Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Rower miejski – za ile można kupić dobry model?

Rower miejski – za ile można kupić dobry model?

Jazda na rowerze to obecnie coraz bardziej popularna forma spędzania wolnego czasu. Rower to doskonały pomysł na rekreację czy aktywność fizyczną. Jednocześnie coraz większa liczba osób wybiera rower miejski również do poruszania się po mieście, co dotyczy również regularnego przemieszczania się do pracy, szkoły.

W dużych miastach można korzystać z usług takich firm, które oferują wynajmowanie rowerów miejskich. Jednak posiadanie własnego roweru to możliwość korzystania z dopasowanego a często znacznie bardziej wygodnego roweru. Jednocześnie nie trzeba regularnie płacić dodatkowych opłat związanych z wynajmowaniem rowerów.

Zdarza się jednak, że wynajmowanie roweru bywa wygodniejsze co dotyczy kierowców, którzy dojeżdżają do obrzeży miasta, a następnie wynajmują rowery w celu poruszania się po samym mieście. Jest to rozwiązanie spotykane w dużych miastach gdzie występują bardzo duże korki, co utrudnia ruch miejski. Poruszanie się szczególnie po centrach dużych aglomeracji jest znacznie bardziej wygodne przy dużych korkach.

Odpowiednio dopasowany rower miejski

Gdy wybiera się rower miejski najważniejsze jest przede wszystkim postawienie na takie rowery, które są funkcjonalne. Jest to szczególnie ważne w przypadku regularnego korzystania z takiego roweru.

Wówczas wygoda jego użytkowania przekłada się między innymi na to, że rower nie będzie prowadził do szybkiego męczenia się podczas jazdy czy też różnego rodzaju dyskomfortu w formie bólu po jeździe na rowerze.

W przypadku gdy rower miejski nie jest dopasowany pod kątem wymiaru do wzrostu, wagi użytkownika wówczas jego użytkowanie może stać się bardzo niewygodne. Dobry rower miejski to również taki, który posiada takie elementy jak osłona łańcucha. Jednocześnie duże siodełka będą znacznie lepszym rozwiązanie, szczególnie gdy są one dodatkowe wyposażone w sprężyny.

Najbardziej istotny jest jednak dobór rozmiaru roweru, co sprawia, że ważne jest decydowanie się na jazdę próbną na rowerze miejskim przed jego zakupem.

Ile zapłacimy za rower miejski?

Cena za rower miejski może być bardzo różna. Wiele zależy między innymi od tego, jaki model się wybierze. Modele bardziej renomowanych firm będą droższe. Z drugiej strony taki model roweru może być użytkowany często znacznie dłużej. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów pozwala na zapewnienie odporności na uszkodzenia mechaniczne czy na regularne użytkowanie.

Jednocześnie nowocześniejsze materiały pozwalają na zapewnienie dodatkowych korzyści, do których zaliczyć można między innymi mniejszą wagę roweru. Warto również sprawdzić, czy do roweru miejskiego można wygodnie zamontować dodatkowe elementy.

Do przydatnych akcesoriów można zaliczyć między innymi kosze na zakupy, które mogą być montowane z przodu roweru. Jednocześnie można decydować się na bagażniki, które pozwalają na przewożenie drobnych przedmiotów jak plecak. Zawsze można szukać takich ofert zakupu modeli rowerów miejskich, które są dostępne w specjalistycznych sklepach, a jednocześnie dostępne są w ramach korzystniejszych ofert promocyjnych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.