Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak wybrać bezpieczny rowerek dla dziecka?

Jak wybrać bezpieczny rowerek dla dziecka?

Przychodzi taki czas, że dziecko zaczyna marzyć o pięknym rowerku, na którym będzie mogło jeździć jak rodzice. Wówczas stoimy przed trudną decyzją, jaki rowerek wybrać, aby był rzeczywiście bezpieczny dla naszego dziecka. Opcji jest bardzo dużo, dlatego też warto wiedzieć, czym się kierować podczas zakupu tak ważnego pojazdu dla dziecka.

Czas na pierwszy rowerek przychodzi mniej więcej około trzeciego roku życia. u jednych dzieci szybciej, u jednych nieco później. Dzieci najpierw tylko pchają swoje rowerki, by po czasie zacząć odpowiednio balansować swoim ciałem a następnie prawidłowo jeździć.

Chcąc zakupić pierwszy rowerek do wyboru mamy w zasadzie dwie opcje: rowerek z doczepianymi kółkami i nowoczesne rowerki biegowe w bardzo różnych cenach, wykonane z metalu jak i plastikowe.

Rowerki z doczepianymi kółkami

Na rowerku z doczepianymi kółkami nie jeden z nas zaczynał swoją pierwszą przygodę z tego typu pojazdami. Przede wszystkim jest to bardzo dobre rozwiązanie na początek.

Dziecko ma wówczas szansę stopniowo przyzwyczajać się do zasad działania roweru i poznawać jego możliwości odnośnie prędkości. Tego typu rowerki są bardzo bezpieczne dla naszego dziecka, dlatego też nadal są bardzo chętnie wybierane. Podczas wybierania tego typu rowerków należy zwrócić szczególną uwagę na ich wielkość. Należy dopasować ją do wzrostu naszego dziecka.

Zasada przy doborze rowerka jest taka, że sadzając na nim dziecko i ustawiając pedał na najniższym poziomie, dziecko musi mieć lekko ugięte kolana. Nie warto więc kupować pojazdu bez dziecka.

Wybierając taki rowerek dla chłopca, musimy pamiętać o tym, żeby nie kupować tych z wysokimi ramami, gdyż może być to dla niego niebezpieczne. Oczywiście, gdy rower ma boczne kółka, nic się nie stanie, ale jeżeli je zdejmiemy, to z rowerka z wysoką ramą dziecku będzie trudno zejść i wejść na rower.

Przy zakupie takiego rowerka, należy również zwrócić uwagę na to, czy w ramie jest miejsce na zamontowanie uchwytu dla rodzica, który przyda się, gdy odkręcimy kółka.

Nowoczesne rowerki biegowe

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się dzisiaj rowerki biegowe ze względu na to, że dziecko może na nich ćwiczyć równowagę i jednocześnie jest bezpieczne. Tego typu rowerki są polecane już od samego początku. Z takiego rowerka dziecko może się spokojnie przesiąść na klasyczny rower, jeżeli widzimy, że doskonale opanowało już jazdę na tym pojeździe.

Na rowerku biegowym dziecko ćwiczy nie tylko równowagę, ale także koordynację nóg, co pozwala też przy okazji ćwiczyć stopy. Jest to bezpieczne rozwiązanie, gdyż dziecko dotyka podłoża. Nowoczesne rowerki biegowe posiadają regulowaną wysokość zarówno siodełka jak i kierownicy. Rama w takim rowerku jest nisko, co poprawia komfort jazdy i jest bezpieczne. Oprócz tego rowerki posiadają piankowe opony.

Na koniec należy oczywiście zaznaczyć, że niezależnie od rodzaju rowerka, dziecko zawsze powinno mieć na głowie kask. Możemy również zdecydować się na zakup ochraniaczy na łokcie i kolana, co z pewnością sprawdzi się doskonale, gdy nasze dziecko nie czuje się jeszcze pewnie na rowerku.

Ten wpis znajduje się w kategorii