Ile zarobisz w pierwszej pracy? Sprawdź!

Ile zarobisz w pierwszej pracy? Sprawdź!

Brak doświadczenia oraz młody wiek mogą być poważną przeszkodą na rynku pracy. Nie da się ukryć, że wielu pracodawców poszukuje osób przygotowanych na dane stanowisko nawet z kilkuletnim stażem. W takiej sytuacji jednym z dostępnych rozwiązań będzie znalezienie zatrudnienia w markecie.

Jednak zanim zdecydujemy się na konkretnego pracodawcę, warto poświęcić czas na zapoznanie się z warunkami, jakie proponuje pracownikom. Ile zarobisz w Lidlu, Biedronce, Kaufland, Netto i Auchan? Sprawdźmy!

Pierwszy krok w dorosłość

Każdy z nas będąc dzieckiem, marzył o dorosłym życiu. Jednak zazwyczaj im bliżej przejęcia odpowiedzialności za swój los, tym mniej podoba nam się ta perspektywa. Wybierając szkołę średnią, rzadko myślimy przyszłościowo, wielu z nas decyduje się na placówkę, gdzie po prostu idzie większość znajomych.

Kiedy jesteśmy starsi i stajemy przed kolejną ważną decyzją, którą jest zrekrutowanie się na jeden z kierunków studiów lub znalezienie odpowiedniego miejsca pracy. Dopiero wtedy życie weryfikuje nasze wcześniejsze wybory.

Okazuje się, że mogliśmy inaczej pokierować naszą edukacją, co innego chcemy robić w życiu. Bywa również tak, że największą przeszkodą stają się warunki stawiane przez pracodawców. Jeżeli otrzymujemy wsparcie finansowe od rodziców lub krewnych, mamy chwilę, aby się zastanowić i czekać cierpliwie na rozwój sytuacji. Jednak może się okazać, że po prostu nie dostaniemy na początku kariery takiej pracy, jak sobie zaplanowaliśmy.

Dla niektórych najważniejszym czynnikiem decyzyjnym będzie czas. Kiedy nie możemy liczyć na pomoc bliskich lub po prostu zależy nam na szybkim przejściu w dorosłość i życiu na własny rachunek, zatrudnienie jest potrzebne “na już”.

W takiej sytuacji najszybsze, a często jedyne słuszne, wyjście, które zagwarantuje nam płynne przejście do samodzielnego utrzymania, to praca w sieci marketów. Jako młode osoby szukające stałego źródła dochodu mamy szansę nierzadko na naprawdę dobre warunki.

Zdarza się, że wśród obsługi większość pracowników to studenci lub ludzie zbierający pierwsze doświadczenia. Jak wyglądają zarobki w popularnych sklepach na polskim rynku? Okazuje się, że ubiegły rok stał pod znakiem premii i podwyżek.

Ile zarobisz w Lidlu?

lidl supermarket zarobki

Lidl to jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce. Cieszy się nie tylko uznaniem wśród klientów, ale również osób zatrudnionych. Przeglądając opinie o pracodawcy, można znaleźć mnóstwo informacji na temat dobrych zarobków. Jak zapewniają komentatorzy, pogodzenie obowiązków pracowniczych z nauką nie jest trudne, a kierownictwo gwarantuje elastyczność grafika i możliwość dostosowania go do planu zajęć.

Jednocześnie jednak podkreśla się, że pieniędzy nie dostaniemy za darmo, a za poświęcenie i ciężką pracę. Według najnowszych danych Lidl gwarantuje na początku zatrudnienia zarobki od 2800 do 3550 zł brutto. Warto również wspomnieć, że po przepracowaniu co najmniej roku wynagrodzenie wzrośnie do 2950 – 3750 zł brutto. Po dwóch latach pracy mamy szansę na kolejne podwyższenie stawki.

Jak widać, sieć sklepów Lidl ceni wysoce lojalność pracowników. Po przeliczeniu najniższa stawka netto wynosi ponad 2000 zł. Jednak dokładna kwota zależy również od formy zatrudnienia. Bez względu na to, czy pracujemy w pełnym wymiarze godzin, czy też nie, przysługuje nam umowa o pracę, karta Multisport oraz dostęp do prywatnej opieki medycznej. Więcej informacji na temat konkretnych stanowisk znajdziemy na oficjalnej stronie pracodawcy w zakładce “Kariera”.

