Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Uprawa ziół w domu – poradnik dla początkujących

Uprawa ziół w domu – poradnik dla początkujących

Zdrowe odżywianie staje się coraz bardziej popularne. Przekłada się to między innymi na coraz większą popularność samodzielnego hodowania warzyw czy ziół. W przypadku ziół można decydować się na uprawę ich również w warunkach domowych. Jak przygotować takie uprawy?

Gdy chce się korzystać z naturalnych ziół najbardziej pewnym sposobem ich pozyskania jest samodzielne ich uprawianie. Jednocześnie jest to znacznie tańszy sposób na pozyskanie ziół, które będzie się regularnie użytkować. Obecnie coraz większa liczba osób decyduje się na korzystanie z ziół w celu zapewnienia znacznie zdrowszej diety.

Jest to również związane z coraz większą świadomością związaną z żywieniem się produktami, które zawierają sztuczne dodatki czy konserwanty.

Zioła pozwalają na zapewnienie bardzo pozytywnego wpływu na stan zdrowia organizmu, a także pozwalają na dostarczenie wielu cennych składników w ramach codziennej diety. Jednocześnie wiele ziół pozwala zapewnić zarówno wyjątkowy aromat potrawom, a także znacznie lepszy smak.

Zioła uprawiane w mieszkaniu

Jeśli chce się uprawiać zioła w mieszkaniu można to robić zarówno na tarasach, balkonach czy parapetach. Jednym z atutów ziół w ramach ich uprawiania jest to, że nie są to bardzo wymagające rośliny przy ich uprawianiu. Pozwala to na hodowanie ich bez problemu w pojemnikach na ścianach. Dodatkowo mogą one w mieszkaniu pełnić funkcję ozdoby. Najważniejsze przy decydowaniu się na uprawianie ziół by znaleźć takie miejsce, które będzie w stanie zapewnić odpowiednie nasłonecznienie. jesienna-pozyczka

Wybór doniczek

Podobnie jak przy uprawianiu roślin w mieszkaniu tak samo w przypadku ziół niezbędne jest do ich uprawiania wybranie również odpowiednich doniczek. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na doniczki wykonane z gliny. Jednocześnie rozmiary wybieranych doniczek nie powinny być ani za duże, ani za małe. Średniej wielkości doniczki będą właściwym rozwiązaniem, gdyż w takich doniczkach znacznie dłużej utrzymuje się wilgotność po podlewaniu. Nie można również zapominać by doniczki miały w dolnych częściach otwory. W ten sposób woda nie będzie zbierała się w doniczce.

Zioła warte uprawiania

Wprawdzie zioła nie są bardzo wymagającymi roślinami w uprawie, ale poszczególne zioła mają odmienne wymagania. Jednak większość ziół można bez większych problemów uprawiać w warunkach mieszkaniowych. Przy decydowaniu się na uprawianie ziół bardzo ważne jest natomiast by wybierać odpowiednie nasiona. Postawienie na nasiona pochodzące ze sprawdzonych źródeł to pewność, że takie nasiona będą gwarantowały ekologiczne zioła.

Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na nasiona pochodzące od producentów oferujących ekologiczne nasiona. Potwierdzeniem sprzedaży przed producenta nasiona ekologicznych są między innymi certyfikaty. Innym rozwiązaniem jest decydowanie się na zakup w sklepach z ziołami sadzonek.

Gotowe sadzonki pozwalają na zapewnienie dostępu do ziół znacznie szybciej. Gdy wybiera się sadzonki niezbędne jest jedynie ich właściwe pielęgnowanie, ale ważne jest również by postawić na gotowe sadzonki, które odpowiednio się prezentują.

Potrzebujesz środków na to, by urządzić swój mini ogródek i cieszyć się aromatem świeżych ziół? Sprawdź naszą ofertę pożyczki online. Wniosek możesz złożyć bez wychodzenia z domu, w dogodnym dla Ciebie momencie. Zapraszamy!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.