Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Kanapa do salonu – jak wybrać najlepszą?

Kanapa do salonu – jak wybrać najlepszą?

Stworzenie komfortowego salonu w zdecydowanym stopniu zależy od wyboru między innymi odpowiedniej sofy. Odpowiednio wyselekcjonowane kanapa pozwala zapewnić zarówno stylowy meble w ciągu dnia a także wygodne miejsce do spania w nocy. Sofy pozwalające na ich składanie w ciągu dnia pozwalają na zapewnienie przestronnego salonu.

Sofy to meble, które mogą być doskonałą alternatywą w stosunku do łóżka nawet przy wykorzystaniu jej do spania. Modele sof przeznaczone do takiego użytkowania posiadają pojemniki na pościel, co pozwala na zyskanie dodatkowego miejsca.

Dodatkowo sofa w salonie, które posiada funkcję rozłożenia jej do spania to również rozwiązanie dla tych osób, którzy często przyjmują gości, którym trzeba zapewnić miejsc do spania.

Rozmiary sofy

Wybierając sofy podobnie jak przy innych rodzajach mebli bardzo ważne jest dopasowanie ich pod kątem wymiarów do przestrzeni, którą posiada się w salonie. Jeśli salon jest dużym pomieszczeniem ważne jest również branie pod uwagę, że do takiej przestrzeni użytkowej znacznie lepiej nadają się większe meble.

Do dużego salonu można wybrać dwie podobne pod kątem stylistycznym sofy, które mogą być symetrycznie ustawione w przestrzeni salonu. Zdecydować można się również na narożnik czy stolik, które będą stanowiły dopasowany stylistycznie zestaw. jesienna-pozyczka

Gdy salon jest małym pomieszczeniem wówczas niezbędne jest szukanie takich sof, które są dostosowane do niewielkich przestrzeni.

Takie meble są odpowiednio przygotowane przez producentów poprzez zastosowanie choćby takich elementów jak podłokietniki stanowiące mały stolik. Pozwala to na wykorzystanie jednego meble do kilku funkcji co pozwala na zyskanie przestrzeni użytkowej w salonie.

Wybierając taki meble jak sofa niezbędne jest również zwrócenie uwagi na głębokość mebla.

Sofa może być dopasowana do użytkowania przez większą liczbę osób. Jest to dobry wybór do pokojów gościnnych gdzie z sof będą korzystali goście. Natomiast gdy sofa ma być przede wszystkim użytkowana w celach wypoczynkowych wówczas głębokość powinna być większa, co pozwala na wygodne położenie się na sofie w ciągu dnia choćby z książką.

Model i kolor sofy

Wybierając model sofy można decydować się na różne rodzaje sof. Postawić można na sofy będą meblami modułowymi. Takie meble posiadają różne komponenty, które można łączyć ze sobą tworząc ciekawe ustawienia a także stylowo komponujące się elementy w salonie.

Decydować można się zarówno na meble nowoczesne, które sprawdzają się we wnętrzach, które są bardziej przestronne i oparte na wykorzystaniu mniejszej ilości elementów w przestrzeni użytkowej. Postawić można również na sofy klastyczne, które sprawdzą się w bardziej przytulnych, klasycznych wnętrzach. jesienna-pozyczka

Selekcjonując kolorystykę sof można dowolnie komponować zarówno materiały a także ich kolorystykę. W tym względzie nie powinno być problemów by znaleźć takie sofy, które mają odpowiednio dopasowaną do reszty aranżowanego wnętrza desenie. Najłatwiej jest w tym względzie zdecydować się na sofy realizowane na indywidualne zamówienie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.