Jak zrobić świąteczne zakupy? Poradnik

Jak zrobić świąteczne zakupy?

Mroźne, coraz krótsze dni, świąteczne przeboje w radiu i klimat w sklepowych witrynach. Potrzebujesz więcej znaków? Czasu nie oszukasz – święta zbliżają się wielkimi krokami. Tak jest! To najlepszy moment, by wreszcie wyciągnąć ozdoby choinkowe z szafy. Sztuczny śnieg na szyby, koszula do pralki, prezenty pod choinkę, a karp do wanny. Na chwilę przed tym wyjątkowym dniem w roku wszystko musi być na swoim miejscu.

Jednak co zrobić, jeśli rzeczywistość nieco różni się od poukładanego scenariusza? Nie wszystko stracone! My wiemy, jak wybrnąć ze świątecznej opresji. Brak prezentów to nie powód do zmartwień. Usiądź wygodnie i sprawdź nasze porady na świąteczne prezenty w opcji last minute. To możliwe! Gotowy? Zaczynamy!

Co na początek?

Przygotuj listę osób, dla których nie masz jeszcze prezentu. Oblicz budżet, jakim dysponujesz, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Zapamiętaj – to nie wartość, ani gest ma największe znaczenie podczas świąt. To fakt, że pamiętasz o Twoich bliskich. Ważna jest kreatywność w obdarowywaniu – szczególnie kiedy Twoje konto bankowe nie prezentuje się szczególnie okazale.  Jeśli Twój spis jest już gotowy, możesz przejść do kolejnych punktów poradnika. Teraz będzie już tylko z górki, obiecujemy!

Brak pomysłu na świąteczny prezent?

Jeśli to brak pomysłu na upominek jest powodem, przez który nerwowo wyrywasz igiełki z choinki – koniec z tym! Od czego masz nas – ekspertów Aasa Polska S.A.

Przeanalizuj każdą osobę ze swojej listy. Odpowiedz na pytania: czym się zajmuje, jakie są jej zainteresowania i pasje, czy ktoś z nich ostatnio nie narzekał, że czegoś mu brakuje, lub coś mu się zepsuło? To byłaby świetna okazja, do spełnienia marzenia i pokazania, że znamy potrzeby naszych najbliższych. Może ktoś z nich, kupił niedawno coś, co sprawia mu wielką frajdę i będziesz mógł sprawić mu przyjemność dokupując do tego dodatkowe akcesoria? Może to być etui do nowego telefonu, gadżet do laptopa lub kolejna książka nowego, ulubionego pisarza. Poświęć chwilę i zastanów się uważnie, być może pomysł na prezent idealny siedzi Ci gdzieś z tyłu głowy?

Zapakuj go tak, żeby inni zazdrościli!

Inspiracji zaczerpnij z Internetu. Istnieje wiele stron z oryginalnymi pomysłami na prezent lub niecodzienną formą opakowań dla popularnych podarunków. Dobry pomysł to już połowa sukcesu. Obudź w sobie artystę i przygotuj coś specjalnego. Coś, co okaże się absolutnym hitem przy wigilijnym stole. Ulubione wino ciotki w cukierkowym opakowaniu, przypominającym ananasa? Przybory kuchenne dla babci spakowane w piękną rękawicę do pieczenia? A może galeria zdjęć zamknięta w jednej ramce dla ukochanego? Brzmi nieźle? To tylko kilka pomysłów z pierwszych wpisów stron z inspiracjami. Przeszukaj sieć, gwarantujemy, że znajdziesz coś odpowiedniego!

Za mało czasu na wielogodzinne spacery po galeriach handlowych?

Chodzenie po sklepach to przeżytek. Kto ma na to czas przed świętami? Najwyraźniej wiele osób – w końcu skądś biorą się te tłumy ludzi w każdej możliwej alejce. Nie martw się, Ty nie musisz być jej częścią!

Przepis na błyskawiczne zakupy jest prostszy niż kiedykolwiek. Zatem do dzieła!

Przygotuj rozgrzewającą herbatę z miodem, weź koc i zajmij miejsce na ulubionym fotelu. Teraz weź do ręki laptopa i wybierz to, co Cię interesuje. Wiele sklepów internetowych w swojej ofercie przedświątecznej ma opcję darmowej dostawy. Część z nich oferuje również darmowe zwroty i atrakcyjne rabaty. Niektóre mogą nawet zapakować za Ciebie paczkę, by gotowa mogła zająć miejsce pod choinką. Czy to nie jest po prostu fantastyczne? Nie ma na co czekać!

Ważne: upewnij się tylko, że firma zdąży dostarczyć Twój prezent! Nie ma nic gorszego niż prezent świąteczny, który do obdarowanego dociera po… Sylwestrze.

A może prezent bez opakowania?

Przecież nikt nie powiedział, że świąteczny podarunek musi mieć formę pudełka z kokardką. Zaskocz najbliższych czymś naprawdę wyjątkowym. Pokaż im, że zależy Ci na nich nie tylko od święta. Podaruj im coś, co pozwoli popracować nad ich kondycją, poprawi samopoczucie, rozwinie pasje lub odkryje nieznany dotąd talent. Co to może być? Odprężający masaż czekoladowy, romantyczny lot balonem, inspirująca podróż, bilet do teatru lub kurs fotografii. To są prawdziwe prezenty idealny! Tego typu podarunki z pewnością pozostawią ślad w pamięci na zawsze. Jeśli chcesz okazać miłość najbliższym w inny sposób niż zakup kolejnych perfum, dobrego wina, czy ciepłej piżamy – pomyśl nad czymś wyjątkowym. Całą listę zwariowanych propozycji znajdziesz oczywiście nigdzie indziej, tylko w Internecie!

Czegokolwiek nie wybierzesz – z pewnością sprawisz, ze na twarzy Twoich najbliższych pojawi się uśmiech. Podczas świąt liczy się przede wszystkim dobra atmosfera i powód do rodzinnego spotkania. Niech brak prezentów nie będzie dla Ciebie udręką. Na wszystko znajdzie się rada, a każdą gorączkę da się ostudzić – nawet tę najsilniejszą, przedświąteczną gorączkę zakupową. Mamy nadzieję, że nasze porady okazały się dla Ciebie przydatne i pomogły w organizacji świąt! Do dzieła!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Administratorem danych osobowych jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa, tel. 22 460 03 00, info@aasapolska.pl. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@aasapolska.pl Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej.

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 9000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 60 miesięcy wynosi 35,79%. Rata miesięczna od 302,03 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 8962,86 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 4912,86 zł, prowizja 4050 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 17962,86 zł. Stan na dzień 18.07. 2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 1400 zł.                                                                                                                                                                

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 60 miesięcy wynosi 35,79%. Rata miesięczna od 258,41 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7668,17 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 4203,17 zł, prowizja 3465 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 15368,17 zł. Stan na dzień 18.07.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 1400 zł.      

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.