W związku z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaną w dniu 19 września 2019 r. nr DOZIK-4/2019 Aasa Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie informuje, że stosowała praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów polegającą na nieobniżaniu w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego całkowitego kosztu kredytu o koszty opłaty przygotowawczej, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, co jest niezgodne z art. 49 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r. poz. 993 ze zm.) oraz godzi w zbiorowe interesy konsumentów. Decyzja Prezesa UOKiK nr DOZIK-4/2019 z dnia 19 września 2019 r. dostępna jest pod adresem www.uokik.gov.pl

Jak wybrać bezpieczny rowerek dla dziecka?

Jak wybrać bezpieczny rowerek dla dziecka?

Przychodzi taki czas, że dziecko zaczyna marzyć o pięknym rowerku, na którym będzie mogło jeździć jak rodzice. Wówczas stoimy przed trudną decyzją, jaki rowerek wybrać, aby był rzeczywiście bezpieczny dla naszego dziecka. Opcji jest bardzo dużo, dlatego też warto wiedzieć, czym się kierować podczas zakupu tak ważnego pojazdu dla dziecka.

Czas na pierwszy rowerek przychodzi mniej więcej około trzeciego roku życia. u jednych dzieci szybciej, u jednych nieco później. Dzieci najpierw tylko pchają swoje rowerki, by po czasie zacząć odpowiednio balansować swoim ciałem, a następnie prawidłowo jeździć.

Chcąc zakupić pierwszy rowerek do wyboru mamy w zasadzie dwie opcje: rowerek z doczepianymi kółkami i nowoczesne rowerki biegowe w bardzo różnych cenach, wykonane z metalu jak i plastikowe.

Rowerki z doczepianymi kółkami

Na rowerku z doczepianymi kółkami nie jeden z nas zaczynał swoją pierwszą przygodę z tego typu pojazdami. Przede wszystkim jest to bardzo dobre rozwiązanie na początek.

Dziecko ma wówczas szansę stopniowo przyzwyczajać się do zasad działania roweru i poznawać jego możliwości odnośnie prędkości. Tego typu rowerki są bardzo bezpieczne dla naszego dziecka, dlatego też nadal są bardzo chętnie wybierane. Podczas wybierania tego typu rowerków należy zwrócić szczególną uwagę na ich wielkość. Należy dopasować ją do wzrostu naszego dziecka. zimowa-pozyczka

Zasada przy doborze rowerka jest taka, że sadzając na nim dziecko i ustawiając pedał na najniższym poziomie, dziecko musi mieć lekko ugięte kolana. Nie warto więc kupować pojazdu bez dziecka.

Wybierając taki rowerek dla chłopca, musimy pamiętać o tym, żeby nie kupować tych z wysokimi ramami, gdyż może być to dla niego niebezpieczne. Oczywiście, gdy rower ma boczne kółka, nic się nie stanie, ale jeżeli je zdejmiemy, to z rowerka z wysoką ramą dziecku będzie trudno zejść i wejść na rower.

Przy zakupie takiego rowerka, należy również zwrócić uwagę na to, czy w ramie jest miejsce na zamontowanie uchwytu dla rodzica, który przyda się, gdy odkręcimy kółka.

Szukając wymarzonego rowerka dla naszej pociechy weźmy również pod uwagę cenę danego modelu. Jeśli ta wydaje nam się zbyt wysoka, możemy albo poszukać innego modelu, albo sięgnąć po pożyczkę online właśnie na ten cel. 

Nowoczesne rowerki biegowe

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się dzisiaj rowerki biegowe ze względu na to, że dziecko może na nich ćwiczyć równowagę i jednocześnie jest bezpieczne. Tego typu rowerki są polecane już od samego początku. Z takiego rowerka dziecko może się spokojnie przesiąść na klasyczny rower, jeżeli widzimy, że doskonale opanowało już jazdę na tym pojeździe.

Na rowerku biegowym dziecko ćwiczy nie tylko równowagę, ale także koordynację nóg, co pozwala też przy okazji ćwiczyć stopy. Jest to bezpieczne rozwiązanie, gdyż dziecko dotyka podłoża. Nowoczesne rowerki biegowe posiadają regulowaną wysokość zarówno siodełka jak i kierownicy. Rama w takim rowerku jest nisko, co poprawia komfort jazdy i jest bezpieczne. Oprócz tego rowerki posiadają piankowe opony. zimowa-pozyczka

Na koniec należy oczywiście zaznaczyć, że niezależnie od rodzaju rowerka, dziecko zawsze powinno mieć na głowie kask. Możemy również zdecydować się na zakup ochraniaczy na łokcie i kolana, co z pewnością sprawdzi się doskonale, gdy nasze dziecko nie czuje się jeszcze pewnie na rowerku.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 6 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 48,12%. Rata miesięczna od 297,58 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 4 518,69 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki –  2 124,69 zł, prowizja 2 394,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 518,69 zł. Stan na dzień 15.12.2022 r.

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 9 900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 48,12%. Rata miesięczna od 491,00 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7 455,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3 505,77 zł, prowizja 3 950,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 17355,87 zł. Stan na dzień 15.12.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 3 600,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.  

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.