Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Samodzielne malowanie pokoju – o czym pamiętać?

Samodzielne malowanie pokoju – o czym pamiętać?

Malowanie jest jednym z tych rodzajów prac wykończeniowych, remontowych, które można wykonać samodzielnie. Oczywiście niezbędne jest decydowanie się na zakup odpowiednich akcesoriów a także dopasowanie odpowiednich rodzajów farb gdy zamierza się samodzielnie wykonać malowanie pokoju. Ważne jest także właściwe zaplanowanie pracy przy malowaniu.

Gdy zamierza się samodzielnie realizować malowanie pokoju ważne jest przede wszystkim by posiadać odpowiednią ilość czasu. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku malowania większych pomieszczeń.

Wówczas trzeba odpowiednio przygotować pokój do malowania. Trzeba przestawić meble oraz zabezpieczyć je tak by nie zostały zabrudzone podczas malowania. Zabezpieczyć powinno się również podłogi w przypadku realizowania remontu.

Natomiast w przypadku nowych mieszkań czy domów malowanie pokoju warto realizować przed kładzeniem podłóg, czy umieszczaniem w pomieszczeniu mebli i innych elementów wnętrza.

Co jest niezbędne do malowania?

Gdy zamierza się malować pokój samodzielnie trzeba podjąć decyzję czy zamierza się malować pędzlami, czy wałkami. Malowanie pędzlami jest znacznie trudniejsze. Jednak niezbędne jest pozyskanie małych pędzli, które pozwalają na malowanie małych powierzchni nawet przy malowaniu wałkami. Jednocześnie przy decydowaniu się na malowanie wałkami można liczyć na znacznie wygodniejsze malowanie nawet dużych powierzchni. jesienna-pozyczka

Jest to wygodne rozwiązanie również gdy chce się pomalować ściany z zastosowaniem różnych wzorów. Oczywiście na rynku można zdecydować się na wybranie różnorodnych wałków, które warto dobrać pod kątem zastosowanych materiałów do ich wykonania. Im lepszej jakość są wałki tym można znacznie szybciej wykonać malowanie oraz uzyskać znacznie lepszy efekt.

Przy malowaniu pędzlami niezbędne jest posiadanie pewnego doświadczenia. Oczywiście zawsze można sprawdzić poradniki dotyczące malowania pędzlami. Pozwala to nie popełniać prostych błędów przy malowaniu pędzlami, co mogłoby prowadzić do konieczności ponownego malowania ścian.

Malowanie większymi pędzlami dużych powierzchni wymaga przede wszystkim unikania tworzenia smug. Ważne jest również postawienie na pędzle o odpowiednim włosiu do stosowanych farb. Takie informacje można jednak wygodnie uzyskać nawet w sklepach z materiałami malarskimi.

Innym rodzajem narzędzi stosowanych do malowania są pistolety. Decydować można się na pistolety tańsze, które są wystarczające do amatorskiego malowania. Postawić można również na pistolety profesjonalne. Malowanie pistoletami też wymaga wprawy, ale metodą prób i błędów również można nauczyć się odpowiedniego wykorzystania takiego narzędzia do malowania.

Stylowe ściany

Do atutów malowania można zaliczyć to, że jest to tanie rozwiązanie. Zarówno farby, a także akcesoria do malowania nie są nadmiernie kosztowne, co oczywiście pozwala na zakup ich w korzystnych cenach. Jednocześnie szeroki asortyment dostępnych na tym rynku wyrobów pozwala również na znalezienie takich ofert, które pozwalają na oszczędności ze względu na korzystne promocje.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.