Dzień Kobiet 2022: 18 pomysłów na prezenty i życzenia

Dzień Kobiet 2022: 18 pomysłów na prezenty i życzenia

Dzień Kobiet coraz bliżej, a co roku jest to wyjątkowa okazja dla mężczyzn, aby obdarować swoje partnerki, mamy, siostry, przyjaciółki czy koleżanki z pracy. Kiedyś tradycyjnie wręczało się goździki i nylonowe rajstopy, ale dziś mamy pełen wachlarz prezentów na Dzień Kobiet. Co najlepiej kupić na takie święto, aby podarunek dawał radość, ale jednocześnie nie był zobowiązujący? Podpowiadamy!

Kiedy jest Dzień Kobiet w 2022 roku?

Jeśli dopiero teraz zastanawiasz się, kiedy jest Dzień Kobiet, to z kupnem prezentu musisz się pospieszyć. Zostało bowiem już tylko kilka dni, aby przygotować się do tego ważnego święta. Dzień Kobiet co roku obchodzimy 8 marca, a w 2022 roku ta data przypada we wtorek.

Życzenia na Dzień Kobiet: 5 propozycji

Życzenia na Dzień Kobiet mogą być wesołe, rymowane, poważne albo wzruszające, płynące prosto z serca. To, co powiesz, ważnej dla Ciebie pani, zależy od tego, jakie relacje Was łączą. Do koleżanek można wysłać MMS-em, e-mailem albo w wiadomości prywatnej w mediach społecznościowych kartki na Dzień Kobiet. Może być to jedna, uniwersalna wersja życzeń i w takim przypadku warto postawić na zabawny ton, aby wywołać uśmiech na twarzy adresatek. Warto zainspirować się poniższymi rymowankami:

8 marca Święto Kobiet

więc życzenia składam Tobie. wiosenna-pozyczka

Dużo szczęścia i radości

w życiu samych pomyślności.

Miej na ustach uśmiech słodki

nigdy zaś nie doznaj troski.

 

Najserdeczniejsze przyjmij życzenia wiosenna-pozyczka

Zamiarów i marzeń spełnienia,

W działaniu i w pracy – sukcesu.

Niech szczęście pilnuje Twojego adresu,

Jak wierny cień trwa obok stale,

Niech sprzyja Ci wytrwale.

Źródło: prezentmarzen.com

Jeżeli nie interesują Cię rymowane życzenia na Dzień Kobiet, to możesz wysłać poniższe słowa, wciąż pozostające w radosnym tonie:

Życzę Ci gorącej filiżanki kawy, którą ktoś dla Ciebie zrobi, nieoczekiwanego telefonu od starego przyjaciela, zielonych świateł na Twojej drodze, radości z małych spraw, które Cię ucieszą na co dzień.

Źródło: pomorska.pl

Z kolei, gdy adresujesz życzenia do naprawdę bliskiej Ci kobiety – żony, dziewczyny czy partnerki, to warto jej szczerze napisać, co Ci w duszy gra, za co ją kochasz i cenisz na co dzień. Na przykład:

Wśród wielu kobiet, które codziennie spotykam, Ty jesteś dla mnie najdroższa. Kocham Twój uśmiech, doceniam Twoje wsparcie i dziękuję za to, że jesteś przy mnie. Życzę Ci dużo radości i jak najmniej trosk.

Najbliższej sobie kobiecie możesz także wysłać poniższą rymowankę, ale musisz pamiętać, aby wywiązać się ze złożonych w życzeniach obietnic!

Dziś z okazji Twego święta,

(niechaj Pani zapamięta)

Mam dla Ciebie prezent duży,

(i nie mówię tu o róży)

Będę sprzątał, mył, prasował

(ale jednak nie gotował)

Wszystko, czego dusza pragnie

I nikt na tym mnie nie zagnie!

Źródło: prezentmarzen.com

Prezenty na Dzień Kobiet: 5 pomysłów za 20 złotych

Jeśli zastanawiasz się, co na Dzień Kobiet będzie najlepszym prezentem, ale jednocześnie nie dysponujesz zbyt dużym budżetem, to sprawdź, co możesz kupić do 20 złotych za sztukę!

Zapracowanej pani, która marzy o chwili relaksu, możesz sprezentować zestaw kul do kąpieli. Są dostępne w większości drogerii. Jeśli nie znasz preferencji zapachowych obdarowywanej, najlepiej postawić na kwiatowe lub owocowe zapachy, które wielu kobietom się podobają.

