Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Dobra pożyczka na remont mieszkania

Dobra pożyczka na remont mieszkania

Twojemu domu przydałoby się odświeżenie? A może konieczna jest szybka naprawa, na przykład instalacji wodno-kanalizacyjnej? Jeśli nie masz odpowiedniej sumy na ten cel, warto wziąć pod uwagę pożyczkę.

Wśród celów, na które Polacy często zaciągają pożyczkę, znajdują się remonty. Wiadomo, że nawet powierzchowne odświeżenie jednego pokoju może kosztować ponad tysiąc złotych, a jeżeli zależy nam na remoncie łazienki lub nowym wyposażeniu kuchni, to możemy się liczyć z wydatkiem rzędu od kilku tysięcy w górę. Gdy remont nie może już dłużej czekać, a my nie dysponujemy odpowiednimi środkami na ten cel, w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie szybkiej pożyczki.

Gdzie po dobrą pożyczkę na remont?

Jeżeli potrzebna będzie pożyczka na remont mieszkania czy domu, na samym początku powinniśmy zapoznać się z różnymi ofertami. Branie pożyczki pierwszej z brzegu jest niezbyt dobrym posunięciem, ponieważ tylko po porównaniu będziemy mogli dokładnie określić, gdzie będzie czekać na nas najbardziej atrakcyjna pożyczka ratalna, gotówkowa czy hipoteczna.

Bank będzie oczekiwał od nas przedstawienia odpowiednich dokumentów potwierdzających zarobki. Najlepiej posiadać wtedy umowę o pracę, pobierać rentę lub emeryturę. Gdy pracujemy na podstawie umów cywilnoprawnych, bank może zażyczyć sobie dostarczenia umów z wyznaczonego okresu w celu obliczenia naszej zdolności kredytowej. Ponadto na środki nie możemy liczyć wtedy, gdy mamy negatywną historię w BIK i innych bazach dłużników.

Gdy nie spełniamy wymogów banków, w takiej sytuacji możemy wnioskować o pożyczkę pozabankową. Wówczas pieniądze możemy otrzymać na korzystniejszych warunkach, na przykład bez konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających przychody. Co więcej, o pożyczkę możemy też wnioskować przez internet, co powoduje, że możemy załatwić wszystko bez wychodzenia z domu. jesienna-pozyczka

Pożyczka na remont – gotówkowa czy hipoteczna?

Wiele zależy od tego, jak dużo pieniędzy będziemy potrzebowali na remont. Zatem przed wybraniem odpowiedniej oferty pożyczkowej powinniśmy podliczyć, z jakimi kosztami będziemy musieli się zmierzyć. Do kosztów materiałów będziemy musieli też doliczyć koszty robocizny, jeżeli będziemy chcieli skorzystać z pomocy ekipy remontowej.

Gdy szacowane koszty wynoszą ok. 20 tysięcy złotych, możemy po prostu wziąć pożyczkę gotówkową w banku. Jeśli jednak będziemy potrzebowali większą sumę, warto pomyśleć o pożyczce hipotecznej – dzięki niej możemy otrzymać tak dużą sumę i z bardziej atrakcyjnym oprocentowaniem niż przy pożyczkach gotówkowych, ponieważ wtedy zabezpieczenie będzie stanowiła hipoteka. Oczywiście, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zaległości w płatności rat mogą doprowadzić do przejęcia nieruchomości przez pożyczkodawcę.

Jeżeli na modernizację mieszkania wystarczy nam 15000 złotych, na przykład na remont łazienki lub kuchni, to możemy też zdecydować się na ratalną pożyczkę pozabankową. 

W przypadku mniejszych remontów i niższych kwot rzędu 2000-3000 można z kolei pomyśleć o chwilówce warto jednak pamiętać o tym, że jej spłata najczęściej musi nastąpić w terminie 15-30 dni, a w niektórych firmach – do 60 dni. Wobec tego jeśli wiemy, że nie zdobędziemy wystarczającej kwoty na spłatę pożyczki w tak krótkim czasie, lepsza będzie pożyczka ratalna, która również jest dostępna w podobnej kwocie.

Jeśli szukasz pożyczki gotówkowej na remont, która będzie opowiadała twoim potrzebom w pełni, sprawdź już teraz pożyczki ratalne od Aasa. Dla naszych klientów przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę pożyczki przez internet. Wniosek możesz złożyć już teraz.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.