Weź pożyczkę online i nie rezygnuj ze swoich planów!

Sprawdź!

Dzień Ojca: 15 pomysłów na prezenty i życzenia

Dzień Ojca: 15 pomysłów na prezenty i życzenia

Po świętach mam i dzieci przyszedł czas na uhonorowanie kolejnego, równie ważnego członka rodziny – taty! Dzień Ojca jest jednak dużo rzadziej obchodzony, a szkoda, bo nawet laurka z życzeniami czy drobny prezent sprawią tacie przyjemność. Przygotowaliśmy 12 propozycji na prezent na Dzień Ojca oraz 3 pomysły na wyjątkowe życzenia

Wielu z nas ma wyjątkowe wspomnienia z dzieciństwa związane z tatą. Komu z nas nie naprawiał on roweru, nie niósł na barana, gdy małe nóżki odmawiały posłuszeństwa albo w ukryciu nie częstował słodyczami, gdy mama mówiła, że już dość. Nawet gdy jesteśmy już dorośli, to warto tatusiom przy okazji ich święta przypomnieć, że wciąż są dla nas ważni. Ten tekst adresowany jest również dla mam maluchów, które nie są w stanie jeszcze same zorganizować prezentu. Wtedy warto się zainspirować i przygotować coś wspólnie z dzieckiem.

Kiedy jest Dzień Ojca?

Skoro czytasz ten tekst, to wiesz, że zostało już niewiele czasu do dnia, kiedy świętujemy Dzień Ojca. Kiedy jest on obchodzony? Co roku data ta to 23 czerwca, natomiast w 2021 roku jest to środa. Pomysł na stworzenie tego święta zrodził się w Stanach Zjednoczonych po sukcesie Dnia Matki już w 1910 roku, ale dopiero w 1972 roku prezydent Nixon ustanowił 23 czerwca oficjalnym Dniem Ojca. Polska świętuje corocznie już od 1965 roku. Skoro już wiesz, kiedy jest Dzień Ojca, to czas zaplanować podarunek dla taty z tej wyjątkowej okazji.

Prezenty na Dzień Ojca do 20 zł: 3 pomysły

Prezenty na Dzień Ojca nie muszą oczywiście być drogie. Szczególnie jeśli podarunek przygotowuje małe dziecko i ma on mieć charakter symboliczny. Maluch wraz z mamą może przygotować laurkę na Dzień Ojca. Można pomalować bezpieczną dla skóry farbką dłonie i stópki dziecka i odcisnąć na ozdobnym papierze. Taki podarunek (wliczając materiały plastyczne) nie będzie kosztował więcej niż kilkanaście złotych, a tata będzie miał pamiątkę na lata.

Mniej niż 20 zł kosztują także personalizowane magnesy na lodówkę, które można zamówić z własnym zdjęciem (np. wakacyjnym taty z dziećmi) oraz podpisem (może to być wyznanie, krótkie życzenia czy rodzinna anegdotka). pożyczka_online_wiosna

W szafie każdego mężczyzny często brakuje skarpetek, więc można postawić na taki zakup również na Dzień Ojca. Prezent kosztuje ok. 20 zł. Zamiast jednak nudnych, czarnych modeli warto wybrać kolorowy wzór, który będzie się tacie dobrze kojarzył. Może to być pizza, kufle piwa czy sushi.

Prezenty na Dzień Ojca do 50 zł: 4 pomysły 

Prezent na Dzień Ojca może być również taki, który dajemy z przymrużeniem oka. Młodym tatusiom można podarować książkę „Dylematy niedoświadczonego taty”, która jest zbiorem 30 felietonów. W zabawny sposób ukazują one początki rodzicielstwa. Taka pozycja kosztuje około 25 zł.

Dorosłe dzieci mogą kupić swojemu tacie personalizowaną szklankę do whisky, jeśli jest on wielbicielem takich trunków. Szklanka kosztuje około 30 zł i można na niej umieścić imię taty.

Za około 40 zł kupisz koszulki na Dzień Ojca. Są dostępne z wieloma napisami do wyboru – np. „Supertata” w czcionce znanej z komiksu „Superman”, „Tata wie wszystko”, „Najlepszy tata na świecie” albo „Tata – jednostka do zadań specjalnych”.

