złotych w stosunku do zakupu markowych i całkowicie nowych opon samochodowych.

Opony wielosezonowe

Zamiast decydować się na zakup jednocześnie opon zimowych i letnich można postawić na opony wielosezonowe. Obecnie jest to rozwiązanie, które może być rzeczywistą alternatywą po pierwsze ze względu na bardzo krótkie występowanie intensywnych opadów śniegu.

Wielosezonowe opony mogą być z powodzeniem stosowane, gdy nie występują skrajne warunki atmosferyczne, przy których takie opony nie zapewniają właściwego zachowania samochodu na drodze. Po drugie jest to rozwiązanie, które mogą brać pod uwagę kierowcy użytkujący samochody przede wszystkim w przestrzeni miejskiej.

Natomiast nie jest to rozwiązanie w przypadku użytkowania samochodów na bardzo długich trasach jak wyjazdy zagraniczne, wakacyjne.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.