Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Lokalizacja – kluczowa przy wyborze mieszkania

Lokalizacja – kluczowa przy wyborze mieszkania

Decydując się na zakup mieszkania trzeba wziąć po uwagę bardzo wiele elementów. Przede wszystkim bardzo wiele osób kieruje się ceną, a także wielkością mieszkania. Niezwykle istotna jest również lokalizacja. Mieszkanie w dobrym miejscu daje bowiem wiele możliwości i może znacząco podnieść komfort naszego życia.

Rynek nieruchomości jest bogaty w oferty wszelkiego rodzaju mieszkań. Możemy je kupić, jak i wynajmować. Kluczowe okazuje się jednak znalezienie idealnego mieszkania, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. Atrakcyjna lokalizacja stanowi dla bardzo wielu osób kluczowy element.

Czasem na drugi plan schodzi cena, jeżeli takie mieszkanie znajduje się w pobliżu naszego miejsca pracy, szkoły naszego dziecka czy też centrum miasta. Oczekiwania co do lokalizacji są bardzo różnorodne. Jednym zależy na cichej i spokojnej okolicy i nie przeszkadza im daleki dojazd chociażby do pracy, a inni z kolei chcą mieć wszędzie blisko, nawet kosztem mieszkania przy ruchliwej ulicy.

Lokalizacja kontra cena

W zależności od miejsca, w którym znajduje się mieszkanie, ceny będą się od siebie nawet znacząco różnić. Jest to korzystne, gdyż osoby, którym nie zależy na dogodnej lokalizacji, a szukają z kolei tanich mieszkań z pewnością będą zadowolone. Nie ulega wątpliwości, że mieszkania znajdujące się blisko centrum miast, będą droższe od tych na obrzeżach. Z takiego mieszkania mamy bowiem blisko do sklepu, szkoły, przedszkola, pracy, lokali rozrywkowych, placów zabaw, przystanków i wielu innych, ważnych dla nas miejsc. jesienna-pozyczka

Cenione są także mieszkania w cichej okolicy z dala od szumu i zgiełku miasta. Tam człowiek może rzeczywiście się zrelaksować po całym dniu pracy. Z pewnością również takie miejsca są dużo bezpieczniejsze niż te w pobliżu centrum. Każdy ma jednak inne potrzeby, dlatego też można znaleźć szeroką ofertę mieszkań zarówno w miejscach centralnych, jak i tych bardziej spokojnych.

Tanie mieszkania z dobrą lokalizacją

Dzięki serwisom internetowym znaleźć możemy atrakcyjne oferty mieszkań. Może się okazać, że natrafimy wśród nich na mieszkania znajdujące się w idealnym dla nas miejscu i będące w korzystnej cenie. Warto korzystać z serwisów z ogłoszeniami nieruchomości, gdyż w łatwy sposób możemy tam porównywać oferty mieszkań i wyszukiwać oferty pod względem ceny, wielkości czy lokalizacji. Dzięki temu szybko znajdziemy najlepsze mieszkanie.

Czasem ceny za niektóre mieszkania w bardzo dobrej lokalizacji są bardzo niskie. Nie należy się bać takich ofert, gdyż często okazuje się, że sprzedają je osoby, które przeprowadzają się do nowo wybudowanego domu i chcą szybko pozbyć się mieszkania. Warto czekać na takie właśnie oferty. Kiedy mamy już wybrane mieszkanie, należy bardzo dobrze przyjrzeć się jego okolicy, prześledzić bliskość interesujących nas punktów i dopytać sprzedającego o wszystkie szczegóły tj. bliskość przychodni lekarskiej, szpitala, szkoły, sklepu i wielu innych. Tylko wówczas uda nam się znaleźć wyjątkowe mieszkanie w dobrej lokalizacji, do którego chętnie będziemy wracać każdego dnia.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.