Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

10 pomysłów na dodatkowe źródło zarobków

10 pomysłów na dodatkowe źródło zarobków

Twoje zarobki mogłyby być wyższe? W takim przypadku warto pomyśleć o zmianie pracy albo o znalezieniu dodatkowego źródła zarobków.

Zapraszamy do zapoznania się z 10 pomysłami na dorobienie!

1. Bierz nadgodziny i pracuj w weekendy

Jeśli masz taką możliwość, bierz nadgodziny i pracuj w weekendy, gdy możesz zarobić więcej. W wielu zawodach jest to możliwe, dlatego warto skorzystać z takiej opcji. Naturalnie, pamiętaj o tym, że musisz mieć również czas na wypoczynek, dlatego nie przepracowuj się i rozplanuj godziny pracy tak, aby były dla ciebie wygodne.

2. Udzielaj korepetycji

Znasz dobrze jakiś język obcy? A może nie masz problemów z matematyką albo z biologią? Możesz dawać korepetycje i zarabiać na nich po godzinach. Ogłoszenie o tym, że udzielasz korepetycji, możesz zamieścić w internecie – sprawdź wcześniej średnie ceny i zaproponują taką, która będzie atrakcyjna, aby szybko znaleźć uczniów.

3. Zarabiaj na internetowych ankietach i konkursach

Dobre zarobki i dodatkowe gadżety za darmo możemy uzyskać dzięki uczestnictwu w różnych ankietach i konkursach. Możemy znaleźć je już teraz przez internet.

4. Zacznij prowadzić bloga

Zarabiać można również dzięki prowadzeniu bloga internetowego – jeśli będzie poczytny, zyski będą możliwe do osiągnięcia dzięki reklamom, a także współpracy z różnymi firmami oraz przez programy partnerskie.

5. Wynajem

Masz nieruchomość, która nie jest używana? Pomyśl o wynajmie! Wynająć można również pokój, piętro w domu czy wydzierżawić posiadaną działkę. Wynajem będzie pewnym i stałym źródłem dochodu na długi czas.

6. Kupuj taniej i sprzedawaj drożej

Dobrze zarobić można również przy zakupie różnych produktów w niskich cenach i następnie na sprzedawaniu ich w wyższej cenie. Mogą być to między innymi ubrania, artykuły wyposażenia wnętrz, książki, elektronikę, produkty kolekcjonerskie, które szybko znajdują kupujących. Przedmioty te można sprzedać potem łatwo przez internet.

7. Opieka nad dziećmi i osobami starszymi

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pracy, stosunkowo łatwo możesz również znaleźć zainteresowanych usługami opieki nad dziećmi i osobami starszymi. Swoje usługi można ogłosić w internecie lub można zapytać znajomych, czy nie znają kogoś, kto potrzebuje takiej pomocy.

8. Rękodzieło

Potrafisz szyć? A może masz dryg do robienia dekoracji? W takim przypadku możesz również zaoferować swoje usługi i produkty innym i dorobić po godzinach. W internecie można znaleźć bardzo dużo poradników, jak przygotowywać piękne i pożyteczne przedmioty – w sieci możemy również bez problemu je wystawiać.

9. Marketing internetowy

Do zarabiania na marketingu internetowym wcale nie trzeba posiadać kompleksowej wiedzy i szerokiego doświadczenia. Możemy zarabiać między innymi na marketingu szeptanym, czyli na pisaniu różnych opinii i poleceń w sieci. Możemy też pisać bardziej profesjonalne artykuły dla agencji reklamowych. Osoby obeznane z mediami społecznościowymi mogą również prowadzić fanpage różnych firm po godzinach.

10. Sprzedaż z katalogów

Chociaż możemy kupować dzisiaj wiele rzeczy przez internet, to jednak nadal wiele osób lubi robić zakupy z katalogów. Poprzez zostanie konsultantem firmy oferującej sprzedaż z katalogów, otrzymujemy część pieniędzy z zamówień i możemy kupować produkty w niższych cenach.

Ten wpis znajduje się w kategorii