Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pierwsza praca, czyli ile zarobisz w Lidlu, Biedronce, Kaufland, Netto, Auchan

Pierwsza praca, czyli ile zarobisz w Lidlu, Biedronce, Kaufland, Netto, Auchan

Brak doświadczenia oraz młody wiek mogą być poważną przeszkodą na rynku pracy. Nie da się ukryć, że wielu pracodawców poszukuje osób przygotowanych na dane stanowisko nawet z kilkuletnim stażem. W takiej sytuacji jednym z dostępnych rozwiązań będzie znalezienie zatrudnienia w markecie.

Jednak zanim zdecydujemy się na konkretnego pracodawcę, warto poświęcić czas na zapoznanie się z warunkami, jakie proponuje pracownikom. Ile zarobisz w Lidlu, Biedronce, Kaufland, Netto i Auchan? Sprawdźmy!

Pierwszy krok w dorosłość

Każdy z nas będąc dzieckiem, marzył o dorosłym życiu. Jednak zazwyczaj im bliżej przejęcia odpowiedzialności za swój los, tym mniej podoba nam się ta perspektywa. Wybierając szkołę średnią, rzadko myślimy przyszłościowo, wielu z nas decyduje się na placówkę, gdzie po prostu idzie większość znajomych.

Kiedy jesteśmy starsi i stajemy przed kolejną ważną decyzją, którą jest zrekrutowanie się na jeden z kierunków studiów lub znalezienie odpowiedniego miejsca pracy. Dopiero wtedy życie weryfikuje nasze wcześniejsze wybory.

Okazuje się, że mogliśmy inaczej pokierować naszą edukacją, co innego chcemy robić w życiu. Bywa również tak, że największą przeszkodą stają się warunki stawiane przez pracodawców. Jeżeli otrzymujemy wsparcie finansowe od rodziców lub krewnych, mamy chwilę, aby się zastanowić i czekać cierpliwie na rozwój sytuacji. Jednak może się okazać, że po prostu nie dostaniemy na początku kariery takiej pracy, jak sobie zaplanowaliśmy.

Dla niektórych najważniejszym czynnikiem decyzyjnym będzie czas. Kiedy nie możemy liczyć na pomoc bliskich lub po prostu zależy nam na szybkim przejściu w dorosłość i życiu na własny rachunek, zatrudnienie jest potrzebne “na już”.

W takiej sytuacji najszybsze, a często jedyne słuszne, wyjście, które zagwarantuje nam płynne przejście do samodzielnego utrzymania, to praca w sieci marketów. Jako młode osoby szukające stałego źródła dochodu mamy szansę nierzadko na naprawdę dobre warunki.

Zdarza się, że wśród obsługi większość pracowników to studenci lub ludzie zbierający pierwsze doświadczenia. Jak wyglądają zarobki w popularnych sklepach na polskim rynku? Okazuje się, że ubiegły rok stał pod znakiem premii i podwyżek.

Ile zarobisz w Lidlu?

Lidl to jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce. Cieszy się nie tylko uznaniem wśród klientów, ale również osób zatrudnionych. Przeglądając opinie o pracodawcy, można znaleźć mnóstwo informacji na temat dobrych zarobków. Jak zapewniają komentatorzy, pogodzenie obowiązków pracowniczych z nauką nie jest trudne, a kierownictwo gwarantuje elastyczność grafika i możliwość dostosowania go do planu zajęć.

Jednocześnie jednak podkreśla się, że pieniędzy nie dostaniemy za darmo, a za poświęcenie i ciężką pracę. Według najnowszych danych Lidl gwarantuje na początku zatrudnienia zarobki od 2800 do 3550 zł brutto. Warto również wspomnieć, że po przepracowaniu co najmniej roku wynagrodzenie wzrośnie do 2950 – 3750 zł brutto. Po dwóch latach pracy mamy szansę na kolejne podwyższenie stawki.

Jak widać, sieć sklepów Lidl ceni wysoce lojalność pracowników. Po przeliczeniu najniższa stawka netto wynosi ponad 2000 zł. Jednak dokładna kwota zależy również od formy zatrudnienia. Bez względu na to, czy pracujemy w pełnym wymiarze godzin, czy też nie, przysługuje nam umowa o pracę, karta Multisport oraz dostęp do prywatnej opieki medycznej. Więcej informacji na temat konkretnych stanowisk znajdziemy na oficjalnej stronie pracodawcy w zakładce “Kariera”.

Ile zarobisz w Biedronce?

