Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Nowe drzwi wejściowe do domu – dobór i ceny

Nowe drzwi wejściowe do domu – dobór i ceny

Drzwi wejściowe powinno przede wszystkim wybierać się pod kątem solidności wykonania. Decydować można się również na specjalne typy drzwi, do których zaliczyć można drzwi antywłamaniowe. Jednocześnie przy decydowaniu się na drzwi zewnętrzne ważne jest również postawienie na takie, które oferują odpowiednie bezpieczeństwo.

Zanim wybierze się drzwi wejściowe bardzo ważne jest zapoznanie się z dostępnymi na rynku typami drzwi. Pozwala to na wybranie takich drzwi, które są funkcjonalne a co za tym idzie będą one w stanie oferować wygodę użytkowania. Oczywiście ważne jest również by brać pod uwagę stylistyczną stronę wykonania drzwi, ale nie jest ona najważniejsza. Drzwi muszą być odpowiednio dopasowane pod kątem poszczególnych parametrów.

Nie ma zatem możliwości decydowania się na każdy typ drzwi czy model. Niezbędne jest między innymi branie pod uwagę szerokość drzwi. Jeśli szerokość nie będzie odpowiednio dopasowana wówczas można spotkać się z brakiem wygody użytkowania drzwi. Szerokość nie powinna być mniejsza niż dziewięćdziesiąt centymetrów.

Jednocześnie ważne jest również branie pod uwagę szerokości otworu po zamontowaniu ościeżnicy. Warto zatem wykonać dokładne pomiary przed zdecydowaniem się na ostateczny wybór drzwi.

Istotnym parametrem jest również wysokość drzwi. W tym względzie ważne jest decydowanie się na takie drzwi, których wysokość ma co najmniej dwa metry. Po wmontowaniu otwór pozostawiony powinien wynosić przynajmniej sześć centymetrów. Wówczas pozwala to na zapewnienie wygodnego użytkowania drzwi.

Izolacja drzwi

Drzwi zewnętrzne są jednym z elementów w domu, który wpływa na izolacje budynku. Trzeba z tego powodu brać pod uwagę, że drzwi mogą powodować utratę nadmiernej ilości ciepła. Przekładać się to może na zwiększenie wydatków na energię cieplną. Warto z tego powodu decydować się na drzwi, które mają odpowiednie współczynnik cieplny. Warto porównać różne typy drzwi pod tym kątem, co pozwala na wyselekcjonowanie takich drzwi, które będą w stanie w pełni sprawdzić się pod kątem izolacji cieplnej.

Innym ważnym wskaźnikiem jest izolacja akustyczna. Wpływa ona na zapewnienie tłumienia hałasów dostających się do domu. Jednocześnie drzwi o odpowiedniej izolacji cieplnej są szczególnie ważne w przypadku takich drzwi, które znajdują się w domach w pobliżu ulic. Wówczas hałas może być znacznie większy a izolacja akustyczna powinna być większa. Optymalna wartość izolacji akustycznej wynosi trzydzieści.

Jednak nie wszyscy producenci podają informacje o wskaźniku izolacji akustycznej. Jeśli taka informacja nie jest podana wówczas warto sprawdzić między innymi to czy drzwi posiadają uszczelki a także czy są one przylgowe. Takie elementy drzwi wpływają pozytywnie właśnie na szczelność drzwi.

Rodzaje materiałów zastosowane również do wykonania drzwi także wpływają zarówno na izolację cieplną jak też akustyczną. Warto z tego powodu zapoznać się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami, co pozwala na wybranie takich drzwi, które są polecane przez specjalistów czy też dobrze oceniane przez użytkowników.

Ten wpis znajduje się w kategorii