Prezenty na Dzień Kobiet: 8 pomysłów

Prezenty na Dzień Kobiet
Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Warto w tym wyjątkowym dniu pamiętać o partnerkach, mamach, siostrach, córkach i koleżankach, by pokazać, że są dla nas ważne. Wystarczy drobny prezent na Dzień Kobiet, aby wywołać uśmiech na twarzy. Najważniejsze jednak, aby nie przegapić tego święta

Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obchodzony od 1910 roku. Tradycja wzięła się stąd, że 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku odbył się marsz pracownic sektora odzieżowego, które domagały się praw ekonomicznych i politycznych dla kobiet. Natomiast na przełomie 1909 i 1910 roku pracownice te strajkowały także przeciw właścicielom fabryk, którzy je wyzyskiwali.

8 marca 1917 roku to z kolei dzień kobiecych protestów w Rosji, które pod hasłem „chleb i pokój” rozpoczęły rewolucję lutową. W wyniku strajku rząd przyznał Rosjankom prawa wyborcze.

W Polsce Dzień Kobiet stał się szczególnie popularny w PRL-u. Władysław Gomułka zaznaczał, że nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli. Wtedy wręczało się prezenty praktyczne, takie jak rajstopy, ręczniki, kawa czy mydło. Jednak symbolem PRL-owskiego Dnia Kobiet pozostają goździki.

Kiedy jest Dzień Kobiet?

Na pamiątkę marcowych historycznych wydarzeń Dzień Kobiet jest obchodzony 8 marca. Panowie, którzy nie mają pamięci do dat, mogą ustawić sobie przypomnienie o nadchodzącym święcie pań albo już teraz zatroszczyć się o prezent na Dzień Kobiet. wiosenna-pozyczka

W tym roku święto wypada w poniedziałek.

Dzień Kobiet 2021

Dzień Kobiet 2021 to w obecnych czasach przypomnienie, jak ważne są prawa kobiet i to, aby obie płcie były równo traktowane. Prezenty na Dzień Kobiet są miłym akcentem, jednak warto przy tej okazji przypomnieć sobie, jak wiele znaczą kobiety we współczesnym świecie.

W Dniu Kobiet 2021 powinieneś więc przede wszystkim podziękować swojej mamie, żonie, siostrze czy przyjaciółce za to, co dla Ciebie robi i zapewnić ją, że będziesz wspierał ją w walce o jej prawa.

Prezent na Dzień Kobiet: 8 pomysłów

Jeśli jednak chcesz dodatkowo podarować coś materialnego, to przygotowaliśmy dla Ciebie aż 8 propozycji na wyjątkowy prezent. Pomysły na prezenty są posegregowane od najtańszego do najdroższego.

Najprostszym i naprawdę tanim prezentem jest tulipan. Warto się na niego zdecydować, szczególnie gdy masz do obdarowania więcej niż kilka kobiet. Za bukiet w kwiaciarni zapłacisz około 50 zł, ale na jedną osobę wydasz nie więcej niż 5 zł. Lepiej wybrać kwiaty w kwiaciarni niż z dyskontu, bo zazwyczaj są świeższe i będą dłużej stały w wazonie.

Jeżeli zależy Ci na drobiazgu, to wiele radości otaczającym Cię paniom sprawi zestaw czekoladek. Jest to na tyle uniwersalny prezent, że możesz dać go żonie, mamie, ale też koleżance z biura. W zależności od tego, co wybierzesz, powinieneś przeznaczyć na ten cel od 10 do 20 zł. wiosenna-pozyczka

Za ok. 30 zł możesz już kupić dobrą książkę. W zależności od zainteresowań obdarowanej warto postawić na coś z nowości. Paniom, które mają duże poczucie humoru spodoba się „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej, romantyczkom nowa powieść Nicholasa Sparksa „Powrót”, a fankom kryminału „Szepty spoza nicości” Remigiusza Mroza.

Jeśli obdarowana pani nie jest miłośniczką kwiatów ciętych, możesz postawić na roślinę doniczkową. Łatwy w utrzymaniu jest skrzydłokwiat, drzewko szczęścia albo zamiokulkas. Na ten cel powinieneś przeznaczyć ok. 40 zł.