Kolejną siecią sklepów, która zdobyła rzesze stałych klientów w Polsce oraz lojalnych pracowników, jest Biedronka. Aktualnie na terenie naszego kraju zostało otworzone ponad 2800 placówek, gdzie zatrudnienie znajduje 65 000 zarówno młodych, jak i starszych osób. Sieć zapewnia swoim pracownikom stały rozwój, dostęp do wielu szkoleń oraz możliwość awansu na podstawie podnoszonych kwalifikacji.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej pracodawca zapewnia o konkurencyjności wynagrodzenia. Jak to wygląda w rzeczywistości? Na stanowisku sprzedawca–kasjer możemy zarobić co najmniej 3000 zł brutto. Kwota ta zawiera również dodatek absencyjny za nieopuszczenie żadnego dnia pracy. Szansę na wzrost pensji mamy po przepracowaniu trzech lat. Otrzymujemy wówczas podwyżkę wynoszącą 300 zł brutto.

Dodatkowo Biedronka zapewnia swoich pracowników o możliwości wypłaty kwartalnej premii uznaniowej – maksymalnie 500 zł. Jednak jej wysokość oraz to, czy dany pracownik zostanie nagrodzony, zależy od wyników pracy. W przeliczeniu wartości wynagrodzenia podstawowego kasjer zarobi około 2157 zł netto.

Warto również wspomnieć, że pracodawca gwarantuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, opiekę medyczną oraz różnego rodzaju zapomogi czy nawet pożyczkę mieszkaniową. Informacje na temat aktualnych ofert pracy znajdziemy w zakładce “Kariera” na górze oficjalnej strony internetowej sieci Biedronka.

Ile zarobisz w Kaufland?

Jednym z pracodawców, którzy gwarantują dobre warunki zatrudnienia, jest również Kaufland. Z najnowszych danych wynika, że na stanowisku ekspedienta zarobimy od 2600 do 3400 zł brutto. W przypadku tej sieci sklepów wysokość zarobków zależy przede wszystkim od miejscowości, gdzie pracujemy.

Patrząc na najniższą wysokość pensji, Kaufland prezentuje się gorzej niż wcześniej wymieniona Biedronka czy Lidl. Po przeliczeniu tej kwoty na wartość netto otrzymujemy mniej niż 1900 zł. Przeglądając oferty pracy, nie znajdziemy informacji na temat formy zatrudnienia. Jednak dowiemy się, że pracodawca gwarantuje pracę w dobrej atmosferze, atrakcyjne wynagrodzenie – które każdy może sam ocenić – oraz bogaty pakiet socjalny.

Niestety, opinie wielu pracowników nie potwierdzają tych zapewnień. Więcej informacji na temat ofert pracy znajdziesz na stronie internetowej Kaufland w zakładce “Praca i Kariera”.

Ile zarobisz w Netto?

Kolejną analizowaną przez nas siecią marketów jest Netto obecne na polskim rynku od ponad 20 lat. Niewątpliwie można je nazwać jednym z największych pracodawców w Polsce, który w niemal 370 sklepach zatrudnia ponad 5000 osób. Jednak z dostępnych informacji wynika, że wynagrodzenie pozostawia wiele do życzenia. W ubiegłym roku wynosiła 2100 zł brutto, czyli tyle, ile płaca minimalna.

Pracownicy mogą więc spodziewać się podwyżki do 2250 zł brutto, ponieważ do tej kwoty wzrosła ona w tym roku. Mimo to warto wspomnieć o premii absencyjnej w wysokości 400 zł, która pozwala w znacznym stopniu podreperować budżet. Do zalet należy zaliczyć: gwarancję umowy o pracę bez okresu próbnego, bony świąteczne, możliwość pracy na pełen lub część etatu. Informacje o aktualnych ofertach pracy znajdziemy na oficjalnej stronie Netto w zakładce “Kariera”.

Ile zarobisz w Auchan?

Informacje na temat zarobków w tej sieci sklepów nie są dostępne do wglądu przez przyszłych pracowników. O warunkach dowiemy się dopiero podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jednak według informacji znajdujących się na stronach z opiniami pracowników pensja jest niewystarczająca. Na korzyść pracodawcy przemawiają bony świąteczna, możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, opieka medyczna czy też dofinansowania na posiłki lub wypoczynek.

Podsumowanie

Jak widać, każda z sieci marketów proponuje swoim klientom inną wysokość wynagrodzenia oraz benefity. Jedne wypadają gorzej, inne lepiej. Jednak ostateczna decyzja należy do przyszłego pracownika, a przed jej podjęciem warto zapoznać się nie tylko z pensją, ale również szczegółowymi warunkami zatrudnienia.

Nieplanowane wydatki zaburzyły Twój spokój finansowy? Jeśli zależy Ci na szybkim dostępie do potrzebnych pieniędzy, sprawdź ofertę Aasa. Dzięki pożyczce do 10 000 zł na 24 miesiące z łatwością podreperujesz swój budżet.

Ten wpis znajduje się w kategorii