Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak zrobić świąteczne zakupy? Poradnik

Jak zrobić świąteczne zakupy?

Mroźne, coraz krótsze dni, świąteczne przeboje w radiu i klimat w sklepowych witrynach. Potrzebujesz więcej znaków? Czasu nie oszukasz – święta zbliżają się wielkimi krokami. Tak jest! To najlepszy moment, by wreszcie wyciągnąć ozdoby choinkowe z szafy. Sztuczny śnieg na szyby, koszula do pralki, prezenty pod choinkę, a karp do wanny. Na chwilę przed tym wyjątkowym dniem w roku wszystko musi być na swoim miejscu.

Jednak co zrobić, jeśli rzeczywistość nieco różni się od poukładanego scenariusza? Nie wszystko stracone! My wiemy, jak wybrnąć ze świątecznej opresji. Brak prezentów to nie powód do zmartwień. Usiądź wygodnie i sprawdź nasze porady na świąteczne prezenty w opcji last minute. To możliwe! Gotowy? Zaczynamy!

Co na początek?

Przygotuj listę osób, dla których nie masz jeszcze prezentu. Oblicz budżet, jakim dysponujesz, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Zapamiętaj – to nie wartość, ani gest ma największe znaczenie podczas świąt. To fakt, że pamiętasz o Twoich bliskich. Ważna jest kreatywność w obdarowywaniu – szczególnie kiedy Twoje konto bankowe nie prezentuje się szczególnie okazale.  Jeśli Twój spis jest już gotowy, możesz przejść do kolejnych punktów poradnika. Teraz będzie już tylko z górki, obiecujemy!

Brak pomysłu na świąteczny prezent?

Jeśli to brak pomysłu na upominek jest powodem, przez który nerwowo wyrywasz igiełki z choinki – koniec z tym! Od czego masz nas – ekspertów Aasa Polska S.A.

Przeanalizuj każdą osobę ze swojej listy. Odpowiedz na pytania: czym się zajmuje, jakie są jej zainteresowania i pasje, czy ktoś z nich ostatnio nie narzekał, że czegoś mu brakuje, lub coś mu się zepsuło? To byłaby świetna okazja, do spełnienia marzenia i pokazania, że znamy potrzeby naszych najbliższych. Może ktoś z nich, kupił niedawno coś, co sprawia mu wielką frajdę i będziesz mógł sprawić mu przyjemność dokupując do tego dodatkowe akcesoria? Może to być etui do nowego telefonu, gadżet do laptopa lub kolejna książka nowego, ulubionego pisarza. Poświęć chwilę i zastanów się uważnie, być może pomysł na prezent idealny siedzi Ci gdzieś z tyłu głowy? jesienna-pozyczka

Zapakuj go tak, żeby inni zazdrościli!

Inspiracji zaczerpnij z Internetu. Istnieje wiele stron z oryginalnymi pomysłami na prezent lub niecodzienną formą opakowań dla popularnych podarunków. Dobry pomysł to już połowa sukcesu. Obudź w sobie artystę i przygotuj coś specjalnego. Coś, co okaże się absolutnym hitem przy wigilijnym stole. Ulubione wino ciotki w cukierkowym opakowaniu, przypominającym ananasa? Przybory kuchenne dla babci spakowane w piękną rękawicę do pieczenia? A może galeria zdjęć zamknięta w jednej ramce dla ukochanego? Brzmi nieźle? To tylko kilka pomysłów z pierwszych wpisów stron z inspiracjami. Przeszukaj sieć, gwarantujemy, że znajdziesz coś odpowiedniego!

Za mało czasu na wielogodzinne spacery po galeriach handlowych?

Chodzenie po sklepach to przeżytek. Kto ma na to czas przed świętami? Najwyraźniej wiele osób – w końcu skądś biorą się te tłumy ludzi w każdej możliwej alejce. Nie martw się, Ty nie musisz być jej częścią!

Przepis na błyskawiczne zakupy jest prostszy niż kiedykolwiek. Zatem do dzieła!

Przygotuj rozgrzewającą herbatę z miodem, weź koc i zajmij miejsce na ulubionym fotelu. Teraz weź do ręki laptopa i wybierz to, co Cię interesuje. Wiele sklepów internetowych w swojej ofercie przedświątecznej ma opcję darmowej dostawy. Część z nich oferuje również darmowe zwroty i atrakcyjne rabaty. Niektóre mogą nawet zapakować za Ciebie paczkę, by gotowa mogła zająć miejsce pod choinką. Czy to nie jest po prostu fantastyczne? Nie ma na co czekać!

Ważne: upewnij się tylko, że firma zdąży dostarczyć Twój prezent! Nie ma nic gorszego niż prezent świąteczny, który do obdarowanego dociera po… Sylwestrze.

A może prezent bez opakowania?

Przecież nikt nie powiedział, że świąteczny podarunek musi mieć formę pudełka z kokardką. Zaskocz najbliższych czymś naprawdę wyjątkowym. Pokaż im, że zależy Ci na nich nie tylko od święta. Podaruj im coś, co pozwoli popracować nad ich kondycją, poprawi samopoczucie, rozwinie pasje lub odkryje nieznany dotąd talent. Co to może być? Odprężający masaż czekoladowy, romantyczny lot balonem, inspirująca podróż, bilet do teatru lub kurs fotografii. To są prawdziwe prezenty idealny! Tego typu podarunki z pewnością pozostawią ślad w pamięci na zawsze. Jeśli chcesz okazać miłość najbliższym w inny sposób niż zakup kolejnych perfum, dobrego wina, czy ciepłej piżamy – pomyśl nad czymś wyjątkowym. Całą listę zwariowanych propozycji znajdziesz oczywiście nigdzie indziej, tylko w Internecie! jesienna-pozyczka

Czegokolwiek nie wybierzesz – z pewnością sprawisz, ze na twarzy Twoich najbliższych pojawi się uśmiech. Podczas świąt liczy się przede wszystkim dobra atmosfera i powód do rodzinnego spotkania. Niech brak prezentów nie będzie dla Ciebie udręką. Na wszystko znajdzie się rada, a każdą gorączkę da się ostudzić – nawet tę najsilniejszą, przedświąteczną gorączkę zakupową. Mamy nadzieję, że nasze porady okazały się dla Ciebie przydatne i pomogły w organizacji świąt! Do dzieła!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.