Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Materacyk dla dziecka – jak wybrać najlepszy model?

Materacyk dla dziecka – jak wybrać najlepszy model?

Małe dzieci na sen poświęcają bardzo dużo czasu, dlatego też tak ważny jest odpowiedni dobór materaca. To materac bowiem zapewni dziecku komfort podczas snu, a także będzie odpowiednio dbał o kręgosłup. Wybór odpowiedniego produktu nie jest wcale taki prosty, chociaż materaców jest całe mnóstwo.

Na rynku znaleźć możemy bardzo wiele różnych materacy. Różnią się one między sobą przede wszystkim twardością, konstrukcją, a także rodzajem wkładu i typem pokrowca. Przed wyborem odpowiedniego materaca, należy zapoznać się z właściwościami oferowanych produktów i najlepiej przetestować materac w sklepie.

Przede wszystkim warto również zwracać uwagę na to, czy dany materacyk posiada odpowiednie atesty oraz certyfikaty, gdyż wówczas mamy pewność, że jest on całkowicie bezpieczny dla naszego dziecka. Takie materace z atestami nie mają bowiem w swoim składzie żadnych niebezpiecznych substancji chemicznych.

Twardy czy miękki materac?

Dla najmłodszych najlepiej wybierać średniotwarde materace. Dzięki temu kręgosłup dziecka jest odpowiednio podparty na całej długości. Oprócz tego wybierając średniotwarde materace mamy pewność, że nie będą po czasie występowały na nim żadne odkształcenia.

Oczywiście twardość takiego materaca zależy od użytego materiału i jego gęstości w środku. Warto zaznaczyć, że dla niemowlaków najlepiej wybierać również materace bezstrefowe, czyli te o równomiernym rozłożeniu materiału.

Te strefowe materace ze wskazaniem na miejsca, gdzie ma leżeć główka, a gdzie nogi są bowiem odpowiednie dla nieco starszych dzieci. Faktem jednak jest, że bez tego typu dodatku można się obejść.

Rodzaj wkładu ma znaczenie

Bardzo duże znaczenie ma wypełnienie materacyka, gdyż od wypełnienia zależą właściwości każdego takiego produktu. Należy więc dobrze przemyśleć sobie, jaki rodzaj wybierzemy. Unikać należy przede wszystkim materaców wykonanych z pianki, gdyż są one miękkie i szybko powstają na nich odkształcenia, co niekorzystnie wpływa na kręgosłup niemowlaka.

Takie materace nie potrafią także odpowiednio podeprzeć dziecka, gdyż są giętkie. Jeżeli już zdecydujemy się na piankę, to powinna być ona bardzo elastyczna i mieć wysoką gęstość. Jednym z najlepszych materaców dla niemowląt są te posiadające lateksowe wypełnienia. Taki wkład dobrze podtrzymuje ciało dziecka niezależnie od przybranej przez niego pozycji. Wśród materaców znaleźć możemy również te sprężynowe, które również mają doskonałe właściwości.

Przede wszystkim można je użytkować latami i nie odkształcają się, ale także doskonale podtrzymują. Warto zaznaczyć, że podczas wyboru materaca sprężynowego, należy przysłuchać się, czy sprężyny nie są za głośne, gdyż może to sprawiać, że dziecko podczas zmian pozycji będzie się budziło. Podczas wyboru materaca, warto zapytać sprzedawcę o to, które są najlepsze i cieszą się dużym powodzeniem wśród rodziców.

Wówczas będziemy mieć pewność, że dla swojego dziecka, wybieramy zawsze to, co najlepsze. W przypadku materaca wybór jest bardzo ważny, gdyż zdrowy i komfortowy sen jest bardzo ważny dla przyszłego rozwoju naszego dziecka.

Ten wpis znajduje się w kategorii