Jak spędzić Boże Narodzenie w domu?

Jak spędzić Boże Narodzenie w domu?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który warto spędzić w ciekawy sposób. W końcu następna taka okazja nadarzy się dopiero za rok! Przed Tobą Boże Narodzenie w domowym zaciszu? Zobacz, co ciekawego możesz robić z innymi domownikami!

Niektórzy mówią, że jesienno-zimowa izolacja będzie trochę łatwiejsza niż ta wiosenna. W końcu panujący za oknem mróz zachęca do tego, aby zamknąć się w czterech ścianach i cieszyć się ciepłem i rodzinną atmosferą. Szczególnie, jednak gdy masz dzieci, nie jest to takie proste, bo czas trzeba zorganizować. Przetestuj nasze propozycje!

Obejrzyj świąteczne filmy

Oglądanie filmów świątecznych to jedna z najprzyjemniejszych aktywności. Można zrobić popcorn albo kakao z piankami i delektować się filmowym maratonem na kanapie. W zależności od tego, co lubisz, prezentujemy najlepsze świąteczne filmy według kategorii!

Świąteczne komedie romantyczne:

  • Holiday,
  • To właśnie miłość,
  • Listy do M.,
  • Randki od święta.

Filmy dla dzieci: wiosenna-pozyczka

  • Ekspres polarny,
  • Klaus,
  • Grinch. Świąt nie będzie,
  • Elf.

Zrób manicure z bożonarodzeniowym motywem

Możesz postawić na klasyczną czerwień, która będzie pasowała do większości świątecznych kreacji albo zaszaleć i wykonać proste wzorki, np. śnieżynek lub kropeczek. Osoby bardziej uzdolnione w tej kwestii mogą na swoich paznokciach wyczarować bałwanka, renifera albo choinkę.

Posłuchaj świątecznej muzyki

Nic tak nie umila świątecznych przygotowań jak dostosowane do tego okresu przeboje. Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez tradycyjnych kolęd, śpiewanych przy stole, ale też bez świątecznych piosenek, które potrafią wprowadzić w wyjątkowy nastrój, nawet gdy za oknem pada deszcz i nie ma szansy na śnieg.

W zależności od Twoich muzycznych upodobań, na YouTube albo Spotify znajdziesz wiele tematycznych playlist. Do wieczornego relaksu idealnie pasuje świąteczny jazz, a do rodzinnych szaleństw przy ubieraniu choinki sprawdzą się przeboje Wham czy Shakin’a Stevensa. Bardziej wymagający słuchacze znajdą również świąteczne składanki w duchu rocka czy latino.

Pograj w planszówki

W Święta Bożego Narodzenia możemy wreszcie wygospodarować czas na to, aby pograć w planszówki. Dla dzieci polecamy gry „Gorący ziemniak” i „5 sekund”.

W przypadku kameralnych spotkań z przyjaciółmi bardzo dobrze sprawdzą się gry strategiczne, takie jak „Wsiąść do pociągu” albo typowo towarzyskie, takie jak „Dixit”, „Ego” albo „Gierki małżeńskie”.

Zajmij się gotowaniem

Klimat Bożego Narodzenia przywołuje również gotowanie i pieczenie. W końcu kto z nas nie czuje się błogo, gdy w kuchni pachnie cynamonem albo barszczem wigilijnym. Do prostych potraw, takich jak świąteczne pierniczki warto zaangażować także dzieci. Mogą one wykrawać różne kształty, a potem dekorować gotowe ciastka lukrem. wiosenna-pozyczka

Czas pozostania w domu warto wykorzystać również na przygotowanie bardziej pracochłonnych przepisów, na które nigdy nie było czasu. Możesz upiec piernik, którego ciasto dojrzewa kilka tygodni w lodówce, zawinąć struclę makową, przygotować prawdziwy barszcz na zakwasie albo własnoręcznie ulepić pierogi.

Wyślij kartki świąteczne

W tym roku trudniej złożyć życzenia świąteczne osobiście całej rodzinie i przyjaciołom. Może więc zamiast wysyłać SMS-y albo wiadomości prywatne na Facebooku warto postawić na tradycyjne kartki?

Jeśli masz czas, to warto zaangażować dzieci i przygotować kartki własnoręcznie – namalować albo wykleić kolorowym papierem.

Udekoruj mieszkanie

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia już niedługo, więc to najwyższy czas, aby udekorować mieszkanie. Na choinkę być może jeszcze za wcześnie, ale już teraz możesz rozpalić świecę o zapachu korzennych przypraw, na szafce pod telewizorem umieścić lampki, a na drzwiach powiesić wieniec adwentowy.

Jeszcze jest czas, aby świąteczne ozdoby zamówić przez internet. Może w tym roku skusisz się na bożonarodzeniowe poszewki na poduszki, kubki z reniferem albo miły koc w kolorach czerwieni?

Starannie zapakuj prezenty świąteczne

Prezenty na święta to naprawdę ważny element. Wystarczy mały drobiazg, aby pokazać bliskim, że ciepło o nich myślimy i słuchamy tego, co mówią. Jeżeli zawsze z braku czasu prezenty świąteczne były wrzucane do toreb prezentowych, to w tym roku możesz zrobić to inaczej.

W internecie jest mnóstwo instruktaży, które krok po kroku wyjaśniają, jak estetycznie zapakować prezenty świąteczne. Możesz poświęcić jeden wieczór na to, aby podarki owinąć w papier i udekorować ozdobną wstążką, szyszką czy plasterkiem pomarańczy.

Obejrzyj stare zdjęcia i oddaj się rodzinnym opowieściom

W Święta Bożego Narodzenia nie może zabraknąć rodzinnej atmosfery. Nawet jeśli nie uda się spotkać z wujostwem, kuzynami czy dziadkami, to zawsze możecie urządzić sobie wideorozmowę. Oprócz wymiany życzeń i standardowych uprzejmości warto zachęcić starszych do tego, aby opowiedzieli zabawne anegdotki z ich młodości albo przypomnieli tradycje świąteczne, które kultywowali w dzieciństwie. Dla dzieci takie historie często są bardziej zajmujące niż kolejna bajka emitowana w telewizji.

Przeczytaj dawno odkładane książki

Pamiętaj, że czas spędzony nawet z najukochańszą rodziną czy przyjaciółmi potrafi wymęczyć. A Ty masz prawo do chwili dla siebie. Wykorzystaj ten świąteczny czas na to, aby przeczytać książki, które zawsze były w Twoich planach, ale nigdy nie było czasu na lekturę.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.