Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ile kosztuje Wielkanoc w 2021 roku?

Ile kosztuje Wielkanoc w 2021 roku?
Wielkanoc 2021 coraz bliżej i najwyższy czas wziąć się za przygotowania! Sprawdź, jakie koszty trzeba ponieść, wypróbuj najlepsze przepisy na dania wielkanocne oraz poznaj najciekawsze pomysły na dekoracje wielkanocne

Jeszcze rok temu mieliśmy nadzieję, że Wielkanoc 2021 będzie można spędzić już normalnie. Niestety wciąż musimy ograniczać spotkania rodzinne, a na zakupach zachowywać reżim sanitarny. Nie oznacza to jednak, że obecne święta muszą być takie jak Wielkanoc 2020. Warto zaprosić najbliższą rodzinę czy przyjaciół i spędzać je w cudownej atmosferze, którą wszyscy zapamiętają na lata

Ile kosztują jajka na Wielkanoc? Jak wybrać najlepsze?

Podstawowym produktem wielkanocnym są jajka. W końcu wkładamy je do święconki, robimy z nich pisanki i szereg potraw wielkanocnych. W marketach kupimy jajka oznaczone typem 0, 1, 2 lub 3. Im niższy numerek, tym zdrowsze produkty. Zerówki pochodzą z chowu ekologicznego, jedynki z wolnego wybiegu, dwójki z chowu ściółkowego, a trójki z klatkowego.

Warto wybierać jaja oznaczone numerem 0 albo 1, bo pochodzą one od szczęśliwych kur, które mogą swobodnie się poruszać. Jednak tego typu jajka są najdroższe. W przypadku chowu ekologicznego trzeba zapłacić 1 zł za sztukę, a w przypadku produktów z wolnego wybiegu 80 groszy za sztukę. Zakładając, że na wielkanocny stół zużyjesz 50 jajek (do dekorowania, do święconki i do gotowania), to na ten cel musisz wydać 40-50 zł.

3 pomysły na potrawy z jajek

Bardzo popularnym daniem wielkanocnym są faszerowane jajka. Można zrobić je na dwa sposoby – jedne nadziać awokado, a drugie podsmażonymi pieczarkami. Jeśli z każdego rodzaju przygotujesz po pięć sztuk, to łącznie wydasz 19 zł, kupując dziesięć jajek, awokado i pieczarki. Farsz jest naprawdę prosty do zrobienia. Wystarczy przekroić jaja na pół, wyjąć żółtko i połowę żółtka wymieszać z rozgniecionym awokado, a dugą część ze startymi i podsmażonymi pieczarkami. Powstałe farsze doprawić solą i pieprzem i włożyć do białek. U góry można posypać szczypiorkiem. jesienna-pozyczka

Zaskoczysz rodzinę, jeśli na święta wielkanocne przygotujesz jajka ze szpinakiem, zapieczone w cieście francuskim. Wystarczy ugotować cztery jajka, zetrzeć je na tarce, dodać podsmażony na maśle czosnek, doprawiony solą, pieprzem i czosnkiem granulowanym. Z ciasta francuskiego wykrawasz kółka, dodajesz nadzienie i zaklejasz jak pierogi. Na koniec wystarczy posmarować rozbełtanym jajkiem i piec według instrukcji na opakowaniu ciasta. Na składniki wydasz łącznie 9 zł.

Potrawą na Wielkanoc lubianą w wielu domach jest pasta jajeczna. Jest naprawdę prosta w wykonaniu i smakuje nawet dzieciom. Trzeba ugotować pięć jajek i pokroić je w kostkę. Następnie dodaj dwie łyżki majonezu i garść pokrojonego szczypiorku. Dopraw solą i pieprzem i podawaj wraz z pieczywem. Pasta jajeczna kosztuje ok. 6 zł.

