Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

10 pomysłów na udane prezenty dla każdego

10 pomysłów na udane prezenty dla każdego

Zakup prezentu to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Jednak można obecnie znacznie szybciej uzyskać cenne porady, inspiracje, które ułatwiają wybranie takiego prezentu, który będzie dopasowany do okazji czy też osoby, której będzie wręczany.

Wiele informacji można znaleźć na specjalistycznych stronach dotyczących prezentów czy też różnych okazji, przy których wręczane są prezenty.

Prezenty można podzielić na różne kategorie. Można między innymi podzielić prezenty na wręczane przy różnych wydarzeniach okolicznościowych. Do takich wydarzeń można zaliczyć choćby wesela, śluby. Przy takich okazjach można decydować się zarówno na tradycyjne prezenty jak też na bardziej oryginalne pomysły na prezenty. Oczywiście nie można zapominać by prezent nie był przesadzony pod kątem ceny czy też nie spowodował negatywnej reakcji.

Do tradycyjnych prezentów na śluby i wesela można zaliczyć zakup sprzętu domowego dla pary młodej, czy zastaw stołowych, które są oryginalnie przygotowane. Takie prezenty są użyteczne i mogą się przydać parze młodej na nowej drodze życia. Natomiast bardziej oryginalne prezenty to różnego rodzaju prezenty, które można spersonalizować. Pozwala to na umieszczenie okolicznościowych grawerów czy napisów przy wykorzystaniu innych technologii.

Prezent na urodziny

Do typowej okazji, przy której wręcza się prezenty zaliczyć można urodziny. Jeśli wręcza się prezent znajomemu wówczas można decydować się nawet na ekstrawaganckie prezenty. Postawić można na prezenty związane z pasją danej osoby. Dla przykładu motocykliście można kupić prezent w formie okolicznościowego zestawu dla motocyklisty. Na urodziny można wręczać prezenty użyteczne. Dla partnera czy partnerki zawsze można kupić kosmetyki. Im lepiej zna się osobę, której wręcza się prezent tym można w większym stopniu wybierać prezenty ekstrawaganckie. jesienna-pozyczka

Oficjalne wydarzenia

Gdy prezent ma być wręczony przy oficjalnych wydarzeniach jak różnego rodzaju jubileusze niezbędne jest decydowanie się na standardowe prezenty, które nie wzbudzają kontrowersji. Jednym z typowych pomysłów na takie okazje jest zakup książek, gdzie można wpisać dedykacje. Jest to częsty prezent choćby z okazji jubileuszów pracy współpracowników. Prezenty na oficjalne okazje to również okolicznościowe medale czy statuetki. Na takie prezenty decydują się często firmy wręczające prezent swoim pracownikom.

Sklepy z prezentami

Gdy w jednymi miejscu chce się mieć dostęp do szerokiego asortymentu prezentów na różne okazje można decydować się na sklepy specjalistyczne, które oferują jedynie prezenty. W takich sklepach nie ma problemu by wybrać zarówno oryginalne prezenty, a także takie, które są standardowymi pomysłami na prezent. Jednocześnie w wielu sklepach z prezentami można również liczyć na przygotowanie na produktach z przeznaczeniem na prezent różnego rodzaju dedykacji. Pozwala to na spersonalizowanie prezentu co pozwala na przygotowanie takiej pamiątki, która będzie się kojarzyła z konkretną okazją, a także może być pamiątką dla danej osoby na całe życie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.