Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak tanio udekorować mieszkanie?

Jak tanio udekorować mieszkanie?

Efektowna dekoracja mieszkania wcale nie musi kosztować bardzo dużo. Jeśli również chcesz, aby twój dom prezentował się modnie i stylowo, ale nie lubisz przeznaczać na ten cel zbyt dużo czasu, sprawdź nasze propozycje!

W sprzedaży znajdziemy mnóstwo gotowych dekoracji – nie zawsze jednak są bardzo ładne i do tego mogą być koszmarnie drogie. Wiele dekoracji możemy jednak wykonać samodzielnie i dodatkowo bez wysokich kosztów. Ponadto twój dom może wyglądać dzięki nim bardzo oryginalnie.

1. Świece i świeczniki

To niedrogie dodatki do domu, które potrafią wprowadzić w nim przyjemny nastrój. Nie musimy jednak kupować drogich świeczników ze srebra. W wielu sklepach za modne świeczniki ze szkła zapłacimy kilka złotych. Jako świeczniki możemy też wykorzystać szklanki – wystarczy tylko włożyć do nich świeczkę typu tealight.

2. Podstawka na świece i świeczniki

Aby stworzyć ładny zestaw składający się ze świec, warto ułożyć je na dekoracyjnej podstawce. Może być to płaski talerz albo kawałek płaskiego kamienia znalezionego podczas spaceru. Także możemy wykorzystać dekoracyjny kafelek albo kawałek równo wykrojonego lustra albo szkła.

3. Świeże kwiaty i trawy

Nie musimy płacić dużo za kwiaty doniczkowe lub bukiety w kwiaciarni. Wystarczy wyjść do parku albo na łąkę, aby znaleźć wiele pięknych kwiatów i traw, które idealnie nadają się do wazonu. Są za darmo i dodatkowo prezentują się bardzo niebanalnie.

4. Gałązki do wazonu

Zamiast kwiatów i traw, które szybko niszczą się nawet w wazonie z wodą, możemy wybrać gałązki. Posłużą nam na znacznie dłużej i przy tym są bardzo mocne – doskonale pasują do stylu skandynawskiego czy nowoczesnego. Ładnie ukształtowana gałązka jabłoni czy brzozy albo gałązka modrzewiu z małymi szyszkami – to naprawdę efektowne i proste dodatki. Możemy też uzupełnić je zawieszkami.

5. Wazony, butelki, słoiki i karafki

W sklepach możemy znaleźć często bardzo drogie wazony kosztujące nawet po kilkaset złotych. Nie musimy jednak wcale płacić tak dużo za wazon na kwiaty czy gałązki. Przykładowo jako wazon możemy potraktować ładną butelkę szklaną po napoju, słoik albo możemy kupić karafkę – często proste karafki są znacznie tańsze od wazonów i wyglądają równie dobrze.

6. Plakaty na ścianę

Twoje ściany wyglądają goło i chcesz coś na nich powiesić? W takim przypadku wcale nie musisz decydować się na obrazy – nawet te drukowane mogą być dość drogie. Modnym sposobem na ozdobienie ścian są obecnie plakaty. W internecie możemy znaleźć wiele ciekawych wzorów, a nawet możemy zaprojektować plakat samodzielnie.

7. Własnoręcznie robione wianki

Doskonałe na każdą porę roku, nie tylko na Bożę Narodzenie. Gotowe wianki kosztują fortunę, ale nie musimy wcale płacić za nie bardzo dużo. Tańszym rozwiązaniem będzie przygotowanie wianka samodzielnie – to nie takie drogie! W parku czy w ogrodzie znajdziemy mnóstwo materiałów do ich wykonania. Jako podkład możemy wykorzystać pnącza z winogrona albo możemy kupić tani podkład wiklinowy.

8. Dekoracyjne lampki na choinkę

Szukasz pomysłu na dekoracyjne oświetlenie swojego domu, aby wyglądał on jeszcze bardziej przytulnie? W takim przypadku warto pomyśleć o wykorzystaniu lampek choinkowych! W sprzedaży możemy znaleźć też lampki na baterie, które są bardzo łatwe w stosowaniu. Girlandę z lampek możemy umieścić wokół lustra, w słoiku albo w wazonie, możemy zawiesić ją z karnisza. Ciekawym pomysłem jest również stworzenie dekoracyjnej ściany z lampek oraz woalowej firanki.

Ten wpis znajduje się w kategorii