7 pomysłów na wielkanocne pisanki

Pisanka to jeden z głównych symboli Wielkanocy. Najzdrowiej i najbardziej ekologicznie jest ufarbować świąteczne jajeczka naturalnymi składnikami. Aby uzyskać niebieski kolor, ugotuj jajka w wodzie z dodatkiem czerwonej kapusty. Gdy interesuje Cię żółte albo brązowe ubarwienie, przygotuj łupiny cebuli. Gotowanie w szpinaku zabarwi jaja na zielono, a w soku z buraka na czerwono. Chcąc trochę ubarwić te pisanki, można igłą wydrapać w nich wzory, przed gotowaniem zawiązać na nich natkę pietruszki, która da ciekawy wzór albo pozwolić dzieciom przykleić kolorowe naklejki np. z zajączkiem czy barankiem wielkanocnym.

Ile kosztuje sałatka jarzynowa?

W żadnym polskim domu nie może zabraknąć na święta sałatki jarzynowej. Każda gospodyni lub gospodarz ma swój własny przepis na idealną sałatkę wielkanocną. Możesz jednak dodać: 300 g ziemniaków (1 zł), cztery marchewki (2 zł), jedno jabłko (0,70 zł), cztery ogórki kiszone (3 zł), małą puszkę kukurydzy i groszku (4 zł), małą cebulę (0,50 zł) i doprawić sałatkę czterema łyżkami majonezu, łyżką musztardy, solą i pieprzem. Składniki nie są drogie, bo łącznie zapłacisz około 12 zł.

Zupy na Wielkanoc: żurek czy barszcz biały?

Co jeszcze przygotować na Wielkanoc? Potrawy ciepłe są niezbędne! Wielkanocne życzenia najlepiej smakują przy talerzu gorącego żurku albo barszczu białego. Różnica między tymi zupami jest taka, że żurek robi się na zakwasie żytnim, a barszcz biały na pszennym. Butelka zakwasu kosztuje około 10 zł. Wystarczy wlać ją do garnka, dodać 1,5 l bulionu (może być z kostki, co kosztuje ok. 0,50 zł), 0,5 kg surowej białej kiełbasy (13 zł), doprawić jednym ząbkiem czosnku, majerankiem i śmietanką do zup i sosów (4 zł). Zarówno barszcz jak i żurek nie należą do najtańszych zup, bo łącznie na składniki trzeba wydać ok. 30 zł.

Ciasta na Wielkanoc: mazurek, babka, pascha

Ciasta wielkanocne to głównie mazurek, babka i pascha. Mniej wprawieni cukiernicy mogą postawić również na ciasta bez pieczenia, np. sernik na zimno, tiramisu czy raffaello na herbatnikach. Mazurek wielkanocny to kruche ciasto (z jajek, cukru, mąki i masła). Wierzch można udekorować masą kajmakową, dżemem, musem owocowym, a także różnymi bakaliami. Łączny koszt składników to ok. 15 zł. jesienna-pozyczka

Najczęściej przygotowywaną babą wielkanocną jest babka piaskowa. Jest to naprawdę proste do wykonania ciasto i potrzeba do niego: masła, cukru, jajek, soli, mąki pszennej i mąki ziemniaczanej. Koszt jego upieczenia nie przekracza 10 zł.

Pascha to ciasto twarogowe na zimno, do którego dodaje się: masło, cukier puder, żółtka, startą skórkę z cytryny lub pomarańczy, rodzynki, suszone figi i migdały. Przez sporą liczbę składników przygotowanie tego wypieku kosztuje około 20 zł.

To, ile kosztuje Wielkanoc? Podsumowanie kosztów

Ile łącznie trzeba wydać na święta wielkanocne? Na same zakupy spożywcze, które wykorzystasz do przygotowania dań, wypieków i pisanek wydasz około 200 zł (zakładając, że zaprosisz 5-6 osób do siebie). Jeżeli w Twoim domu jest tradycja, że zajączek wielkanocny przynosi dzieciom prezenty, to musisz do tego doliczyć, choć 10 zł na szkraba i każdemu kupić np. czekoladowego zająca. A jakie przygotować ozdoby? Wielkanoc to wiosenne święto, więc wystarczą żółte tulipany czy żonkile postawione na stole, porcelanowy baranek i zielone serwetki. Koszt dekoracji nie powinien przekroczyć 30 zł.

Potrzebujesz pożyczki na Wielkanoc? W Aasa pożyczysz nawet 15 000 złotych. Złóż wniosek już dziś!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.