Kolejnym pomysłem na prezent jest połączenie kwiatów i czekoladek. W wieku lokalnych kwiaciarniach są dostępne tak zwane „flower boxy”, czyli w pudełku (np. w kształcie serca) są umieszczone kwiaty (róże, goździki) na gąbce florystycznej, a do tego są dołożone czekoladki. Ten naprawdę wyjątkowy prezent kosztuje 50 – 60 zł.

Za 70 – 90 zł kupisz bilet do teatru. Wiele z nich po decyzji rządu wznowiło już działalność, więc dla spragnionych nowych wrażeń miłośniczek kultury będzie to prezent marzeń.

Dość wyjątkowym prezentem, na który musisz wydać ok. 100 zł będzie jedzenie na wynos. Aktualnie nie ma możliwości wyjścia do restauracji, więc urządzenie knajpy w domu wydaje się dobrym pomysłem. Co jednak zamówić, aby danie bez problemu przetrwało dowóz i jednocześnie było eleganckie? Najlepiej sprawdzi się sushi. Oczywiście pamiętaj, aby wcześniej zapytać, czy kobieta lubi tego typu jedzenie.

Jeśli chcesz wydać więcej niż 100 zł, możesz postawić na wyjątkowy alkohol. W dobrym tonie będzie szampan, który znajdziesz już od 150 zł. Na tę odświętną okazję warto zainwestować w oryginalnego szampana, a nie wino musujące.

Pomysły na prezenty można mnożyć, ale największą radość sprawisz obdarowanej, jeśli trafisz w jej zainteresowania. Powyższe prezenty są na tyle uniwersalne, że możesz wręczyć je większości kobiet i wywołasz uśmiech na twarzy.

Życzenia na Dzień Kobiet: 5 inspiracji

Przy wręczaniu prezentów warto także złożyć życzenia na Dzień Kobiet. O wysłaniu kilku miłych słów warto także pamiętać w kontekście pań, z którymi nie możesz spotkać się 8 marca. Z pewnością się ucieszą.

Sprawdź nasze propozycje różnych życzeń na Dzień Kobiet!

Możesz postawić na tradycyjną formę: Z okazji Dnia Kobiet życzę Ci dużo zdrowia. Abyś zawsze witała mnie z uśmiechem i miała niewiele powodów do trosk. Spełniaj marzenia i ciesz się swoją kobiecością. To ogromny dar.

Możesz zacytować piosenkę:
Będziesz zbierać kwiaty
Będziesz się uśmiechać
Będziesz liczyć gwiazdy
Będziesz na mnie czekać

I ty właśnie ty będziesz moją damą
I ty tylko ty będziesz moją panią
Będą ci grały skrzypce lipowe
Będą śpiewały jarzębinowe
Drzewa, liście, ptaki wszystkie
Będę z tobą tańczyć
Bajki opowiadać
Słońce z pomarańczy
W twoje dłonie składać

Źródło: „Będziesz moją Panią” Marek Grechuta

Możesz przesłać zabawny wierszyk:

Z okazji Dnia Kobiet,
życzę Ci dużo zdrowia w szczególności.
Niech uśmiech na twojej twarzy zawsze gości,
a życie nie sprawia trudności i przykrości.
Niech wiatr pieśń niesie Ci radosną,
abyś zawsze czuła się jak wiosna.
Wśród kwiatów i śpiewających ptaków,
aby motyle na dłoni Ci siadały.

Dziś dzień najpiękniejszy w świecie - Święto Kobiet, wszyscy wiecie!

Szczere przyjmij me życzenia,
zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia!
Najfajniejsza babko na Ziemi,
naszej przyjaźni nic już nie zmieni!

Źródło: katalogmarzen.pl

Albo prosto z serca powiedz jej, za co jesteś jej wdzięczny, dlaczego jest dla Ciebie ważna i jakie marzenia chciałbyś, aby jej się spełniły.

Dzień Kobiet 2021 – obchodzić czy nie?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto obchodzić Dzień Kobiet, to odpowiedź jest tylko jedna – warto! Nawet SMS z życzeniami, tulipan albo czekolada jest naprawdę miłym gestem, na który zasługują kobiety w Twoim otoczeniu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.