Zarabiaj na swoim blogu! Zobacz, jak to zrobić!
3 min czytaniaWielu z nas na co dzień korzysta z różnych blogów internetowych. Ich właściciele często mają z nich wysokie zyski. Jeśli również chcesz uzyskać dodatkowe źródło dochodu, pomyśl o poprowadzeniu własnego bloga – jak możemy na nim zarabiać?
Spis treści
Blogi internetowe poświęcone są różnorodnym tematom, między innymi modzie, urodzie, polityce, fotografii czy aranżacji wnętrz. Niektórzy prowadzący blogi mają wielomilionowe rzesze fanów na całym świecie, inni mniej, ale również spełniają się w tej roli i blogowanie sprawia im przyjemność.
Na blogu internetowym możemy zarabiać przede wszystkim wtedy, gdy mamy więcej czytelników. To prosta zależność – im więcej osób odwiedza bloga, tym większa jest grupa docelowa, więc reklamodawcy są wtedy bardziej skłonni do płacenia za reklamę. Zatem im bardziej popularny blog, tym więcej możemy na nim zarobić. Rekordziści zarabiają nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie!
1. Recenzje i lokowanie produktów
Jedną z najpopularniejszych metod zarabiania na blogu internetowym jest publikowanie wpisów partnerskich, które mogą zawierać recenzje oraz lokowanie produktów. Oczywiście, bloger musi zastanowić się, czy dana oferta współpracy odpowiada mu w pełni i pasuje do jego bloga.
Marki najczęściej przesyłają do klientów różne produkty czy pozwalają na skorzystanie z usług za darmo w zamian za opublikowanie wpisu. Także bloger może otrzymać dodatkowe wynagrodzenie finansowe.
2. Reklamy AdSense
To kolejna metoda na zarobek na blogu, który polega na umieszczeniu na nim banerów w ramach programu AdSense. Dla blogerów mających mało czytelników taka forma zarobków może przynosić niewielkie zyski, na przykład rzędu kilku złotych miesięcznie, ale przy odwiedzinach w liczbie kilkuset tysięcy będzie to już kilkaset złotych.
Wobec tego dochód z AdSense zależny jest przede wszystkim od liczby osób odwiedzających bloga. Na zarobki mają też wpływ takie kwestie jak liczba banerów reklamowych, umieszczenie reklamy na stronie, tematyki bloga. AdSense to także reklama bezobsługowa, więc nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.
3. Afiliacja
Termin afiliacja odnosi się do poleceń danych produktów czy usług. Linki afiliacyjne umieszczone na blogu pozwalają blogerowi na uzyskanie prowizji za skorzystanie z tej oferty przez czytelników. W przypadku bardzo poczytnych blogów zyski mogą dochodzić nawet do 2 000 czy 3 000 złotych.
Afiliacja najlepiej opłaca się w przypadku poczytnych blogów, ale również pozwala na zarobek tym mniejszym. Warto też wskazać, że jako bloger będziemy musieli wtedy zachęcić odwiedzających bloga do skorzystania z proponowanej oferty.
4. Sprzedaż własnych produktów
Ostatnia zaprezentowana przez nas metoda zarabiania na blogu to sprzedaż własnych produktów. Mogą być to między innymi e-booki, różnego rodzaju kursy, grafiki, produkty tworzone ręcznie, koszulki i inne ubrania i akcesoria czy artykuły tworzone we współpracy z innymi markami.
Zatem jeśli chcesz zacząć zarabiać na blogu internetowym, masz przed sobą kilka różnych metod. Im więcej czytelników uda ci się przyciągnąć, tym więcej zarobisz na swoim blogu!
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej