44 pomysły na świąteczne prezenty dla każdego!

44 pomysły na świąteczne prezenty dla każdego!

Prezenty na święta to jedna z najmilszych tradycji i jak pokazują badania przeprowadzone dla Allegro wręczamy je po to, aby sprawić bliskim przyjemność. To już ostatni moment na to, aby zamówić prezenty świąteczne. Sprawdź nasze inspiracje!

Święta Bożego Narodzenia są dużo przyjemniejsze, gdy pod choinką czeka na każdego nawet drobiazg. Raport Deloitte pokazuje, że w tym roku ograniczamy wydatki np. na świąteczne podróże i zamiast tego większy budżet przeznaczamy na prezenty. Nie masz pomysłu na prezent? Czym prędzej przejrzyj nasze inspiracje, aby zdążyć je kupić i zapakować przed Wigilią.

Pomysły na prezenty – gdzie ich szukać?

Zawsze chcemy, żeby nasze prezenty na święta pokazywały, że obdarowana osoba jest dla nas ważna. Wciąż jednak podczas Wigilii Świąt Bożego Narodzenia trafiają się chybione wybory. Gdzie szukać pomysłu na prezenty na święta?

Najłatwiej jest zapytać bliską obdarowanemu osobę – oczywiście na tyle zaufaną, która nie zdradzi Twojej tajemnicy. W przypadku dzieci najlepiej skontaktować się z ich rodzicami, a w przypadku dorosłych z ich partnerem lub partnerką.

Jeśli jednak chcesz zrobić niespodziankę, to warto przypomnieć sobie, o czym ostatnio rozmawialiście. Może osobie z Twojej rodziny kończą się ulubione perfumy, nie ma ciepłej czapki na zimę albo marzy o relaksującym masażu? Tak naprawdę pomysły na prezenty masz na wyciągnięcie ręki. wiosenna-pozyczka

Jeżeli obdarowany jest z kategorii osób, „które wszystko mają”, to wymyślić wyjątkowy prezent jest trudniej. Wtedy warto postawić na niematerialny podarunek, np. bilet na koncert, kurs gotowania czy lot balonem.

Są również strony internetowe, które gromadzą różne pomysły na prezenty. Można tam użyć filtrów odnośnie do płci, wieku czy hobby obdarowanego, a algorytm wskazuje nam różne prezentowe propozycje.

Prezent dla mężczyzny – 6 pomysłów

Prezenty na święta dla mężczyzny to twardy orzech do zgryzienia. Jeśli masz mały budżet, to do 50 zł możesz kupić świąteczną piżamę albo kubek z bożonarodzeniowym motywem. 100 zł wystarczy Ci na zakup zestawu do pielęgnacji brody lub kompletu ulubionych kryminałów. Za 300 zł możesz zakupić kurs gotowania albo voucher na degustację wina.

Prezent dla chłopaka – 5 pomysłów

Prezentem dla chłopaka do 50 zł może być zestaw ulubionych piw wraz ze szklanką, jeśli oczywiście obdarowany jest amatorem alkoholu. Innym tanim prezentem (od 30 do 80 zł) będzie gra planszowa (np. Ego, Dixit), która umili zimowe wieczory. Do 200 zł można kupić bluzę, plecak albo koszulkę ulubionej firmy, albo z logo ulubionej gry czy filmu.

Prezent dla dziewczyny - 6 pomysłów

Jaki prezent dla dziewczyny? Tutaj jest trochę łatwiej, bo przy mniejszym budżecie (do 50 zł) możesz postawić na zestaw do kąpieli (np. musujące, pachnące kule). Dziewczyna z pewnością ucieszy się z gadżetów, które umilą jej czas spędzony w domu, czyli aromatycznej świeczki, kapci z zabawnym motywem czy miłego kocyka. Wszystkie propozycje kosztują nie więcej niż 100 zł. 200 zł wystarczy na kupno srebrnej albo pozłacanej biżuterii. W takiej cenie znajdziesz delikatny łańcuszek albo kolczyki.

Prezenty dla przyjaciółek – 3 pomysły

Przyjaciółki zazwyczaj robią sobie drobne prezenty świąteczne, więc każdy z poniższych pomysłów kosztuje nie więcej niż 100 zł. Aby sprawić przyjemność bliskim Twojemu sercu dziewczynom, możesz: upiec pierniczki i zapakować je w ozdobne opakowanie, kupić kubek, gorącą czekoladę i mini pianki i stworzyć zestaw albo zainwestować w roller do masowania twarzy oraz w odżywcze serum do twarzy, które sprawdzi się podczas wieczornej pielęgnacji. wiosenna-pozyczka

Prezent dla mamy – 5 pomysłów

Prezent marzeń często chcemy podarować mamie, bo to jedna z najbliższych nam osób. Mamy lubią prezenty sentymentalne, więc można zamówić fotoksiążkę z własnymi zdjęciami albo personalizowany kalendarz na nowy rok. W zależności od firmy i liczby stron taki prezent na święta kosztuje od 50 do 200 zł. Mamom, które lubią aktywność fizyczną, możesz kupić akcesoria, które pozwolą ćwiczyć w domu lub na świeżym powietrzu, np. matę do jogi (ok. 100 zł), kijki do nordic walkingu (ok. 70 zł) albo roller do rozluźniania mięśni (ok. 50 zł).

Zabawki dla 2 latka – 4 pomysły

Zdecydowanie najtrudniej jest kupić prezenty na święta dzieciom, o ile nie jesteśmy ich rodzicami. Jakie zabawki dla 2 latka są hitem tego roku? Możesz wybrać kreatywny zestaw do lepienia z ciastoliny (100 – 140 zł), klocki LEGO Duplo, dostosowany do zainteresowań dziecka (50 – 150 zł), tablicę stymulującą, na której są zamontowane wszystkie „zakazane rzeczy”, czyli np. zamek błyskawiczny, przełącznik światła czy pilot (ok. 200 zł) albo przytulankę, która jest jedną z tańszych propozycji (ok. 30 zł).

Prezenty dla 3 latki – 4 pomysły

Prezenty dla 3 latka to mogą być dziecięce zestawy instrumentów muzycznych, które kształtują motorykę i wrażliwość dziecka (ok. 200 zł) albo zdalnie sterowane samochody (ok. 100 zł). Prezenty dla 3 latki to również wyzwanie, ale możesz kupić zabawkową kuchnię (ok. 200 zł) albo rowerek biegowy (150 – 250 zł).

Prezenty dla 6 latki – 5 pomysłów

Prezenty dla 6 latki powinny być kreatywne, bo dziecko w tym wieku szybko się nudzi. Możesz postawić na komplet do robienia biżuterii (50 zł), zestaw plastyczny w walizce dla młodej artystki (150 zł), LEGO Friends dostosowane do zainteresowań obdarowanej (100 – 200 zł), grę planszową (np. Kim Jestem albo Gorący Ziemniak - obie po 40 zł).

Prezenty dla 5 latka - 5 pomysłów

Prezenty dla 5 latka to mogą być zestawy LEGO City (150 – 200 zł), klocki magnetyczne (60 zł) albo zdalnie sterowany robot (80 – 120 zł). Dla chłopców, którzy lubią zabawki rozwijające, możesz kupić zestaw małego chemika (70 zł) lub drewnianych narzędzi (100 zł).

Prezenty świąteczne – wręczać czy nie?

Prezenty na święta to tradycja, z której nie warto rezygnować. Kiedy jesteśmy już dorośli, to dużo większą radość sprawia dawanie niż otrzymywanie podarunków podczas Bożego Narodzenia.

Oczywiście budżet nie jest z gumy, a Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wieloma wydatkami. Warto wtedy postawić na symboliczne prezenty na święta. Można zrobić własne pierniczki, nalewkę albo dżemy i podarować ładnie zapakowane. Dobrym pomysłem jest także urządzenie losowania, gdzie każda osoba kupuje tylko jeden prezent. Dzięki temu każdy coś otrzyma, a nie trzeba wydawać kilkuset złotych na upominki dla całej rodziny.

Czy pieniądze na prezent to dobry pomysł?

Jeśli nie mamy pomysłu na prezent marzeń, to zdecydowanie bezpieczniej jest wręczyć pieniądze w ozdobnej kopercie i dodatkowo dołożyć np. słodycze. Nie ma sensu kupować czegokolwiek, bo może się okazać, że kolejna pościel, ręczniki czy skarpety będą tylko problemem do przechowywania dla obdarowanego.

Jeżeli uważasz, że wręczenie pieniędzy jest nieeleganckie, to zawsze możesz wybrać kompromis, czyli kupić kartę podarunkową do ulubionego sklepu. Gdy nie wiesz, jakie miejsce najbardziej spodobałoby się obdarowanemu, to postaw na bon do całej galerii handlowej. Wtedy bliska Ci osoba może kupić sobie ubrania, kosmetyki, biżuterię czy gadżet elektroniczny albo pójść do kawiarni, czy restauracji.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.