Ile zarobisz w Biedronce?

biedronka zarobki

Kolejną siecią sklepów, która zdobyła rzesze stałych klientów w Polsce oraz lojalnych pracowników, jest Biedronka. Aktualnie na terenie naszego kraju zostało otworzone ponad 2800 placówek, gdzie zatrudnienie znajduje 65 000 zarówno młodych, jak i starszych osób. Sieć zapewnia swoim pracownikom stały rozwój, dostęp do wielu szkoleń oraz możliwość awansu na podstawie podnoszonych kwalifikacji.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej pracodawca zapewnia o konkurencyjności wynagrodzenia. Jak to wygląda w rzeczywistości? Na stanowisku sprzedawca–kasjer możemy zarobić co najmniej 3000 zł brutto. Kwota ta zawiera również dodatek absencyjny za nieopuszczenie żadnego dnia pracy. Szansę na wzrost pensji mamy po przepracowaniu trzech lat. Otrzymujemy wówczas podwyżkę wynoszącą 300 zł brutto.

Dodatkowo Biedronka zapewnia swoich pracowników o możliwości wypłaty kwartalnej premii uznaniowej – maksymalnie 500 zł. Jednak jej wysokość oraz to, czy dany pracownik zostanie nagrodzony, zależy od wyników pracy. W przeliczeniu wartości wynagrodzenia podstawowego kasjer zarobi około 2157 zł netto.

Warto również wspomnieć, że pracodawca gwarantuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, opiekę medyczną oraz różnego rodzaju zapomogi czy nawet pożyczkę mieszkaniową. Informacje na temat aktualnych ofert pracy znajdziemy w zakładce “Kariera” na górze oficjalnej strony internetowej sieci Biedronka.

Ile zarobisz w Kaufland?

kaufland zarobki

Jednym z pracodawców, którzy gwarantują dobre warunki zatrudnienia, jest również Kaufland. Z najnowszych danych wynika, że na stanowisku ekspedienta zarobimy od 2600 do 3400 zł brutto. W przypadku tej sieci sklepów wysokość zarobków zależy przede wszystkim od miejscowości, gdzie pracujemy.

Patrząc na najniższą wysokość pensji, Kaufland prezentuje się gorzej niż wcześniej wymieniona Biedronka czy Lidl. Po przeliczeniu tej kwoty na wartość netto otrzymujemy mniej niż 1900 zł. Przeglądając oferty pracy, nie znajdziemy informacji na temat formy zatrudnienia. Jednak dowiemy się, że pracodawca gwarantuje pracę w dobrej atmosferze, atrakcyjne wynagrodzenie – które każdy może sam ocenić – oraz bogaty pakiet socjalny.

Niestety, opinie wielu pracowników nie potwierdzają tych zapewnień. Więcej informacji na temat ofert pracy znajdziesz na stronie internetowej Kaufland w zakładce “Praca i Kariera”.

Ile zarobisz w Netto?

netto zarobki

Kolejną analizowaną przez nas siecią marketów jest Netto obecne na polskim rynku od ponad 20 lat. Niewątpliwie można je nazwać jednym z największych pracodawców w Polsce, który w niemal 370 sklepach zatrudnia ponad 5000 osób. Jednak z dostępnych informacji wynika, że wynagrodzenie pozostawia wiele do życzenia. W ubiegłym roku wynosiła 2100 zł brutto, czyli tyle, ile płaca minimalna.

Pracownicy mogą więc spodziewać się podwyżki do 2250 zł brutto, ponieważ do tej kwoty wzrosła ona w tym roku. Mimo to warto wspomnieć o premii absencyjnej w wysokości 400 zł, która pozwala w znacznym stopniu podreperować budżet. Do zalet należy zaliczyć: gwarancję umowy o pracę bez okresu próbnego, bony świąteczne, możliwość pracy na pełen lub część etatu. Informacje o aktualnych ofertach pracy znajdziemy na oficjalnej stronie Netto w zakładce “Kariera”.

Ile zarobisz w Auchan?

auchan zarobki

Informacje na temat zarobków w tej sieci sklepów nie są dostępne do wglądu przez przyszłych pracowników. O warunkach dowiemy się dopiero podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jednak według informacji znajdujących się na stronach z opiniami pracowników pensja jest niewystarczająca. Na korzyść pracodawcy przemawiają bony świąteczna, możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, opieka medyczna czy też dofinansowania na posiłki lub wypoczynek.

Podsumowanie

Jak widać, każda z sieci marketów proponuje swoim klientom inną wysokość wynagrodzenia oraz benefity. Jedne wypadają gorzej, inne lepiej. Jednak ostateczna decyzja należy do przyszłego pracownika, a przed jej podjęciem warto zapoznać się nie tylko z pensją, ale również szczegółowymi warunkami zatrudnienia.

Nieplanowane wydatki zaburzyły Twój spokój finansowy? Jeśli zależy Ci na szybkim dostępie do potrzebnych pieniędzy, sprawdź ofertę Aasa. Dzięki pożyczce do 10 000 zł na 24 miesiące z łatwością podreperujesz swój budżet.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.