Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Myszka dla gracza – jaką wybrać?

Myszka dla gracza – jaką wybrać?

Granie na komputerze bez myszki? To niemożliwe, jeśli mówimy o większości gier. Wprawdzie wiele laptopów ma touchpady, ale ich obsługa w trakcie gry jest naprawdę niewygodna. Zatem, jaka myszka będzie dobrym zakupem dla gracza?

W przeszłości w sprzedaży znajdowały się tylko podstawowe myszki komputerowe. Jednak wraz z upowszechnieniem się gier komputerowych w sklepach zaczęły pojawiać się również myszki dedykowane dla graczy. W porównaniu ze zwykłymi myszkami komputerowymi mają one przede wszystkim większą precyzję, a także więcej przycisków, które można dopasować indywidualnie do swoich potrzeb. Także myszki te są specjalnie wykańczane, aby korzystanie z nich było bardziej komfortowe.

Doba myszka dla gracza powinna:

• zapewniać pewny i komfortowy chwyt na długi czas

• dokładnie odwzorowywać ruchy dłoni w trakcie gry

• pozwalać na indywidualne przypisanie funkcji przyciskom

• zapewniać płynny ruch wskaźnika

Zatem nie każda myszka, którą znajdziemy w sklepach, jest dobrą myszką dla gracza. Gdy chcemy sprawić upominek komuś, kto lubi grać na komputerze, wybierzmy taką, która będzie dla niego najlepsza.

Myszka przewodowa czy bezprzewodowa?

Dzisiaj myszki komputerowe możemy zakupić w dwóch głównych wariantach do wyboru – jako myszki przewodowe oraz bezprzewodowe. Jeszcze nie tak dawno myszki kablowe były rekomendowane dla graczy, ponieważ uznawane były za bardziej precyzyjne i niezawodne – baterie nie mogły rozładować się w trakcie gry.

Jedna teraz w sprzedaży znajdziemy też doskonałe myszki bezprzewodowe, które wyglądają efektownie i są bardzo dokładne. Dzięki temu, że zużywają bardzo mało energii, na jednych bateriach mogą pracować nawet do roku.

Myszka laserowa czy optyczna?

Kolejna kwestia dotyczy technologii wykonania myszki. W sprzedaży także znajdziemy teraz dwa jej warianty, a mianowicie myszki optyczne i laserowe. Myszki optyczne są tańsze od laserowych. Wykorzystuje się w nich diody LED, które wysyłają sygnał odbijający się od podłożą i odbierany przez miniaturowy odbiornik. To powoduje, że myszki optycznej nie zastosujemy na każdym podłożu, na przykład na powierzchniach połyskujących, szkle.

Myszki laserowe to najlepszy wybór dla graczy – są o wiele bardziej precyzyjne, a także działają na każdej nawierzchni. Są jednak droższe. W ich przypadku czułość myszy dochodzi nawet do 6000 DPI, natomiast dla myszek optycznych to często tylko około 1200 DPI. Im wyższy parametr, tym myszka jest bardziej czuła i precyzyjna.

Programowanie myszki

Wielu graczy korzysta nie tylko z dwóch przycisków myszki i rolki do przewijania. Dodatkowe przyciski dają więcej możliwości i można je dopasować do swoich potrzeb, na przykład przypisać je określonym funkcjom w grze. Właśnie dlatego dla gracza warto poszukiwać myszki, która jest programowalna.

Kształt myszki

Myszka powinna też dobrze leżeć w ręku, a tutaj duże znaczenie ma jej wielkość oraz kształt. Myszki dla graczy mają często specjalny profil pozwalający na uzyskanie większego komfortu dłoni. Pamiętajmy jednak o tym, że nie każda myszka jest przeznaczona zarówno dla osób leworęcznych, jak i praworęcznych!

Ten wpis znajduje się w kategorii