Miłośniczka podróży z pewnością ucieszy się z przezroczystej kosmetyczki z małymi pojemnikami, do których można przelać ulubione kosmetyki. Dzięki temu bez problemu będzie mogła latać samolotem tylko z bagażem podręcznym i nie rezygnować z ulubionego balsamu czy kremu do twarzy, tylko dlatego, że nie jest dostępny w miniaturowej wersji.

Osobie, która dba o formę, możesz kupić gumy do ćwiczeń. Pozwalają one urozmaicić codzienny, nawet domowy trening, zmieniając obciążenie, a dodatkowo nie zajmują zbyt wiele miejsca w domu.

Za 20 zł bez problemu kupisz także ozdobny talerzyk, którzy może być idealnym miejscem do przechowywania biżuterii.

Chcesz obdarować miłośniczkę planowania? Możesz jej kupić notes z motywującym cytatem na okładce, w którym będzie mogła spisać wszystkie swoje cele, plany i marzenia.

Prezenty na Dzień Kobiet: 5 pomysłów za 50 złotych

Masz trochę większy budżet na prezent na Dzień Kobiet? Za 50 zł można bardziej poszaleć!

W Twoim otoczeniu jest kobieta, która lubi dbać o włosy? Radość z pewnością sprawi jej jedwabna gumka. To z jednej strony powiew luksusu za niewielką kwotę, a z drugiej naprawdę użyteczna rzecz, która pozwala chodzić w wygodnym kucyku lub koku, ale jednocześnie nie odgniata i nie łamie włosów.

Miłośniczka zakupów zaś naprawdę ucieszy się z bonu do ulubionego sklepu. Za 50 zł kupisz np. voucher do drogerii, księgarni czy sklepu odzieżowego.

Jeżeli bliska Ci kobieta lubi czytać i wiesz, że posiada czytnik, to możesz podarować jej abonament do sklepu z e-bookami. Za tę kwotę bez problemu można nabyć dwie albo nawet trzy pozycje w promocji.

Chcesz kupić prezent osobie, która uwielbia kawę i często kupuje ją na mieście? Możesz odciążyć jej domowy budżet, jeśli podarujesz jej kubek termiczny. Dzięki temu ulubiony, gorący napój może zabierać ze sobą z domu i codziennie oszczędzić nawet kilkanaście złotych.

Wydaje się, że oklepanym prezentem jest spersonalizowany kubek. Jest to prawda, jeżeli wybierzesz naczynie z mało zaskakującym napisem, np. „Wspaniała kobieta”. Możesz jednak zamówić wersję z ulubionymi powiedzonkami obdarowanej, które często wypowiada. Taki prezent z pewnością wywoła uśmiech na twarzy.

Prezent na Dzień Kobiet za 100 złotych

Prezentem na Dzień Kobiet za 100 zł dla miłośniczek adrenaliny może być bon na nową aktywność – np. na lekcję wspinaczki, pole dance czy przejażdżkę gokartem po torze.

Z kolei dla panie, które szukają możliwości relaksu, z pewnością ucieszą się z vouchera na masaż. Aby nie było tak typowo, można wybrać masaż twarzy kobido, który doskonale ujędrnia skórę, masaż balijski albo gorącą czekoladą.

Wyjątkową pamiątką dla miłośniczek makijażu może być lusterko z miłym, personalizowanym napisem. Dzięki temu każde sięgnięcie po nie do torebki będzie wywoływało miłe wspomnienia.

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet?

Jeśli nasze propozycje nie przypadły Ci go gustu i wciąż zastanawiasz się, co kupić na Dzień Kobiet, to naprawdę pożądanym, ale i uniwersalnym prezentem, będą kwiaty. Jakie będą najbardziej odpowiednie? Pamiętaj, że to który gatunek podarujesz, sporo mówi o Twojej relacji z konkretną osobą.

Ukochanej warto podarować czerwone kwiaty, które będą dowodem miłości – np. róże czy tulipany.

Z kolei w przypadku bukietu dla siostry, córki, teściowej czy koleżanek lepiej postawić na kolor różowy, biały, pomarańczowy albo żółty.

Bardzo długo w wazonie stoją goździki, a trochę mniej trwałe, ale równie piękne są tulipany, gerbery, lilie czy eustomy.

Jeśli masz mniejszy budżet, to bez problemu można kupić gotowe, małe bukiety w dyskontach. Jeżeli jednak zależy Ci na oszałamiającym efekcie, to warto wybrać się do kwiaciarni, gdzie florystka zaproponuje Ci bukiet z wielu różnych kwiatów, w kolorystyce i stylu preferowanym przez obdarowaną.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.