Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Rower miejski – za ile można kupić dobry model?

Rower miejski – za ile można kupić dobry model?

Jazda na rowerze to obecnie coraz bardziej popularna forma spędzania wolnego czasu. Rower to doskonały pomysł na rekreację czy aktywność fizyczną. Jednocześnie coraz większa liczba osób wybiera rower miejski również do poruszania się po mieście, co dotyczy również regularnego przemieszczania się do pracy, szkoły.

W dużych miastach można korzystać z usług takich firm, które oferują wynajmowanie rowerów miejskich. Jednak posiadanie własnego roweru to możliwość korzystania z dopasowanego a często znacznie bardziej wygodnego roweru. Jednocześnie nie trzeba regularnie płacić dodatkowych opłat związanych z wynajmowaniem rowerów.

Zdarza się jednak, że wynajmowanie roweru bywa wygodniejsze co dotyczy kierowców, którzy dojeżdżają do obrzeży miasta, a następnie wynajmują rowery w celu poruszania się po samym mieście. Jest to rozwiązanie spotykane w dużych miastach gdzie występują bardzo duże korki, co utrudnia ruch miejski. Poruszanie się szczególnie po centrach dużych aglomeracji jest znacznie bardziej wygodne przy dużych korkach.

Odpowiednio dopasowany rower miejski

Gdy wybiera się rower miejski najważniejsze jest przede wszystkim postawienie na takie rowery, które są funkcjonalne. Jest to szczególnie ważne w przypadku regularnego korzystania z takiego roweru.

Wówczas wygoda jego użytkowania przekłada się między innymi na to, że rower nie będzie prowadził do szybkiego męczenia się podczas jazdy czy też różnego rodzaju dyskomfortu w formie bólu po jeździe na rowerze. jesienna-pozyczka

W przypadku gdy rower miejski nie jest dopasowany pod kątem wymiaru do wzrostu, wagi użytkownika wówczas jego użytkowanie może stać się bardzo niewygodne. Dobry rower miejski to również taki, który posiada takie elementy jak osłona łańcucha. Jednocześnie duże siodełka będą znacznie lepszym rozwiązanie, szczególnie gdy są one dodatkowe wyposażone w sprężyny.

Najbardziej istotny jest jednak dobór rozmiaru roweru, co sprawia, że ważne jest decydowanie się na jazdę próbną na rowerze miejskim przed jego zakupem.

Ile zapłacimy za rower miejski?

Cena za rower miejski może być bardzo różna. Wiele zależy między innymi od tego, jaki model się wybierze. Modele bardziej renomowanych firm będą droższe. Z drugiej strony taki model roweru może być użytkowany często znacznie dłużej. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów pozwala na zapewnienie odporności na uszkodzenia mechaniczne czy na regularne użytkowanie.

Jednocześnie nowocześniejsze materiały pozwalają na zapewnienie dodatkowych korzyści, do których zaliczyć można między innymi mniejszą wagę roweru. Warto również sprawdzić, czy do roweru miejskiego można wygodnie zamontować dodatkowe elementy.

Do przydatnych akcesoriów można zaliczyć między innymi kosze na zakupy, które mogą być montowane z przodu roweru. Jednocześnie można decydować się na bagażniki, które pozwalają na przewożenie drobnych przedmiotów jak plecak. Zawsze można szukać takich ofert zakupu modeli rowerów miejskich, które są dostępne w specjalistycznych sklepach, a jednocześnie dostępne są w ramach korzystniejszych ofert promocyjnych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.