Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Jak wybrać bezpieczny rowerek dla dziecka?

Jak wybrać bezpieczny rowerek dla dziecka?

Przychodzi taki czas, że dziecko zaczyna marzyć o pięknym rowerku, na którym będzie mogło jeździć jak rodzice. Wówczas stoimy przed trudną decyzją, jaki rowerek wybrać, aby był rzeczywiście bezpieczny dla naszego dziecka. Opcji jest bardzo dużo, dlatego też warto wiedzieć, czym się kierować podczas zakupu tak ważnego pojazdu dla dziecka.

Czas na pierwszy rowerek przychodzi mniej więcej około trzeciego roku życia. u jednych dzieci szybciej, u jednych nieco później. Dzieci najpierw tylko pchają swoje rowerki, by po czasie zacząć odpowiednio balansować swoim ciałem, a następnie prawidłowo jeździć.

Chcąc zakupić pierwszy rowerek do wyboru mamy w zasadzie dwie opcje: rowerek z doczepianymi kółkami i nowoczesne rowerki biegowe w bardzo różnych cenach, wykonane z metalu jak i plastikowe.

Rowerki z doczepianymi kółkami

Na rowerku z doczepianymi kółkami nie jeden z nas zaczynał swoją pierwszą przygodę z tego typu pojazdami. Przede wszystkim jest to bardzo dobre rozwiązanie na początek.

Dziecko ma wówczas szansę stopniowo przyzwyczajać się do zasad działania roweru i poznawać jego możliwości odnośnie prędkości. Tego typu rowerki są bardzo bezpieczne dla naszego dziecka, dlatego też nadal są bardzo chętnie wybierane. Podczas wybierania tego typu rowerków należy zwrócić szczególną uwagę na ich wielkość. Należy dopasować ją do wzrostu naszego dziecka.

Zasada przy doborze rowerka jest taka, że sadzając na nim dziecko i ustawiając pedał na najniższym poziomie, dziecko musi mieć lekko ugięte kolana. Nie warto więc kupować pojazdu bez dziecka.

Wybierając taki rowerek dla chłopca, musimy pamiętać o tym, żeby nie kupować tych z wysokimi ramami, gdyż może być to dla niego niebezpieczne. Oczywiście, gdy rower ma boczne kółka, nic się nie stanie, ale jeżeli je zdejmiemy, to z rowerka z wysoką ramą dziecku będzie trudno zejść i wejść na rower.

Przy zakupie takiego rowerka, należy również zwrócić uwagę na to, czy w ramie jest miejsce na zamontowanie uchwytu dla rodzica, który przyda się, gdy odkręcimy kółka.

Szukając wymarzonego rowerka dla naszej pociechy weźmy również pod uwagę cenę danego modelu. Jeśli ta wydaje nam się zbyt wysoka, możemy albo poszukać innego modelu, albo sięgnąć po pożyczkę online właśnie na ten cel. 

Nowoczesne rowerki biegowe

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się dzisiaj rowerki biegowe ze względu na to, że dziecko może na nich ćwiczyć równowagę i jednocześnie jest bezpieczne. Tego typu rowerki są polecane już od samego początku. Z takiego rowerka dziecko może się spokojnie przesiąść na klasyczny rower, jeżeli widzimy, że doskonale opanowało już jazdę na tym pojeździe.

Na rowerku biegowym dziecko ćwiczy nie tylko równowagę, ale także koordynację nóg, co pozwala też przy okazji ćwiczyć stopy. Jest to bezpieczne rozwiązanie, gdyż dziecko dotyka podłoża. Nowoczesne rowerki biegowe posiadają regulowaną wysokość zarówno siodełka jak i kierownicy. Rama w takim rowerku jest nisko, co poprawia komfort jazdy i jest bezpieczne. Oprócz tego rowerki posiadają piankowe opony.

Na koniec należy oczywiście zaznaczyć, że niezależnie od rodzaju rowerka, dziecko zawsze powinno mieć na głowie kask. Możemy również zdecydować się na zakup ochraniaczy na łokcie i kolana, co z pewnością sprawdzi się doskonale, gdy nasze dziecko nie czuje się jeszcze pewnie na rowerku.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.