Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczka na remont mieszkania

Pożyczka na remont mieszkania

Twojemu domu przydałoby się odświeżenie? A może konieczna jest szybka naprawa, na przykład instalacji wodno-kanalizacyjnej? Jeśli nie masz odpowiedniej sumy na ten cel, warto wziąć pod uwagę pożyczkę.

Wśród celów, na które Polacy często zaciągają pożyczkę, znajdują się remonty. Wiadomo, że nawet powierzchowne odświeżenie jednego pokoju może kosztować ponad tysiąc złotych, a jeżeli zależy nam na remoncie łazienki lub nowym wyposażeniu kuchni, to możemy się liczyć z wydatkiem rzędu od kilku tysięcy w górę. Gdy remont nie może już dłużej czekać, a my nie dysponujemy odpowiednimi środkami na ten cel, w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie szybkiej pożyczki.

Gdzie po dobrą pożyczkę na remont?

Jeżeli potrzebna będzie pożyczka na remont mieszkania czy domu, na samym początku powinniśmy zapoznać się z różnymi ofertami. Branie pożyczki pierwszej z brzegu jest niezbyt dobrym posunięciem, ponieważ tylko po porównaniu będziemy mogli dokładnie określić, gdzie będzie czekać na nas najbardziej atrakcyjna pożyczka ratalna, gotówkowa czy hipoteczna.

Bank będzie oczekiwał od nas przedstawienia odpowiednich dowodów potwierdzających zarobki. Najlepiej posiadać wtedy umowę o pracę, pobierać rentę lub emeryturę. Gdy pracujemy na podstawie umów cywilnoprawnych, bank może zażyczyć sobie dostarczenia umów z wyznaczonego okresu w celu obliczenia naszej zdolności kredytowej. Ponadto na środki nie możemy liczyć wtedy, gdy mamy negatywną historię w BIK i innych bazach dłużników.

Gdy nie spełniamy wymogów banków, w takiej sytuacji możemy wnioskować o pożyczkę pozabankową. Wówczas pieniądze możemy otrzymać na bardziej korzystnych warunkach, na przykład bez konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających przychody. Co więcej, o pożyczkę możemy też wnioskować przez internet, co powoduje, że możemy załatwić wszystko bez wychodzenia z domu.

Pożyczka na remont – gotówkowa czy hipoteczna?

Wiele zależy od tego, jak dużo pieniędzy będziemy potrzebowali na remont. Zatem przed wybraniem odpowiedniej oferty pożyczkowej powinniśmy podliczyć, z jakimi kosztami będziemy musieli się liczyć. Do kosztów materiałów będziemy musieli też doliczyć koszty robocizny, jeżeli będziemy chcieli skorzystać z pomocy ekipy remontowej.

Gdy szacowane koszty wynoszą ok. 20 tysięcy złotych, możemy po prostu wziąć pożyczkę gotówkową w banku. Jeśli jednak będziemy potrzebowali większą sumę, warto pomyśleć o pożyczce hipotecznej – dzięki niej możemy otrzymać tak dużą sumę i z bardziej atrakcyjnym oprocentowaniem niż przy pożyczkach gotówkowych, ponieważ wtedy zabezpieczenie będzie stanowiła hipoteka. Oczywiście, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zaległości w płatności rat mogą doprowadzić do przejęcia nieruchomości przez pożyczkodawcę.

Jeżeli na modernizację mieszkania wystarczy nam 10000 złotych, na przykład na remont łazienki lub kuchni, to możemy też zdecydować się na ratalną pożyczkę pozabankową. Taką pożyczkę można rozłożyć nawet na 24 raty i następnie spokojnie spłacać bez nadwyrężania miesięcznego budżetu domowego.

W przypadku mniejszych remontów i niższych kwot rzędu 2000-3000 można z kolei pomyśleć o chwilówce, warto jednak pamiętać o tym, że jej spłata najczęściej musi nastąpić w terminie 15-30 dni, a w niektórych firmach – do 60 dni. Wobec tego jeśli wiemy, że nie zdobędziemy wystarczającej kwoty na spłatę pożyczki w tak krótkim czasie, lepsza będzie pożyczka ratalna, która również jest dostępna w podobnej kwocie.

Jeśli szukasz pożyczki gotówkowej na remont, która będzie opowiadała twoim potrzebom w pełni, sprawdź już teraz pożyczki ratalne od Aasa. Dla naszych klientów przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę pożyczki przez internet do 10 000 złotych, ze spłatą rozłożoną nawet na 24 miesiące. Wniosek możesz złożyć już teraz.

Ten wpis znajduje się w kategorii