13 pomysłów na prezent dla babci i dziadka

13 pomysłów na prezent dla babci i dziadka

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami i zazwyczaj trudno wymyślić coś ciekawego dla naszych seniorów, jeśli dopiero co dobrze przemyślany prezent podarowałeś im pod choinkę. Nawet jeśli nie masz już dziadków, to przeczytaj ten tekst po to, aby pomóc swoim dzieciom wpaść na coś wyjątkowego

Dzień Babci – kiedy jest w 2022 roku?

Dzień Babci co roku przypada 21 stycznia, natomiast Dzień Dziadka kolejnego dnia, czyli 22 stycznia. Dzień Babci 2022 wypada w piątek, a Dzień Dziadka 2022 w sobotę. Warto już teraz wpisać sobie tę datę do kalendarza, aby w natłoku codziennych obowiązków nie przeoczyć tego święta.

Prezent dla babci – 5 pomysłów

Pewnie nie jest to dla Ciebie tajemnicą, że dla babci jak i dla dziadka najcenniejszym prezentem jest po prostu pamięć wnuków. Nawet gdy mieszkasz daleko, to 21 stycznia nie możesz zapomnieć o telefonie z życzeniami. Jeśli seniorka ma smartfona, to życzenia na Dzień Babci możesz także złożyć na wideokonferencji. Z pewnością sprawi jej to radość, kiedy oprócz usłyszenia głosu, będzie mogła zobaczyć twarz ukochanego wnuka lub wnuczki.

Prezent dla babci nie musi być drogi. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zrobienie podarunku własnoręcznie. Młodsze dzieci w ramach prezentu na Dzień Babci mogą narysować laurkę i sportretować na niej babcię. Dodatkowo mogą też nauczyć się krótkiego wierszyka z życzeniami, na przykład takiego jak na poniższych przykładach.

Życzenia na Dzień Babci – wierszyk dla najmłodszych

Życzę Ci, Babciu miła,
byś zawsze w życiu szczęśliwa była.
Życzę Ci, Babuniu, życia najdłuższego,
pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego!

Babcie bywają różne,
lecz każda pamięta,
że jednakowo zawsze
kochają wnuczęta.
To samo je cieszy,
to samo raduje:
nasz pocałunek, uśmiech
i słowo... Dziękuję!

Źródło: zyczenia.org.pl

Trochę starsze wnuczęta mogą na Dzień Babci coś upiec. Warto wybrać prosty przepis, z którym poradzi sobie nawet nastolatek. Można zrobić kruche ciasteczka maślane (np. w kształcie serc) albo sernik na zimno, a następnie zawinąć w celofan, ozdobić wstążką i wręczyć babci.

Dorosłe wnuki często mają mniej czasu na przygotowanie podarunków. Prezent dla babci można wtedy oczywiście kupić. Z pewnością ucieszy się ona z kalendarza albo fotoksiążki, gdzie będą zgromadzone rodzinne fotografie. W internecie jest sporo stron z gotowymi wzorami, gdzie wystarczy tylko załadować zdjęcia z komputera i opatrzyć podpisami. To ponadczasowy pomysł, który sprawdził się na Dzień Babci 2021, sprawdzi się w tym roku, jak i za kilka lat.

Kolejnym pomysłem jest koc elektryczny. W starszym wieku często się marznie, więc miły kocyk, który grzeje, sprawdzi się idealnie podczas wieczornych seansów przed telewizorem.

Babcie zazwyczaj mają sporo czasu na czytanie. Jeśli i Twoja bardzo to lubi, to warto sprezentować jej książkę, dopasowaną do zainteresowań – np. tomik poezji, album przyrodniczy czy wciągający kryminał.

Prezent dla dziadka – 5 pomysłów

W przypadku najmłodszych wnucząt tak jak i dla babci zdecydowanie najbardziej chwytającym za serce podarkiem dla dziadka jest własnoręcznie przygotowana laurka i wyrecytowane życzenia.