Ojciec często jeździ samochodem, ale wciąż trzyma telefon w ręce albo na siedzeniu, aby śledzić nawigację? To bardzo niebezpieczne, więc warto mu sprezentować uchwyt na komórkę. Za około 30 zł kupisz taki na magnes, do którego wystarczy tylko przyłożyć telefon, aby się zaczepił i pozostawał w jednym miejscu.

Prezenty na Dzień Ojca do 100 zł: 5 pomysłów

Mając 100 zł budżetu przeznaczonego na Dzień Ojca, prezenty mogą być już naprawdę szałowe. Zobacz, co ciekawego znaleźliśmy! pożyczka_online_wiosna

W internecie można zamówić personalizowany wycinek z gazety oprawiony w ramę, gdzie jest wstawione zdjęcie taty, a artykuł opisuje, jak on jako superbohater ocalił miasto przed zagładą. Taki prezent ma charakter wyłącznie pamiątkowy, ale na pewno wywoła uśmiech na twarzy niejednego tatusia. Koszt takiego podarunku to 99 zł.

Czasami trudno jest nam wyrazić, co czujemy albo jak ważną rolę w naszym życiu pełni tata. Życzenia na Dzień Ojca mogą więc mieć zupełnie unikatowy charakter. Za 75 zł kupisz „Książkę pełną miłości”. Jest to zbiór pytań o ważne życiowe sprawy. Na pytania odpowiada tata, a później musisz poprosić o zwrot książki. Ta pozycja skłania do wzruszeń i przywołuje wspomnienia, więc warto mieć ją na swojej półce.

Jeżeli szukasz czegoś bardziej praktycznego, to mamy dla Ciebie jeszcze trzy pomysły na prezenty na Dzień Ojca.

Dla taty – eleganta możesz kupić personalizowane spinki do mankietów albo z motywem, który przedstawia jego zainteresowania (np. sport czy samochody). Oprócz tego możesz wybrać flakonik jego ulubionej wody toaletowej. Jednak wcześniej warto skonsultować się z mamą i zapytać, czego jej mąż aktualnie używa.

Jeżeli Twój tata lubi próbować nowych rzeczy, możesz zdecydować się na bardziej nietypowy prezent jak np. lot motolotnią, gokarty czy lot w tunelu aerodynamicznym.

A co, jeśli zupełnie nie masz pomysłu na prezent albo nie wiesz, co może się Tacie spodobać? Kup mu wówczas kartę upominkową do ulubionego sklepu.

Życzenia na Dzień Ojca: 3 propozycje

Kartki na Dzień Ojca mało kto wysyła, więc warto w tym roku zaskoczyć tatę i przygotować mu życzenia w wersji papierowej. Jeżeli nie spotkacie się tego dnia, to kartkę można wysłać pocztą. Natomiast jeśli będziecie się widzieć, to można ją dołożyć do prezentu.

Jak napisać życzenia na Dzień Ojca? Jeśli masz chwilę, to zamiast standardowych słów, warto pokusić się o takie, które przywołają wspomnienia, wywołają uśmiech albo wzruszenie. Możesz więc opisać sytuację, którą przeżyliście wspólnie z tatą i która miała dla Ciebie wyjątkowe znaczenie. Może uścisk dłoni, kiedy skończyłeś studia? Może łzy wzruszenia na Twoim ślubie? Albo naprawa lustra w tajemnicy przed mamą, które zbiłeś, bawiąc się w dzieciństwie?

Jeżeli jednak wolisz posiłkować się gotowym schematem, to w internecie znajdziesz mnóstwo propozycji.

Mamy nadzieję, że spośród naszych pomysłów na prezent na Dzień Ojca wybierzesz coś idealnego dla Twojego taty. A my, wszystkim tatusiom życzymy wszystkiego najlepszego!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 3500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 83,89%. Rata miesięczna od 228,15 zł. Roczna stopa oprocentowania 17,5% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 4540,27 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1049,02 zł, prowizja 3491,25 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8040,27 zł. Stan na dzień 06.05.2022 r.                             

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 73,22%. Rata miesięczna od 273,08 zł. Roczna stopa oprocentowania 17,5 % (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5128,82 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1348,82 zł, prowizja 3780 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9628,82 zł. Stan na dzień 06.05.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1100 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.