Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak wydawać mniej pieniędzy na zakupy?

Jak wydawać mniej pieniędzy na zakupy?

Wydawanie zbyt dużej ilości pieniędzy powoduje, że pod koniec miesiąca twoje konto świeci pustkami? W takim przypadku warto wprowadzić zmiany w swoim domowym budżecie i zacząć oszczędzać. Jak kupować i wydawać mniej?

Kupowanie może przerodzić się w uzależnienie. Gdy jednak problem nie jest jeszcze tak daleko posunięty i czujesz, że możesz się ograniczyć bez pomocy fachowców, warto sprawdzić nasze porady. Razem z nimi będzie można poprawić swoją sytuację finansową, odłożyć pieniądze na czarną godzinę, aby wykorzystać je wtedy, gdy pojawi się taka konieczność.

Istnieje wiele sposobów na ograniczenie kupowania – każdy z nich ma swoje zalety i wady. Warto wobec tego zapoznać się z kilkoma z nich, aby znaleźć taki, który sprawdzi się najlepiej.

1. Rób zakupy z listą

Jeżeli zakupów nie robisz z podręczną listą, warto pomyśleć o jej przygotowywaniu. Dzięki liście nie tylko nie zapomnimy o wszystkim, co mamy zakupić, ale również zmniejszymy ryzyko kupowania niepotrzebnych nam przedmiotów.

Listy sprawdzają się przede wszystkim w przypadku zakupów spożywczych i innych produktów niezbędnych w domu. Także możemy zastosować je wtedy, gdy chodzi o przedmioty kupowane jednorazowo, raz na jakiś czas, na przykład ubrań, artykułów wyposażenia domu, kosmetyków. Nie kupujemy niczego poza listą! jesienna-pozyczka

2. Przejdź na minimalizm

To jeden z ostatnich trendów – minimalizm, czyli życie z jak najmniejszą liczbą przedmiotów ma wielu fanów. Dzięki niemu możemy także ograniczyć swoje zakupy tylko do tych niezbędnych rzeczy. Jednocześnie nadmiar niepotrzebnych nam przedmiotów możemy sprzedać, co zasili nasz domowy budżet dodatkową sumą.

W sieci możemy znaleźć wiele poradników dotyczących minimalizmu w życiu. Dostępne są również książki, które dogłębnie prezentują ten trend i dają porady, w jaki sposób powinniśmy rozpocząć swoją przygodę z życiem ze znacznie mniejszą liczbą rzeczy niż dotychczas.

3. Wybieraj produkty dobrej jakości

Zdarza ci się kupować dużo rzeczy słabej jakości, które w niedługim czasie musisz wyrzucić? Kupujesz ubrania modne w danym sezonie, które szybko wychodzą z mody? W takim przypadku również warto pomyśleć o zmianie swoich przyzwyczajeń.

Kupowanie produktów lepszej jakości, które kosztują nieco więcej, paradoksalnie także pozwoli nam na oszczędność. Dzięki nim możemy wydawać mniej, ponieważ posłużą nam na długi czas – będą ponadczasowe.

4. Prześpij się z decyzją

Gdy chcesz zakupić nowe ubranie lub kosmetyk, nowy stolik do domu albo nowy telefon, daj sobie czas na zastanowienie się nad tym, czy dany produkt rzeczywiście jest ci potrzebny.

Najlepiej odłożyć decyzję o zakupie o jeden dzień i dopiero na następny dzień zadecydować, czy rzeczywiście konkretną rzecz warto zakupić. W ten sposób zmniejszymy ryzyko związane z podjęciem impulsywnej decyzji – to właśnie takie zakupy często nie są zbyt udane, ponieważ kupujemy coś, co podoba nam się w danej chwili, ale za jakiś czas, gdy emocje opadną, może się okazać, że nie było to dobre posunięcie. jesienna-pozyczka

To tylko kilka sposobów na ograniczenie swoich wydatków – warto wziąć je pod uwagę, gdy chcemy zacząć oszczędzanie!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.