Nastolatki, które zazwyczaj dysponują niewielkim budżetem, mogą sprezentować dziadkowi zestaw ulubionych czekoladek. Ciekawym pomysłem są również czekoladowe telegramy. Na czekoladkach są umieszczone litery, które tworzą zamówiony napis. Za 50 zł można kupić telegram np. z tekstem: „Mnóstwa słodyczy wnuczka życzy”.

Jeśli dziadek jest miłośnikiem krzyżówek, to można sprezentować mu zestaw takich łamigłówek, które zajmą mu czas na długie, zimowe wieczory.

Kolejnym pomysłem (tym z wyższej półki cenowej, ale na taki prezent mogą złożyć się wszyscy wnukowie) jest czytnik e-booków. W jednym małym urządzeniu można przechowywać mnóstwo książek, a do tego jest możliwość powiększania czcionki, co zwiększa komfort czytania u starszych osób.

Z prezentu, z którego dziadek na pewno skorzysta są ubrania. Można kupić mu ciepłe wełniane skarpety, sweter, flanelową koszulę albo rękawiczki. Oczywiście wcześniej warto skonsultować się z babcią, aby sprawdzić, jaki jej mąż aktualnie nosi rozmiar.

Prezent na dzień Babci i Dziadka

A może zechcesz kupić jeden wspólny prezent na Dzień Babci i Dziadka? Wtedy można nabyć coś konkretnego, z czego skorzystają oboje! Co to może być?

Pierwszą inspiracją jest zestaw narzędzi ogrodniczych na działkę. Jeśli to ich letnia pasja, to z pewnością ucieszą się z nowiutkich rękawic, łopatki czy grabek.

Kolejny pomysł to duży zapas produktów spożywczych, które trudno jest unieść. Często seniorzy krępują się prosić młodszych o pomoc przy zakupach, a jest dla nich problemem ciągłe dźwiganie mąki, cukru czy mleka. Jest to bardzo praktyczny prezent, ale dla dziadków, którzy zajmują się wypiekami czy przetworami, z pewnością trafiony.

Drobiazgiem, który można wręczyć babci i dziadkowi jest zestaw kubków lub filiżanek na wspólnie wypijaną kawę, lub herbatę. W zależności od gustu seniorów możesz zdecydować się na klasyczną porcelanę albo naczynia z nadrukowanymi zdjęciami wnuków.

Życzenia dla babci i dziadków – 3 propozycje

Oczywiście podstawowym prezentem na Dzień Babci, jak i Dzień Dziadka są życzenia. Dorosłe wnuki mogą przygotować kilka słów od serca, natomiast młodsze nauczyć się wierszyka.

Czego życzyć seniorom? Przede wszystkim tego, aby jak najdłużej dopisywało im zdrowie i mogli rozpieszczać nas swoją obecnością. Z pewnością przydadzą się również życzenia uśmiechu, pogody ducha i korzystania z życia pełnymi garściami. W końcu, kiedy, jak nie na emeryturze!

Zerknij na kilka inspiracji krótkich życzeń dla babci i dziadka, których mogą nauczyć się na pamięć już kilkulatki:

Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoją babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

Niechaj Dziadzio z Babunią tak nam długo żyją,
póki komar i mucha morza nie wypiją.
Oj, ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
aż się Babcia i Dziadzio nażyją do woli!

Źródło: zyczenia.org.pl

Pamiętaj, że dziadkowie to skarbnica wspomnień i ciekawych historii. Wykorzystaj więc zbliżające się ich święta na to, aby poświęcić im trochę czasu i wysłuchać, co mają do powiedzenia.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18.50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1789,04 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 791,54 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4289,04 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r.                                                                           

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 233,21 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 3435,02 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1519,82 zł, prowizja 1915,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8235,02 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 1400 zł.                                          

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7100 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 344,95 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5081,09 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2248,19 zł, prowizja 2832,90 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12181,09 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2000 zł.        

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 519,85 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7657,45 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3388,15 zł, prowizja 4269,30 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18357,45 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.