W związku z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaną w dniu 19 września 2019 r. nr DOZIK-4/2019 Aasa Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie informuje, że stosowała praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów polegającą na nieobniżaniu w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego całkowitego kosztu kredytu o koszty opłaty przygotowawczej, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, co jest niezgodne z art. 49 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r. poz. 993 ze zm.) oraz godzi w zbiorowe interesy konsumentów. Decyzja Prezesa UOKiK nr DOZIK-4/2019 z dnia 19 września 2019 r. dostępna jest pod adresem www.uokik.gov.pl

Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Prezenty świąteczne – zacznij kupować je już teraz!

Prezenty świąteczne – zacznij kupować je już teraz!

Nie masz jeszcze żadnego pomysłu na świąteczne upominki? Chociaż do świąt zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz warto zacząć zastanawiać się nad tym, co podarować swoim bliskim. Im szybciej podejmiemy decyzję, tym zakupy będą łatwiejsze!

Zdarza się, że zostawiasz świąteczne zakupy na ostatni moment i potem pomstujesz na tłumy w sklepach i mały wybór? W takim przypadku w tym roku warto zrobić to inaczej – wcześniejsze zaplanowanie zakupów oszczędzi nie tylko czas, ale również pieniądze i nerwy.

Im wcześniej zaczniemy, tym lepsze prezenty możemy zakupić. Wielu z nas ma problemy z ich wyborem, a na ostatni moment możemy kupić po prostu coś, co nie będzie trafione. Co więcej, gdy rozpoczniemy poszukiwania wcześniej, możemy znaleźć dobry prezent bez przepłacania. Oczywiście, oszczędzamy sobie też przedświątecznego chaosu w sklepach – prezent możemy kupić zarówno stacjonarnie, jak i on-line bez obawy, że nie dojdzie na czas przed świętami.

Co kupić w prezencie dla bliskich?

Nie wiesz, co zakupić dla bliskiej osoby? W takim przypadku zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem, który pomoże ci w podjęciu odpowiedniej decyzji. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Przede wszystkim warto dyskretnie podpytać bliskich, czy nie wiedzą, co mogłoby się spodobać osobie, dla której prezentu poszukujemy. Warto też sięgnąć pamięcią w przeszłość i przypomnieć sobie, czy osoba, dla której szukamy podarunku, nie wspominała o czymś, co mogłoby się jej przydać.

Jeśli nie mamy żadnego takiego tropu, możemy wybrać dla niej upominek związany z jej zainteresowaniami, na przykład może być to coś w kategorii sportowej, do czytania, kosmetyki, bon upominkowy do ulubionego sklepu.

Możemy również postawić na jeden z uniwersalnych upominków, który sprawdzi się na każdą okazję. W tej kategorii warto wskazać między innymi na kosmetyki, perfumy, galanterię skórzaną, kwiaty, gadżety elektroniczne, na przykład pendrive, słuchawki, kosze prezentowe z różnymi delikatesowymi produktami, dekoracyjne świece do domu, biżuteria, aby wspomnieć o paru propozycjach.

Gdzie kupować świąteczne upominki?

Jeśli chcemy zakupić świąteczny prezent dla bliskiej nam osoby, możemy zrobić to zarówno e sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Gdy nie chcemy tracić czasu na dojazdy do centrum handlowego, możemy po prostu kupić rzeczy on-line – co więcej, często znajdziemy je wtedy także w bardzo atrakcyjnych cenach i możemy skorzystać z różnych promocji, by zapłacić jeszcze mniej.

Zakupy internetowe są dobrym wyborem także wtedy, gdy poszukujemy produktów rzadko dostępnych w sklepach stacjonarnych. Przykładowo, on-line możemy bardzo łatwo zakupić różne personalizowane produkty jak biżuteria, szkła, obrazy.

Podsumowując, jeśli chcesz kupić coś dla bliskiej osoby na święta, nie czekaj, ale zacznij swoje poszukiwania już teraz. Im prędzej zabierzesz się za zakupy, tym potem oszczędzisz sobie więcej czasu i nerwów. Ponadto, masz też więcej czasu do namysłu i możesz wybrać prezent idealny i w przystępnej cenie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.