Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak zarabiać na blogu internetowym?

Jak zarabiać na blogu internetowym?

Wielu z nas na co dzień korzysta z różnych blogów internetowych. Ich właściciele często mają z nich wysokie zyski. Jeśli również chcesz uzyskać dodatkowe źródło dochodu, pomyśl o poprowadzeniu własnego bloga – jak możemy na nim zarabiać?

Blogi internetowe poświęcone są różnorodnym tematom, między innymi modzie, urodzie, polityce, fotografii czy aranżacji wnętrz. Niektórzy prowadzący blogi mają wielomilionowe rzesze fanów na całym świecie, inni mniej, ale również spełniają się w tej roli i blogowanie sprawia im przyjemność.

Na blogu internetowym możemy zarabiać przede wszystkim wtedy, gdy mamy więcej czytelników. To prosta zależność – im więcej osób odwiedza bloga, tym większa jest grupa docelowa, więc reklamodawcy są wtedy bardziej skłonni do płacenia za reklamę. Zatem im bardziej popularny blog, tym więcej możemy na nim zarobić. Rekordziści zarabiają nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie!

1. Recenzje i lokowanie produktów

Jedną z najpopularniejszych metod zarabiania na blogu internetowym jest publikowanie wpisów partnerskich, które mogą zawierać recenzje oraz lokowanie produktów. Oczywiście, bloger musi zastanowić się, czy dana oferta współpracy odpowiada mu w pełni i pasuje do jego bloga.

Marki najczęściej przesyłają do klientów różne produkty czy pozwalają na skorzystanie z usług za darmo w zamian za opublikowanie wpisu. Także bloger może otrzymać dodatkowe wynagrodzenie finansowe.

2. Reklamy AdSense

To kolejna metoda na zarobek na blogu, który polega na umieszczeniu na nim banerów w ramach programu AdSense. Dla blogerów mających mało czytelników taka forma zarobków może przynosić niewielkie zyski, na przykład rzędu kilku złotych miesięcznie, ale przy odwiedzinach w liczbie kilkuset tysięcy będzie to już kilkaset złotych.

Wobec tego dochód z AdSense zależny jest przede wszystkim od liczby osób odwiedzających bloga. Na zarobki mają też wpływ takie kwestie jak liczba banerów reklamowych, umieszczenie reklamy na stronie, tematyki bloga. AdSense to także reklama bezobsługowa, więc nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.

3. Afiliacja

Termin afiliacja odnosi się do poleceń danych produktów czy usług. Linki afiliacyjne umieszczone na blogu pozwalają blogerowi na uzyskanie prowizji za skorzystanie z tej oferty przez czytelników. W przypadku bardzo poczytnych blogów zyski mogą dochodzić nawet do 2 000 czy 3 000 złotych.

Afiliacja najlepiej opłaca się w przypadku poczytnych blogów, ale również pozwala na zarobek tym mniejszym. Warto też wskazać, że jako bloger będziemy musieli wtedy zachęcić odwiedzających bloga do skorzystania z proponowanej oferty.

4. Sprzedaż własnych produktów

Ostatnia zaprezentowana przez nas metoda zarabiania na blogu to sprzedaż własnych produktów. Mogą być to między innymi e-booki, różnego rodzaju kursy, grafiki, produkty tworzone ręcznie, koszulki i inne ubrania i akcesoria czy artykuły tworzone we współpracy z innymi markami.

Zatem jeśli chcesz zacząć zarabiać na blogu internetowym, masz przed sobą kilka różnych metod. Im więcej czytelników uda ci się przyciągnąć, tym więcej zarobisz na swoim blogu!

Ten wpis znajduje się w kategorii